Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czerwcowe mamusie 2012

09 mar 2012 - 21:40:30

mnie okrponie dzis akurat boli;/ ide chyba w wannie poleze to może ciepła woda trochę ulgi doda

Czerwcowe mamusie 2012

10 mar 2012 - 10:21:27

Do ewela2610 nie martw się może jesteś osłabiona i niunia nie ma ochoty na zabawy. Moja polożna powiedziała abym kontrolowala ruchy dziecka i jak mała jest mnie aktywna to mogę poruszac brzuchem, popukać palcem w miejsce gdzie najczęściej maleństwo daje o sobie znać, można położyć się na boku zjeść czekoladę dzidzia powinna zacząć skakać, mogę też udać się do przychodni gdzie podsłucham tętna maleńkiej. Miałam tak podczas ostatniej choroby balam się, że coś jest nie tak polożna przyłożyla sprzęt i jest :)słyszę serduszko.

Co do wynikow krwi polecialy mi w dół io dostalam tardyferon, odezwal się też kręgoslup ;/

Czerwcowe mamusie 2012

10 mar 2012 - 13:32:48

hej dziewczyny :) ja nie jestem w ciąży, ale akurat kiedyś rodziłam dziecko na wiosnę :) też miałam straszne skurcze - zadne magnezy nie pomagały, budziłam sie z krzykiem kilka razy w nocy, aż w koncu zaczełam pić litrami sok pomidorowy - ponoć ma duzo magnezu i potasu, i trochę pomogło... wolałam jakieś naturalne środki niz te tabletki, bo brałam ich bardzo dużo również na przedwczesne skurcze brzucha :) ale dzidzia urodziła sie tylko 2 tygodnie przed terminem :) zostało mi troche nieużywanych ubranek, niektóre mają jeszcze metki, są tam tuniczki, bluzeczki i spodnie, kilka par bucików, szlafroczek kąpielowy, dresiki adidas, kurteczki, body i pajace... wszystko angielskie, moze ktoś chciałby odkupić? mogę wysłać zdjęcia na maila

Czerwcowe mamusie 2012

12 mar 2012 - 14:37:04

kręgosłup to i moja zmora robie ćwiczenia na grzbiet ale niestety jak ma boleć to i tak boli ..
Kobitki a Macie jakieś rozstępy ?

Czerwcowe mamusie 2012

12 mar 2012 - 15:48:27

Dziewczyny z bólami kręgosłupa :na pocieszenie napiszę Wam, że po trzech tygodniach masakrycznych bólów kręgosłupa - jest od dwóch dni znacznie lepiej :)
Niem mam rozstępów i osiągnęłam najwyższą w moim życiu wagę- mianowicie 60 kg.
Czuję się jak smok chwilami - chociaż to zaledwie 6 kg więcej niż zwykle.

Czy któraś z Was ma wskazania do cesarskiego cięcia? Bo ja tak :(

Czerwcowe mamusie 2012

12 mar 2012 - 20:44:52

Cytat
JuanaG
Dziewczyny z bólami kręgosłupa :na pocieszenie napiszę Wam, że po trzech tygodniach masakrycznych bólów kręgosłupa - jest od dwóch dni znacznie lepiej :)
Niem mam rozstępów i osiągnęłam najwyższą w moim życiu wagę- mianowicie 60 kg.
Czuję się jak smok chwilami - chociaż to zaledwie 6 kg więcej niż zwykle.

