Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej dziewczyny mam pytanie a mianowicie w czwartek zauwazylam taki śluz galaretowaty jak by kwalki galaretki z nitkami krwi w piatek spotkalam sie z polozna by sprawdzila co sie dzieje i okazało sie ze szyjka jest juz skrocona i dziecko bardzo napiera juz głowką dodam ze jestem w 36tc polozna kazala sie skosultowac z moim ginem by przyśpieszyc termin wizyty z środy na poniedzialek i dzwonilam do niego a on ze nie wiadomo czy zdązymy nawet sie spotkac w poniedzialek (czyli jutro) bo moge wczesniej urodzic polozna zalecila mi lykac magnez i z tym wiaze sie pytanie: Czy ktoras tak miala jeśli tak to jak szybko urodziłyście?? dodam ze wsumie chcialabym juz urodzic

Mysle że poszedł tzw. ''czop'' zawsze ok 3-4 tyg przed spodziewanym porodem.

To nie znaczy że od razu urodzisz, chodź i tak może być:) Ja od 7 miesiąca miałam rozwartą szyjkę a urodziłam w dzień terminu i to mi jeszcze wywoływali:) Najlepiej jak cię lekarz obejrzy ,niekoniecznie musi być to twój ginekolog .Możesz iść na izbę przyjęć i powiedzieć o tym, tam cię lekarz zbada i powie czy zostajesz w szpitalu czy możesz spokojnie do domu wrócić.

tzn tez podejrzewam ze byl to "czop" pierwsza córke urodzilam 4 dni przed terminem a teraz badala mnie polozna i pytala zy chce zostac w szpitalu oczywiscie sie nie zgodzilam bo przy drugim malym dziecku niestety nie bardzo jest to mozliwe tym bardziej ze nie ma kto z nim zostac. Wizyte u gina mam w srode bo i wtedy L4 musi mi wypisac wiec jak do tego czasu nic sie nie bedzie dziac to poczekam do tej wizyty a gdyby sie cos dzialo to moja polozna juz czeka w pogotowiu

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

nie ma reguły na czop ja mam 13 dni do porodu a czop jeszcze nie odszedł :)

Nikt wiecej sie nie wypowie?? Może jest ktos kto byl w takiej samej sytuacji

Hej.
Ja jestem w 35 tygodniu ciązy i czop jeszcze mi nie odszedł, ale Mojej znajomej z forum odszedł rano 20 pażdziernika, a 21 pażdziernika rano maluszka juz tuliła. Także Moim zdaniem to jest sprawa indywidualna :)

Mi odszedł czop w 36 tygodniu,po 6 godzinach córcia była juz z nami ?)

witam mi czop odpadl jak juz bylam 4 dni po terminie i to na 4-5 godzin przed porodem. Wiec kazdy ma inaczej. A czop moze odpasc kilka tygodni badz dni przed porodem.

Dzieki dziewczyny w takim razie bede dobrej mysli i moze lada chwila zacznie sie cos dziać :)

Cytat
gosica383
Mi odszedł czop w 36 tygodniu,po 6 godzinach córcia była juz z nami ?)

A ile ważyla Twoja córcia jak sie urodzila?? bo ja mam maly brzuch i boje sie troszke by sie maleństwo straszne nie urodzilo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-23 17:57 przez smerfetka_ee.

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

to jest czop mi ze dwa tygodnie przed porodem schodził

No, tak jak dziewczyny piszą, to czop śluzowy... ale może Ci odejść na kilka godzin przed porodem, albo na kilka dni przed porodem, albo na 2-3 tygodnie przed porodem... Spokojnie czekaj. Moja córcia urodziła się na 2 tygodnie przed terminem (w 38tygodniu), czop mi odszedł o 7ej rano, a o 7ej wieczorem miałam ją przy sobie :)

Cytat
starla77
Mysle że poszedł tzw. ''czop'' zawsze ok 3-4 tyg przed spodziewanym porodem.

nie zgadzam się z tym że czop zawsze odchodzi 3-4 tygodnie przed spodziewanym porodem,może Tobie odpadł,ale odchodzi 1-3dni przed porodem,lub odejdzie i od razu się rodzi:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-23 18:26 przez czarna1609.

no mi położna wlanie powiedziala ze "czop" moze odejsc i mozna urodzic albo do dwuch godzin albo nawet do dwuch tygodni
tylko ja juz mam krórka szyjke a mała strasznie napiera na wyjscie jest bardzo nisko

Cytat
smerfetka_ee
Dzieki dziewczyny w takim razie bede dobrej mysli i moze lada chwila zacznie sie cos dziać :)
Cytat
gosica383
Mi odszedł czop w 36 tygodniu,po 6 godzinach córcia była juz z nami ?)

A ile ważyla Twoja córcia jak sie urodzila?? bo ja mam maly brzuch i boje sie troszke by sie maleństwo straszne nie urodzilo



jesli chodzi o wage dziecka to wielkosc brzucha tu nie ma znaczenia znam kobiety co miały ogromniaste brzuchy a rodziły dzieci poniespełne 3kg,natomiast niektóre małe brzuszki potrafią ukryc wielkiego maluszka:)
pozatym podczas usg lekarz nie powiedział ci przyblizonej wagi dziecka?
ja przez całą ciąze chodząc na usg miałam mówioną wage małej-nawet przed samym porodem lekarz mi mówił ile wazy dziecki-wiadomo to nie do końca na100%
powiedzmy na 95 % hehe dobre aparaty usg- w tej chwili widzą wszystko
pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Położna-czy warto wynajmować i jakie są koszty?