Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 1/5

witaj,ja urodziłam w 36tyg synuś ważył 3 kg i 52cm.Pewnie bym wytrzymała do terminu,ale poszłam do szpitala na parę dni na badania (puchłam,wysokie ciśnienie,planowana cesarka) w trakcie badań wyszło rozwarcie na 2cm. Lekarze się wystraszyli i zaczeli ładować we mnie kroplówki na zatrzymanie . W czwartekskończyłam kroplówke i wyszłam do domu.W piątek czulam się już nie tak,w sobotę zaczął odchodzić czop a we wtorek urodziłam i to naturalnie. Dodam,że przez te dni w domu leżałam plackiem.Bolał mnie tylko krzyż a gdy dojechałam do szpitala to rozwarcie było na 7 już nawet nie zdążyli przygotować mnie do cesarki i dzięki Bogu urodziłam bez komplikacji.Natomiast z córcią odszedł mi czop w trakcie porodu

zweryfikowana
Posty: 154
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
starla77
Mysle że poszedł tzw. ''czop'' zawsze ok 3-4 tyg przed spodziewanym porodem.

z tym czopem to różnie bywa mi odpadł 7 dni przed niby planowanym terminem porodu niemal, że w tym samym momencie odpłynęły mi wody płodowe jakieś 5/6 godzin później moja córcia była już z nami. Najzabawniejsze było to, że czop i wody zaczęły odpływać gdy byłam podpięta pod ktg i w trakcie wizyty i po ktg lekarz stwierdził, że jeszcze nie rodzimy bo nie było skurczy tzn jakieś tam były ale prawie nie wyczuwalne dla mnie, ale gdy mu powiedziałam, że chyba wody mi odpłynęły szybko zmienił zdanie :) więc szybka kontrola co i jak i wyprawa na szpital :) PORÓD COŚ PIĘKNEGO życzę powodzenia i pozytywnego nastawienia przede wszystkim :) trzymaj się mamuśka

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
kinkubina
Ja też chcę mieć to za sobą,już jestem zmęczona i nie wyspana, Idę we wtorek do gin i mam nadzieję że mi powie że coś już zaczęło się dziać.


Ja też we wtorek zaczynam 38:) i też mi nic nie odeszło:( ogólnie jestem nie wyspana od kilku dni i plecy mnie bolą a poza tym ok. Już nie mogę się doczekać i jestem ciekawa jak to się zacznie, czy najpierw wody odejdą czy pierwsze będą skurcze...


o to terminy mamy chyba podobne :) ja mialam termin na 15 lis ale sie przesunął na 5 :) tez juz sie nie moge doczekac chciałabym juz miec to za soba bo juz ciezko troszke ..

mi czop połozna wyciągała podczaj porodu.Każda kobieta jest inna możesz zarówno urodzić jeszcze dzisiaj jak i za te 4 tyg.A nie możesz pójśc do szpitala oni zobaczą i jak nie będzie potrzeby to wrócisz do domu,a tak tylko bez powodu sie zamartwiasz

Cytat
czarna1609
Cytat
starla77
Mysle że poszedł tzw. ''czop'' zawsze ok 3-4 tyg przed spodziewanym porodem.

nie zgadzam się z tym że czop zawsze odchodzi 3-4 tygodnie przed spodziewanym porodem,może Tobie odpadł,ale odchodzi 1-3dni przed porodem,lub odejdzie i od razu się rodzi:)


Popieram
Mnie odszedł w niedzielę a we środę urodziłam w 37 tygodniu

co do czopu to u mnie nie odszedl wogole tzn pewnie przy porodzie,mojej przyjaciolce tydzien porzed porodem,miala cesarke bo nie bylo rozwarcia(ciaza po terminie).Ja mam takie pytanie do was dziewczyny,co tak niektore sie spiesza do rodzenia przed czasem,przeciez to nie jest takie dobre dla dziecka,lepiej zeby posiedzialo w brzuszku chocby do tego 40 tyg,urodzic wczesniaczka to nie taka rewelka,yh dziwi mnie to.

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

2 tyg przed czy 2 tyg po to sie liczy w terminie

Przy zakończonym 37tc, uważa się że ciąża jest donoszona.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Położna-czy warto wynajmować i jakie są koszty?