Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 14:47:37

Witam kochane , otóż jestem w 36 tygodniu ciąży no i od dwóch dni, mam pewien dość bolący problem, otóż bardzo boli mnie w okolicy pochwy, jest to raczej ból wewnętrznej strony ud, całkiem przy spojeniu, tak jakby mnie bolały kości miednicy, mały jest ułożony główką do góry więc raczej nie pcha się główką w dół, stąd moje pytanie czy to jest ból spojenia łonowego? bardzo proszę o radę jakieś mamusie które miały problemy ze spojeniem łonowym, gdzie was dokładnie bolało?

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 14:59:09

Mam dokładnie tak samo. Na początku myślałam, że boli mnie kość ogonowa, póżniej pachwina i promieniuje. Teraz ból dokładnie odczuwam z przodu, na kości miednicy. Ledwo chodzę, a jak posiedzę dłuższą chwilę albo poleżę to jest jeszcze gorzej. Ciężko mi wejść i wyjść z wanny, zejść po schodach itp. We wtorek idę do lekarza i mam nadzieję, że nic złego mi się nie dzieje. Do tego córeczka jest ułożona nóżkami w dół i kopie potęgując ból.

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 15:04:56

no to dokładnie taka sama sytuacja, a na kiedy masz termin?

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 15:09:04

Mnie bolało w ten sposób jakby mi sie tam kosci rozwierały,nie wiem czy tak samo jak ty to opisujesz,po prostu wrazenie takie jakby mi sie na boki rozwierały kosci.moze to tak sie do porodu wszystko przygotowuje,ale na wszelki wypadek warto zapytac lekarza

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 15:11:50

no właśnie też mnie tak boli jakby cały ciężar spadał mi na miednicę, ogólnie czuje się jakby mi nogi zaraz miały odpaść, boli strasznie , nieraz jak chodzę i mocniej zakuję to muszę się ściany chwycić żeby się nie przewrócić

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 15:35:49

Moim skromnym zdaniem to normalny ból w późnym okresie ciąży towarzyszący rozchodzeniu się kości miednicy - ciało po prostu przygotowywuje się do porodu. Miałam tak w 8 i 9 miesiącu, ból czasami nie do zniesienia, ciężko chodzić, stać, kucać itp. Ale na wszelki wypadek warto poradzić się lekarza :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 16:19:52

to normalne :) Też to miałam i też między 36. a 38. tc
Bolało mnie tak jakby ktoś mi miednicę rozsadzał i wewnętrzna strona ud tak jak przy okresie nieraz mnie bolało. W tym czasie musiałam leżeć bo chodziłam zgięta i w rozkroku jak stara babcia :D

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 17:34:28

tez przechodzilam to samo tylko ze ja mialam tak juz od jakiegos 33 bądź 34 tc mala miala tak nisko glowke ze bolalo mnie jak chodzilam czy lezalam albo jak trzeba bylo zmienic w nocy pozycje na drugi bok myslalam ze zejde z bólu jak do lekarza szlam a z przystanku tramwajowego do gabinetu mialam troszke do przejscia to sie toczylam a nie szlam bo tak bolalo

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 17:52:04

Cytat
martischa
to normalne :) Też to miałam i też między 36. a 38. tc
Bolało mnie tak jakby ktoś mi miednicę rozsadzał i wewnętrzna strona ud tak jak przy okresie nieraz mnie bolało. W tym czasie musiałam leżeć bo chodziłam zgięta i w rozkroku jak stara babcia :D

nie bardzo normalne--bo typowe rozejscie się spojenia łonowego może miec przykre konsekwencje -od typowo bólowych do leżenia 6 tyg w ortopedycznym hamaku bez jakiegokolwiek ruchu! proponowałabym udać sie do lekarza ortopedy-on to oceni,być może zakwalifikuje do cc-jak było własnie ze mną.

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 18:00:33

Też tak mie bolało ok msc przed porodem i chyba to jest normalne.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 21:22:08

Cytat
msiarnecka
Cytat
martischa
to normalne :) Też to miałam i też między 36. a 38. tc
Bolało mnie tak jakby ktoś mi miednicę rozsadzał i wewnętrzna strona ud tak jak przy okresie nieraz mnie bolało. W tym czasie musiałam leżeć bo chodziłam zgięta i w rozkroku jak stara babcia :D

nie bardzo normalne--bo typowe rozejscie się spojenia łonowego może miec przykre konsekwencje -od typowo bólowych do leżenia 6 tyg w ortopedycznym hamaku bez jakiegokolwiek ruchu! proponowałabym udać sie do lekarza ortopedy-on to oceni,być może zakwalifikuje do cc-jak było własnie ze mną.

mój lekarz powiedział mi, że cesarka by była gdyby płód był bardzo duży. Moje dziecko co prawda było o kilogram większe od pierwszego ale nie kwalifikowałam się do cesarki - i chwała Bogu. Jeżeli jest się pod stała kontrolą lekarza i on wie o tych bólach to nie ma się co stresować i nastawiać na te złe strony - typu hamaki, cesarki, itp.

