Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny, w niedziele dostałam goraczkę prawie 38, lezalam w wyrku i w pon mialam juz 36,6 ale nie minął ból gardła, niestety w poniedzialek musialam pojechać an wizytę do gin, wróciłam i siedzialam w domu.Dziś wstałam rano znowu z bólem gardła,choc wczoraj juz mi się wydawało ,że jest lepiej to dziś rano znowu ból gardła, a do tego lekki ból ucha, ale gdzies po 2 h od wstanai ból ucha zupełnie zniknął i ból gardła tez jakby mniejszy, a teraz po południu znowu się nasilił ból gardła. Mam juz dość , cały czas jem czosnek, herbatkiz miodem popijam, łykam rutinoscorbin, nie wiem juz co robić bo goraczkę miałam tylko jeden pierwsy dzień, a potem już nie, ale jednak cały czas mam ból gardła raz mniejszy, raz większy,ale jest, dodam,ze nie jest to mocny ból, bardziej drapiacy i pobolewajacy,nie wiem co robić, myślaalm żeby isc do internisty,ale chyba narazie skoro nie mam temperatury spróbuje sie sama wyleczyc(boję się ze w ośro0dku zdrowia pójde z bólem gardła,a wrócę z gorączką i jakims choróbskiem,nie wiemczy jest sens jak narazie narazac się na takie skupisko ludzi zarazonych).Macie jakies sposby?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Ja brałam w ciąży Neo-angin i mi pomagał

Teraz na lekarstwach nie ma napisane czy mozna przyjmowac lek kobietom w ciazy, poniewaz nie robia juz takich badan. Napisane na wiekszosci jest skonsultuj sie z lekarzem..
Ponoc tantum verde mozna brac na gardlo w czasie ciazy. Bynajmniej mnie ginekolog pozwolila jako jedyny lek.

Nie lykaj wit C ani zbyt wiele rutinoscorbin, bo oslabiasz budulec malenstwa (chodzi o kosci)

Ja brałam w ciąży tantum verde i płukałam gardło płynem do płukania ust bo ma działanie antybakteryjne i mi pomogło.
Czosnek połykałam w całości żeby nie było czuć :)

Ja w obydwu ciążach tez na początku byłam chora,robiłam syrop z cebuli na ból gardła-kroje cebule daje do słoiczka posypuje cukrem mieszam i zostawiam na chwile,pomaga.A na przeziębienie ostatnio robiłam taką miksture 0.5 l letniej przegotowanej wody,dodaje do tego pokrojony w plastry czosnek(6 szt) i sok z 2 cytryn bez pestek,przykrywam i zostawiam na 24 godz,po tym czasie dodaje 2 łyżki miodu i mieszam do całkowitego rozpuszczenia,przecedzam i trzymam w lodówce,dorośli pić 1 kieliszek,a dzieci od 1 roku 0.5 kieliszka raz dziennie.Pomaga

Nadal boli gardło,ale zero temperatury,a ze były numerki to poszłam do lekarza ,a ta nie widzi zadnej anginy ,ale coby nie przeszło przypadkiem na oskrzela to mi antybiotyk zasunęła, taki dla ciężarnych, ale pytam sei jej czy to konieczne?czy mam angine czy cuś, bo goraczki nie mam, a ona na to, że moge wziąć bo to bezpieczny antybiotyk.A jak bardzo nie chce to niech biorę tabletki do ssania isla i płuczę gardło ,a jak nie to po 3 dniach jak nie przejdzie mam wziąc ten antybiotyk nawet bez temperatury, stąd moje pytanie ile czasu sie leczyłyscie z podobnych infekcji,ale domowymi sposobami?bo nie chce brac antybiotyku bez konieczności

Na gardło widziałam że są nowe tabletki do ssania z maliną i propolisem Prenalen Gardło. Ja znam dobrze syrop na przeziębienia Prenalen a tabletki póki co są nowością. Jak ja byłam w ciąży to był tylko syrop. Tabletki widziałam w aptece niedawno i zapamiętałam :)

Ja byłam raz w ciąży mocno chora i dostałam antybiotyk dla noworodków. Konsultowałam się w tej sprawie z dwoma lekarzami i oboje stwierdzili, że mogę ten lek przyjmować. A byłam taak chora, że nie mogłam mówić a o przełykaniu nie było mowy. Szybko mi pomógł ale nie pamiętam nazwy.

Dwa razy sie przeziębiłam, musiało pomóc tamtun verde, mleko z miodem i masłem :)

Ja w ciazy bralam Isla porzeczkowa, mialam zapalenie gardla, leek ten moznaa zazywac w ciazy i przy karmieniu. Gardlo plukalam mieszanka wody przzegotowanej 1/2szkl, 1 lyzka wody utlenionej, 1 lyzeka gliceryny w plynie, tak mi zapisal leka, bylam zdziwiona, bo pierwszy raaz ktos mi przepisal taki specyfik ale pomogl:-) na przeziebienia wszelkiego rodzaju polecam inhalacje nebulizatotem z sola fizjologiczna, bezpieczne i skuteczzne:-)

możesz płukać ciepłą herbatką z szałwii, działa przeciwzapalnie i łagodząco

Mnie na przeziębnie pomaga prenalen ten w saszetkach, rozpuszczam sobie dwa razy dziennie i działa, a na gardło tej mam z tej serii pastylki



niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 3/5

Co prawda ciąża już za mną i na szczęście w jej trakcie nie doskwierały mi żadne poważne infekcje, ale teraz na ból gardła biorę Ulgard z Olimpu. Na ulotce ma napisane, że w czasie ciąży stosowanie należy skonsultować z lekarzem, ale skład ma bardzo dobry, tzn. mocno naturalny: miód, ekstrakt prawoślazu, szałwii, tymianku, dziewanny, malin, rumianku, lipy, witamina C, cynk, mentol, olejek eukaliptusowy. Moim zdaniem wygląda ok ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poród a opieka nad dzieckiem