Czy któraś z Was ma wskazania do cesarskiego cięcia? Bo ja tak :(

Ja tez mam wskazania do cesarskiego ciecia:( a rozstępów nie mam :D ani jednego:D

Czerwcowe mamusie 2012

12 mar 2012 - 21:30:53

HEJ:)
u mnie rozstepów tez jak narazie nie widac ani jednego...
jezeli chodzi o cesarke to u mnie było takie podejrzenie wczesniej bo mała była ułozona posladkami ale na szczescie odwruciła sie wiec mam nadzieje ze bedzie to poród naturalny:)

Czerwcowe mamusie 2012

12 mar 2012 - 21:38:44

ja jeszcze w tej ciąży nie mam, ale za to z poprzedniej :DD

Czerwcowe mamusie 2012

12 mar 2012 - 22:33:27

u mnie póki co nie ma żadnych wskazań, mała była ulozona pośladkowo ale na tym etapie ciązy jeszcze ze sto razy się odwróci :)

Czerwcowe mamusie 2012

12 mar 2012 - 23:27:55

dotax1 - jakoś przygotowujesz się do cesarskiego?
Lekarz powiedział, że poczekamy do 38 tygodni i tniemy- więc mój synek szybciej pojawi się na świecie.

olikk513 - może spróbujesz jogi dla ciężarnych? Pomaga przy bólach. Kupiłam sobie płytę i staram się ćwiczyć od tygodnia chociaż 25 minut dziennie. Chyba pomaga bo ja mam się lepiej :)

aaggaa89 - w którym miesiącu pojawiły Ci się rozstępy w poprzedniej ciąży? Nawilżałaś skórę?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-12 23:32 przez JuanaG.

Czerwcowe mamusie 2012

13 mar 2012 - 08:36:30

A nawilżałam dwa razy dziennie... i już myslałam, że się uda i nie będę ich miała, na półtora tyg przed porodem się pokazały

Czerwcowe mamusie 2012

13 mar 2012 - 10:13:36

JuanaG jak ostatnio byłam na wizycie to pytałam sie mojej pani doktor co z ta cesarka czy musi być - obniżone łozysko:( a ona na to narazie jest ok a martwic sie bedziemy później więc narazie mnie nie stresuje przygotowaniami do cesarki:)

Czerwcowe mamusie 2012

13 mar 2012 - 12:57:56

aaggaa89 - oj, to szkoda.

dotax1 - czyli masz szansę na poród naturalny :) Fajnie.

Czerwcowe mamusie 2012

13 mar 2012 - 14:12:33

Praktycznie od początku ciąży robię codziennie pilates :) takie rozciaganie wzmacnienie mięśni , ale taki mam urok że jak ma boleć to boli .
Od poniedziałku ide do szkoły rodzenia.
Też codziennie nawilzam skórę i rano i wieczorem bo cholernie boję się tych rozstępow, a tym bardziej że mam skórę podatna na to
dotax1 pierwszy porod miałaś naturalny ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-13 14:14 przez olikk513.

Czerwcowe mamusie 2012

13 mar 2012 - 15:03:53

Hej mnie rozstępy niestety dopadly mam je na piersiach. Od początku ciąży piersi bolały no ale tak może być przecież rosną aż tu nagle okolo 4 mies pojawily się roztępy, dopiero od 4 mies zaczęłam stosować specjalne preparaty dla kobiet w ciąży mama ziajka( wlaśnie od 4 mies)nie spodziewałam się, że się pojawią i to tak nagle( doslownie z dnia na dzień) i tak widoczne;/Trudno teraz codziennie delikatnie je smaruje ponieważ mam duży nawał siary i za mocno masować ich nie mogę.

Co do kręgosłupa mam wypukinę międzykręgową, ktora jak się odezwie to mega boli, w ciąży jak długo postoję-np w kuchni to się odzywa. Ale nie tak jak podczas ataków przed ciążą gdzie tylka z lożka nie mogłam podnieść.Musze znaleść prześwietlenie po dr mowiła, że mam strasznie podgiętą kość ogonową i to może być przeciwskazanie do naturalnego porodu. Chciałabym jednak naturalnie zobaczymy.

!!!Dziewczyny mam jescze do Was pytanie wczoraj u mojego siostrzeńca w 3 probce kału znaleziono jajeczko glisty ludzkiej. Mam częsty kontakt z małym, czy wiecie jakie sa szanse(mam nadizeje , że nikłe) by sie tym zarazić. Wiecie coś na ten temat proszę o pomoc. !!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

znieczulenie