Obecnie rozmawiamy o:

nowoczesne przedszkole

gorący temat

free spin za rejestracje

20 minut temu

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

godzinę temu

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

USG w ciąży kiedy ??

04 lis 2011 - 10:14:34

jesli chodzisz na NFZ to przysluguja ci 3 badania USG. ja chodze na NFZ i mialam jedno na poczatku, drugie tak w polowie ciazy. i jeszcze jedno mi zostalo. tzn mowie o tych z NFZ. ale z tego co pamietam to mialam jeszcze jedno albo 2 na poczatku ciazy zeby ją potwierdzic. ja mam w karcie ciazy miejsce na 3 badania USG i tak jak mowie te 2 juz sa zapelnione. nie wiem czy bede miala jeszcze tylko 1 czy wiecej. ale wiem, ze to jedno to na pewno jeszcze bede miala bo juz prawie 30 tydzien sie zbliza. no ale z tego wzgledu ze chodze na kase chorych to bylam na jednym badaniu 3D w polowie ciazy zeby sprawdzic czy dzidzia jest zdrowa. i za ponad tydzien jedziemy z mezem na nastepne. te w 3D są prywatnie oczywiscie. (koszt 200zł).

takze wg mnie z Twoja lekarka jest cos nie tak. jak mozna do 26 tygodnia nie zrobic ani jednego badania. ja chyba bym z nerwow juz dawno pojechala gdzies prywatnie.

Cytat
MantaZG
najlepsze jest to, ze wiele dziewczyn nie wie, ze mialo USG robione... szczegolnie gdy robione jest dopochwowo. wiele osob sądzi, ze USG to tylko "jeżdżenie" po brzuszku... nic bardziej mylnego. :-) Co do USG nie kazdy lekarz je robi. Są jeszcze lekarze, ktorzy tego nie robią - bo to byla norma kiedys. Nie bylo czegos takiego jak USG. Pojdz prywatnie do lekarza. Moj lekarz prywatny bierze 120 zl zdaje się. No i zmien lekarza prowadzącego:-))) i nie boj się rozmawiac z nim na ten temat.przeciez musisz czuc sie bezpiecznie. Życzę zdrowka. Pozdrawiam,

jak mozna nie wiedziec, ze mialo robione sie badanie USG?? wybacz ale ktos kto nie wie, ze mial takie badanie to musi byc chyba na prawde głupi;p skoro idzie sie do lekarza a on wkłada nam cos w pochwe a dodatkowo wszystko wyswietla sie na monitorku obok. to chyba najwiekszy głąb by zaczaił, ze to jest własnie badanie USG;p no chyba, ze Ty spotkalas takie laski, które faktycznie nie wiedzialy... to szacun dla tych lasek, ze takie chodza jeszcze po ziemi;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-04 10:20 przez natalia_23.

USG w ciąży kiedy ??

04 lis 2011 - 10:28:13

Cytat
natalia_23

Cytat
MantaZG
najlepsze jest to, ze wiele dziewczyn nie wie, ze mialo USG robione... szczegolnie gdy robione jest dopochwowo. wiele osob sądzi, ze USG to tylko "jeżdżenie" po brzuszku... nic bardziej mylnego. :-) Co do USG nie kazdy lekarz je robi. Są jeszcze lekarze, ktorzy tego nie robią - bo to byla norma kiedys. Nie bylo czegos takiego jak USG. Pojdz prywatnie do lekarza. Moj lekarz prywatny bierze 120 zl zdaje się. No i zmien lekarza prowadzącego:-))) i nie boj się rozmawiac z nim na ten temat.przeciez musisz czuc sie bezpiecznie. Życzę zdrowka. Pozdrawiam,

jak mozna nie wiedziec, ze mialo robione sie badanie USG?? wybacz ale ktos kto nie wie, ze mial takie badanie to musi byc chyba na prawde głupi;p skoro idzie sie do lekarza a on wkłada nam cos w pochwe a dodatkowo wszystko wyswietla sie na monitorku obok. to chyba najwiekszy głąb by zaczaił, ze to jest własnie badanie USG;p no chyba, ze Ty spotkalas takie laski, które faktycznie nie wiedzialy... to szacun dla tych lasek, ze takie chodza jeszcze po ziemi;p

hahaha dokładnie, jak można nie wiedzieć, że się miało USG? Padłam normalnie, czy są jeszcze tak "ciemne" kobiety? To może jeszcze nie wiedzą skąd się biorą dzieci?

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

USG w ciąży kiedy ??

04 lis 2011 - 10:30:24

oooooo !! ja pierwsze usg mialam w 9 tyg idz prywatnie !! ja dla tego własnie od poczatku chodzilam prywatnie

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

USG w ciąży kiedy ??

04 lis 2011 - 10:35:40

zmień lekarza lub idź prywatnie, mój za prywatne USG 50zł bierze

USG w ciąży kiedy ??

