Obecnie rozmawiamy o:

Roleta okienna

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej, dziewczyny ,jestem w 13 tyg, obecnie odstawiłam kwas foliowy i czekam na wizyte u lekarza, która mam za 3 tyg, jednak koleżanka zasiała we mnie ziarno niepwenosci, ze powinnam brac juz teraz witaminy dla ciężarnych. Niestety ja się boje brac na własną rękę, a wizyta dopieor za 3 tyg (wtedy będę już w 16 tyg) i tak się zastanawiam, czy nie zaszkodze dziecku do tego czasu jak nie bedę łykac tych witamin? Czy kazada z was brała witaminy, jesli tak to od którego tyg? co na ten temat mówił wasz lekarz, czy jest to niezbednę w rozwoju dziecka w tym okresie , porównywalnie do kwasu foliowego w pierwszym trymestrze, czy jednak moge spokojnie czekac na wizytęm, anawet jakies niedobory nie będą kluczowe w rozwoju dziecka?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-11 08:05 przez moderator.

witaminy brałam od samego poczatki czyli od 6 tyg a wczesniej kwas, Ja polecam femibion . Prenatal odradzam bo slabo sie przswajaja i duzo kobiet po prostu wymiotuje po nich

ja też brałam witaminki od samego poczatku...tym bardziej ze teraz sezon zimowy jest wiec nie ma sie czego bac....wybór jest ogromny.Łykałam Pharmaton Matruell i bardzo polecam!ani razu anemi w ciązy i wszystkie wyniki bardzo dobre a synek miał sie świetnie:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Witaminy to nie lek i nie musisz się ich obawiać.Mi lekarz powiedział,że to ode mnie zależy czy będę brała witaminy,wymienił mi nazwy wit,które można w ciąży brać, kazał sobie jakieś wybrać i kupić.
Jest zima,z witaminami kiepsko więc można się wspomóc.Ja brałam Prenatal



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-29 16:26 przez monia_25.

Ja nic nie brałam, lekarka powiedziała, że nie muszę.

ja brałam od samego początku (a nawet wcześniej sam kwas foliowy) witaminy specjalnie dobrane do "wieku" ciąży (jedne chyba do 12 tyg. a drugie od 13 tyg. do końca a póżniej dla matek karmiących), proponuję zapytać jakie powinnaś brać w aptece bo to raczej nie zaszkodzi a będziesz miała pewność że dzidzia rozwija się zdrowo

hmm ja oczywiści zaczne brać witaminiki , ale wolałabym po konsultacji z lekarzem, a jak wczesniej pisałam wizyte mam za 3 tyg, nie chce brac na wlasna rekę, i się zastanawiam czy nie zaszkodzę dziecku , że np przez ten miesiąc do wizyty to, że nie brałam witamin w tabletkach moze wpłynąć na jakis niedorozwój, niewykształcenie się czegos u dziecka

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Nic się nie stanie jak nie będziesz brała witamin przez te 3 tygodnie.Witaminy tylko wspomagają organizm matki i rozwój dziecka.

zweryfikowana
Posty: 641
Ostrzeżenia: 1/5

nic sie nie stanie jesli nie bedziesz ich brac. ale nie potrzebujesz tez konsultacji lekarza, on poleci ci taka firme od ktorej dostaje za to polecenie pieniadze. ja bralam prenatal classic i omega-3 na zmiane. witaminy jak witaminy, jesli kupujesz z apteki przeznaczone te specjalnie dl kobiet w ciazy. bez konsultacji z lekarzem nie bierz lekow przecibolowch itd. a nie witamin.
bralam w pierwszej ciazy i biore teraz w drugiej ten prenatal :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-29 17:13 przez shakeme.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

najważniejszy jest kwas foliowy - jego brać trzeba obowiązkowo i to właściwie jeszcze przed planowaniem ciąży. Do drugiego tygodnia ciąży kształtuje się cewa nerwowa i wtedy kwas foliowy jest bardzo ważny. Ale wiele z nas o ciąży dowiadywało się dużo później i też dużo później zaczęło łykać kwas foliowy, a dzieci mają zdrowe także bez paniki.


Co do witamin to mój lekarz powiedział, że nie muszę ich brać, tym bardziej że powodowały u mnie mdłości i nudności i to każde bez względu na firmę. Powiedział, że żadna witamina w tabletce nie będzie lepsza od witamin dostarczanych z owoców i warzyw i tego kazał mi jeść dużo. Owszem teraz taka pora roku, że wiele warzyw i owoców nie dostaniemy ale są jeszcze mrożonki - one też mają duuuużo witamin :)

Brałam witaminy od samego początku prawie i raczej regularnie, czasem zapominałam i pomijałam dzień lub dwa. Moja lekarka mi je zleciła. Później okazało się, że mam bardoz duże dziecko jak na pierwszą ciążę bo 3900 przy drobnej budowie ciała i przy porodzie inny lekarz stwierdził, że to przez witaminy mam tak duże dziecko i polecał brać co kilka dni. Przy drugiej ciąży już bym tak często ich nie łykała, teraz nie mam już sił nosić mojego grubaska:)

ja nie bralam witamin od samego pocztaku mimo ze lakrz kazal ale powodowaly mdlosci u mnie i zaczelam brac ok 16 tyg i wtedy bylo juz ok,bralam centrum materna:)

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

Ja od samego początku ciąży brałam Materne, czułam się po niej dobrze. Ciąża przebiegała prawidłowo, urodziłam dziecko siłami natury. Dzidziuś ważył 3,2 kg.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-26 10:04 przez Zadowolona.

Ja także brałam witaminy od samego początku, polecam femibion. w jednej tabletce znajdują się wszystkie potrzebne witaminki dla mamy i maleństwa

ja brałam kwas foliowy miesiąc przed ciążą i dwa miesiące w pierwszym trymestrze

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rogal / poduszka do karmienia