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

rozejście spojenia łonowego ?

16 gru 2011 - 22:09:35

ja cesarkę i tak będę miała,a ból jestem w stanie znieść pod warunkiem że po porodzie wszystko minie, po prostu boję się, że może z tego wyniknąć coś poważniejszego

rozejście spojenia łonowego ?

19 gru 2011 - 09:41:43

Cytat
Bubileczek
no to dokładnie taka sama sytuacja, a na kiedy masz termin?

Termin mam na 25 stycznia. Ból z dnia na dzień jest coraz bardziej uciążliwy.
Cytat
syreczka
Też tak mie bolało ok msc przed porodem i chyba to jest normalne.

Jestem w drugiej ciąży i w pierwszej nie miałam takich bóli. Ogólnie całą poprzednią ciążę przeszłam bardzo dobrze. Bez bólu, nudności czy wahań nastoju. w upały puchły mi nogi i tyle. Teraz jest zupełnie odwrotnie. Ciągle coś. Były wymioty, długo i często, bóle kręgosłupa, puchną mi nogi od 2 m-cy, jestem apatyczna i od m-ca ten ból. Ogólnie jestem wytrzymała i nie wyolbrzymiam swoich dolegliwości, ale teraz mam już dość. Budzę się w nocy przy przekręcaniu, chodzę jak stara baba podpierając się o meble i garbiąc. Nie wydaje mi się, żeby aż tak odczuwalny ból był normalny. Może gdyby nasilał się stopniowo to ok. U mnie pojawił się z dnia na dzień i tak też rósł. Jutro wizyta u lekarza i liczę na choćby psychiczne uspokojenie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-19 09:53 przez nikropka.

rozejście spojenia łonowego ?

19 gru 2011 - 11:13:56

Dziewczyny idźcie do lekarza z tym,bo może się okazać że Wam się już robi rozwarcie i będziecie musiały leżeć,w moim przypadku było tak że rozwarcie mi się robiło,a ból miałam taki jak przy okresie,jakby miało mi się coś w miednicy rozerwać:) tylko ja miałam to w 35tygodniu,ale i tak później urodziłam w 41 tygodniu:) 10dni po terminie:) a leżałam może z 2dni tylko bo ja nie z tych co w domu siedzą:) targałam normalnie zakupki i nic mi nie było,i synuś też zdrowy:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-19 11:15 przez czarna1609.

rozejście spojenia łonowego ?

19 gru 2011 - 14:23:42

Cytat
martischa
Cytat
msiarnecka
Cytat
martischa
to normalne :) Też to miałam i też między 36. a 38. tc
Bolało mnie tak jakby ktoś mi miednicę rozsadzał i wewnętrzna strona ud tak jak przy okresie nieraz mnie bolało. W tym czasie musiałam leżeć bo chodziłam zgięta i w rozkroku jak stara babcia :D

nie bardzo normalne--bo typowe rozejscie się spojenia łonowego może miec przykre konsekwencje -od typowo bólowych do leżenia 6 tyg w ortopedycznym hamaku bez jakiegokolwiek ruchu! proponowałabym udać sie do lekarza ortopedy-on to oceni,być może zakwalifikuje do cc-jak było własnie ze mną.

mój lekarz powiedział mi, że cesarka by była gdyby płód był bardzo duży. Moje dziecko co prawda było o kilogram większe od pierwszego ale nie kwalifikowałam się do cesarki - i chwała Bogu. Jeżeli jest się pod stała kontrolą lekarza i on wie o tych bólach to nie ma się co stresować i nastawiać na te złe strony - typu hamaki, cesarki, itp.

... a mój lekarz ,który prowadził mnie poprzez 3 ciąze -stwierdził że nie będziemy ryzykować -i nie ma tu reguły co do wielkości dziecka bo mój Nati urodził sie z waga 2999 a wg usg miał miec 3100 więc duży miał nie być.Ból spojenia łonowego a rozchodzenie się spojenia łonowego to 2 różne dolegliwości majace wspólne patogeny tupu właśnie ból=przy przekręcaniu w nocy -podczas podnoszenia nogi czy podczas np.wychodzenia z wanny.A stwierdzić może to lekarz podczas usg bo zdjecia rtg nie wykonuje się podczas ciązy (chodzi mi o zdjecie miednicy i spojenia),wiec to że boli to boleć ma prawo bo poluzniaja się wiązadła macicy ale juz ostre dolegliwości mogą wskazywać na rozchodzenie się spojenia.I jeszcze jedno-nie taka cesarka straszna! Ja bardzo chwalę i o niebo lepiej wspominam niż 17 godzin w bólach!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

brzuszek w ciąży