04 lis 2011 - 11:07:49

jestem w szoku,przeciez pierwsze usg kolo 12 tyg jest bardzo wazne bo bada sie przeziernosc karku(NT) czyli czy dziecko nie bedzie mialo np zespolu downa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-04 11:08 przez fikusek1988.

USG w ciąży kiedy ??

04 lis 2011 - 12:01:45

Proponuje od razu zmienić lekarza!!! Ja też miałam taką sytuację z moim lekarzem, do 18tyg ciąży nie miałam ani jednego usg zrobionego i ogólnie lekarz jakiś był zacofany. Nie potrafił odp na proste pytania i co wizyte pytał mi się co mi jest, z czym do niego przychodzę, poczym musiałam mu tłumaczyć co wizytę że jestem w ciąży i przyszłam na kolejną umówioną wizytę. masakra. Tak więc w 18tyg ciąży zmieniłam lekarza i obecnie chodzę do innego prywatnie. Jestem bardzo zadowolona teraz pod każdym względem :))) Za samą wizytę płacę 90zł, a z usg 120zł. Obecnie jestem w 24tyg ciąży i jak mi wczoraj powiedział kolejne usg będę miała robione w 30tyg, następnie w 35tyg i ostatnie w 40tyg :))) Życzę wszystkiego dobrego :))

USG w ciąży kiedy ??

04 lis 2011 - 12:25:07

Kurczem ale jaja!!! W szoku jestem, że tacy lekarze się jeszcze uchowali. Kobieto olej go i zasuwaj do innego, przecież najważniejsze jest zdrowie Twoje i Twojego Maleństwa:) Ja bym oszalała gdybym nie wiedziała czy wszystko jest w porządku. A tak widzę Kacperka co 4 tygodnie i wiem, że jest ok:) i tak jak pisały dziewczyny przede mną - są trzy najważniejsze, a Ty już dwa powinnaś mieć na pewno. Dla Waszego dobra zmień lekarza. Pozdrawiam Cię serdecznie:) i resztę Kobietek też:)

USG w ciąży kiedy ??

11 lis 2011 - 16:36:35

dziewczyny czy jak jest się w ciąży to na usg serduszka płodu powinno się dostać skierowanie od ginekologa?

USG w ciąży kiedy ??

11 lis 2011 - 16:51:45

Nie ma czegoś takiego na nfz. Pierwsze usg w 12 tygodniu. Prywatnie możesz robić co wizytę.

zweryfikowana
Posty: 3.372
Ostrzeżenia: 1/5

USG w ciąży kiedy ??

22 maj 2012 - 15:05:24

ja jestem w 16 tyg a już miałam robione 2 usg pierwsze było w 6 tyg drugie było w 12 tyg a kolejne mam mieć w 21 już nawet mam skierowanie wypisane.
Powinnaś zmienić lekarza

USG w ciąży kiedy ??

22 maj 2012 - 17:45:51

na NFZ masz 3 usg ( 12 tydzień, 20 i 32 chyba - czasami jeszcze przed porodem robią aby ocenić wielkość dziecka ) i tych badań należy przestrzegać bo każde ma na celu wykluczenie lub potwierdzenie wad oraz rozpoczęcie działań mających na celu ich naprawę ( o ile się da ).

Prywatnie robisz kiedy chcesz.

zweryfikowana
Posty: 1.115
Ostrzeżenia: 5/5

USG w ciąży kiedy ??

22 maj 2012 - 17:52:37

no nie wierzę normalnie, ja jestem w 13 tygodniu i miałam już 3 usg, za miesiąc będę mieć kolejne. Trzeba je robić i sprawdzać jak dzidziuś się rozwija.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

USG w ciąży kiedy ??

22 maj 2012 - 20:33:57

masakra ;/
ja miałam co wizytę i pierwsze USG transwaginalne miałam robione dwa tygodnie po poczęciu czyli w czwartym tygodniu ciąży. Było widać tylko taką maciupeńką kropeczkę :)

USG w ciąży kiedy ??

23 maj 2012 - 12:24:44

Nie no ja bym nie zniosla;/ zreszta co to z alekarz, ktory stwierdza ze wszystko jest oki, jak ani razu nie widzial dziecka, nie badal jego tetna;/ przeciez USG pozwala to wszystko stwierdzic, ja jestem w 13 tygodniu ciazy i bylam jzu 3 razy u gina i i mialam juz 3 usg w 6 , w 8 i w 12, moja ginka robi co wizyta, a wizyty mam co miesiac. takz eja jestem w sozku, zmieniaj natychmiast lekarza.

USG w ciąży kiedy ??

05 cze 2012 - 01:29:56

ja byłam niedawno na usg 4d w gabinecie harmonia i bardzo fajnie wyszło zdjęcie mojego Danielka :) tylko jak wybieracie się na 3d lub 4d to dopytajcie lekarza w którym tygodniu najlepiej, bo jak pójdziecie za późno może być widac np. same plecki dziecka :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

beta hcg a ciąża bliźniacza