Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciąża :((

16 sty 2012 - 12:55:19

Staramy się o dziecko już od około 4 miesięcy i nadal nic , jestem załamana , dlaczego to tyle trwa ? Dobrze się odżywiamy, nie pale papierosów, nie pije alkoholu, przyjmuję kwas foliowy a co miesiąc przychodzi @ i wielki płacz :(

Ciąża :((

16 sty 2012 - 13:02:54

4 msc to nie dużo a wbrew pozorom zajście w ciążę to nie pstryknięcie palcami. Jeśli będzie to trwało ponad rok to możesz się zacząć martwić ale nie po 4 msc.

My na 2 czekaliśmy ponad 2 lata ale udało się w końcu.

Ciąża :((

16 sty 2012 - 13:05:09

ja zaszlam w ciaze po 2ch latach wiec 4 miesiace to nie duzo

Ciąża :((

16 sty 2012 - 13:10:53

Zazwyczaj jak bardzo się chce to tyle to trwa niestety :(

Ciąża :((

16 sty 2012 - 13:22:17

My staraliśmy się ponad pół roku:)i w końcu się udało:)

Ciąża :((

16 sty 2012 - 13:31:46

My staraliśmy się około 5 lat. Też jesteśmy zdrowi i żadnych problemów nie mieliśmy jak to lekarz stwierdził (po zrobieniu wszystkich badań)by zostać rodzicami. Widocznie natura tak chciała. Rzeczywiście nie jest to tak proste. Niektórym się udaje od razu a następni muszą czekać. Albo ci którzy nie myślą jeszcze o dzieciach albo ich nie chca to najczesciej sie zadrza że "wpadają".
Życzę powodzenia i wytrwałości bo wiem jak to jest gdy się bardzo chce a nie wychodzi.

Ciąża :((

16 sty 2012 - 13:50:07

U mnie problemem była niedoczynność tarczycy po 1,5 roku starań wkońcu trafiłam do lekarza który zlecił badania tarczycy tsh ft3 ft4 oraz przeciwciała anty tg i anty tpo, wyszło że mam hasimoto ale wystarczyło 3 miesiące leczenia i jestem już w 15 tyg. ciąży i odstukać wszystko dobrze:) Trzymam za WAS kciuki:) UDA się:)

Ciąża :((

16 sty 2012 - 14:07:43

nie myśl tyle o tym zajmij się czymś innym, dużo lekarzy twierdzi że problem leży w głowie kobiety, że emocje skupiają się tylko na tym aby zajść w ciążę! kochając się też myślą tylko że może akurat teraz się uda.. itd! porozmawiaj z psychologiem może uda mu się Ci pomódz.

Głowa do góry!! Musi się w końcu udać, uwierz w to i nie martw się na zapas! :) bede trzymała kciukasy żeby w końcu pod Twoim dobrym sercem pojawił się oczekiwany człowieczek:)

ps: my się nie staraliśmy,to była "wpadka" hi:)
Pozdrawiam

Ciąża :((

16 sty 2012 - 14:22:10

My z mężem staraliśmy się o dziecko 8 m-cy po czym stwierdziliśmy, że skoro się nie udaje to odpuszczamy na 2 m-ce, bo zaplanowaliśmy sobie wakacje po Polsce na rowerach. Oczywiście nic z tego nie wyszło, bo jak tylko przestaliśmy się "starać" to zaraz okazało się, że jestem w ciąży (dostałam już nawet tydzień wcześniej od ginekologa skierowanie na badania czy wszystko jest ok a mąż miał robić badanie nasienia). Z kolei drugia ciąża pojawiła się niespodziewanie, już kilka miesięcy po porodzie, i bynajmniej się wcale o dziecko nie staraliśmy:) Także nie martw się na zapas, tylko nie przejmuj się i czekaj a jak się nie będzie udawało to na jesień zacznijcie robić badania.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Ciąża :((

16 sty 2012 - 14:53:42

4miesiące to naprawdę niedługo, tylko przy wpadce zachodzi się w ciążę od razu, a normalnie to trochę trwa, ale wierzę Ci że jesteś zniecierpliwiona i załamana bo nic i nic, i nic :) Ja też się starałam o dziecko kupę czasu więc wiem jak przykry jest każdy pierwszy dzień miesiączki, ale nie łam się. Płodnym nie jest sie cały miesiąc, więc nie starajcie się o dziecko bez przerwy. Idź do lekarza, albo na internecie (są takie specjalne kalkulatory) wylicz sobie dokładnie kiedy masz ten dzień płodny i w okolicach tego dnia próbujcie. No i najważniejsze! Rozluźnij się i nie licz każdego dnia do miesiączki robiąc codziennie testy ( ja tak robiłam) ;p jak będziesz w ciąży to napewno poczujesz :) Pozdrawiam i trzymam kciuki

Ciąża :((

16 sty 2012 - 16:43:50

my staraliśmy się 8 lat, jesteśmy zdrowi bez nałogów.
Za to cię pocieszę, ze teraz mam dwójeczkę dzieciaczków i jestem w ciąży.

Ciąża :((

16 sty 2012 - 17:06:24

Witaj. Po prostu musisz przestac o tym myślec niestety jest taka presja na własny organizm że on się sprzeciwia, tak zrób a na pewno się Wam uda.Powodzenia życzę i pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-16 19:28 przez dyju.

Ciąża :((

16 sty 2012 - 17:11:26

Cytat
Strawberrrrrrry90
Staramy się o dziecko już od około 4 miesięcy i nadal nic , jestem załamana , dlaczego to tyle trwa ? Dobrze się odżywiamy, nie pale papierosów, nie pije alkoholu, przyjmuję kwas foliowy a co miesiąc przychodzi @ i wielki płacz :(

im więcej o tym myślisz, tym większa szansa, że ic z tego - zresetuj mózg, to poskutkuje :) znam z autopsji - trzymam kciuki

Ciąża :((

16 sty 2012 - 17:13:51

JA NALEZE DO GRONA SZCZESIAR, BO TAK TO TRZEBA NAZWAC(DZIS POSIADANIE DZIECKA TO STRASZNE SZCZESCIE),ZASZŁAM W CIAZE BARDZO SZYBKO ODSTAWIŁAM TABLETKI I PO 2 CYKLACH PO ODSTAWIENU BYŁAM W CIAZY. ALE NIE MA CO SIE ZNIECHECAC NAPEWNO SIE UDA,TYLE ZE NIE WOLNO SIE TAK NAKRECAC,A WTEDY SIE UDA. POWODZENIA ZYCZE!!! POZDRAWIAM
MARTA-MAMA 3 LATNIEJ AMELII

Ciąża :((

16 sty 2012 - 17:39:06

Witaj, spokojnie tak jak dziewczyny piszą 4 m-ce to mało. chociaż jak się chce już to wydaje się ze długo :)
nam udało się w 1 cyklu kiedy chcieliśmy. Amelka ma 2,5 roku i planujemy drugie.
a obserwujesz cykl? jakiej długości masz? poobserwuj nic nie stracisz, poznasz siebie
cierpliowści i powodzenia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy któraś przerwała WYCHOWAWCZY i poszła na l4?