Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

operacja oczu

51 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

USG w ciąży kiedy ??

13 paź 2011 - 17:21:54

Witam wszystkie przyszłe mamy :) mam pytanie kiedy miałyście robione pierwsze usg ??
Ja jestem w 26 tygodniu ciąży i nadal nie mam ani jednego :(
Boję się że coś nie tak a lekarka nie chce mi nic powiedzieć dlatego nie robi usg ? ...
Co o tym sądzicie może lepiej pójść prywatnie na usg ?
Ile kosztuje takie badanie ? może pomożecie :)

USG w ciąży kiedy ??

13 paź 2011 - 17:44:32

hmm no to ja radziłabym zmienic lekarza...co to za lekarz ktory nie zrobil ani nie zlecil wykonania zadnego USG skad masz wiedziec czy aby na pewno jest wszystko w porządku... Mi wciąz ginekolog powtarza ze sa trzy USg ktore powinno sie wykonac w ciagu calej tzn zdrowej ciazy by sprawdzic czy z dzieckiem na pewno wszystko w porzadku[/quote] a to najważniejsze USG powinnas juz dawno wykonac je sie bodajze do 24 tygodnia ciazy powinno zrobic bo są określone terminy kiedy najlepiej bedzie wszystko widac



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-13 17:46 przez smerfetka_ee.

USG w ciąży kiedy ??

13 paź 2011 - 17:55:24

jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo, to zalecane są trzy badania USG:
1. między 11 a 14 tygodniem (tzw. USG genetyczne)
2. około 20 tygodnia (dla wykluczenia wad wrodzonych)
3. około 30 tygodnia ciąży

USG w ciąży kiedy ??

14 paź 2011 - 08:47:40

Masz chyba nienormalna lekarke !
Trzeba robic usg. Oczywiscie nie tydzien w tydzien. Ale tak jak kolezanka napisala powinny byc chociaz 3 kontrolne. Ja jestem w 22tyg i mialam w 3D aby wykluczyc wady wrodzone(wodoglowie itd) to juz chyba moje 3 lub 4 usg. Chodze prywatnie wiec tez jest inaczej ;)
przy wizytach na NFZ przysluguja Ci i tak 3 usg podczas ciazy. No i ginekolog powinien chociaz raz sprawdzic tetno dziecka czy prawidlowo pulsuje (detektorem tetna dziecka)

USG w ciąży kiedy ??

14 paź 2011 - 19:02:03

ja nie chodze prywatnie i mam juz 2 zdjecia a USG lekarz robił 4 razy a to dopiero 14 tydzien ;]

USG w ciąży kiedy ??

14 paź 2011 - 19:23:17

???? Sory że zapytam a ile Ty masz lat że się nie dopominasz o takie rzeczy, przecież to jest bardzo ważne??? Ja z samej ciekawości chciałabym zrobić USG nie wspominając o tym żeby sprawdzić czy wszystko w porządku, przez całą ciąże miałam robione chyba z 8 razy i co najmniej 3 razy na górkę z NFZ-tu bo mojej lekarce coś tam się nie podobało... Także dziewczyno zmień lekarza i leć na USG NIE MA NA CO CZEKAĆ!!!!

USG w ciąży kiedy ??

14 paź 2011 - 19:39:13

Idż do innego lekarza na USG.Te badanie jest bardzo ważne w ciąży.

USG w ciąży kiedy ??

15 paź 2011 - 18:59:06

Co jeden lekarz to inne podejście, co ciężarna to inne potrzeby, inne badania, ale USG to wydaje mi się, że tak jak tu wspomniano zasadniczo 3 jest w standardzie. Na początku, w środku i pod koniec ciąży. To pierwsze się robi na samo potwierdzenie ciąży, sprawdzenie podstawowych kwestii jak właściwe umiejscowienie (czy nie poza macicą np), tętno, łożysko itp. Ja na początku miałam 2 USG bo pierwsze się okazało za wcześnie (jakieś późniejsze zapłodnienie niż normalnie czy coś), teraz w 22 tyg miałam drugie, w którym sprawdzano prawidłowy rozwój poszczególnych części małego organizmu. Ostatnie sprawdza m.in. ułożenie bobasa i jego wielkość, co ważne jest przy porodzie. Tak więc, jak masz możliwość, to proponowałabym zmianę lekarza prowadzącego. Chociaż znając realia, wiem że w niektórych przypadkach taki "opuszczony" lekarz lubi stroić fochy podczas ewentualnego pobytu w szpitalu jeśli w nim pracuje. Wszak Polska to chory kraj. Prywatna wizyta u dra który ma USG w gabinecie to też dobre wyjście - ceny sa różne w różnych częściach kraju z tego co się orientuję. U nas np wizyta prywatna to 70 - 200 zł - zależy od gina. USG często jest w cenę wliczone.

USG w ciąży kiedy ??

15 paź 2011 - 19:55:29

tak jak wyżej dziewczyny piszą zmień lekarza bo dawno powinnaś miec usg..nie wiem dlaczego nie kazała tzn nie zrobiła.Przeważnie robi sie na poczatku ciąży,w środku i pod koniec ciązy te w środku to badanie połówkowe bardzo ważne.Także zmień sobie lakarza dla własnego spokoju:)

USG w ciąży kiedy ??

15 paź 2011 - 21:29:34

Och...to aż się w głowie nie mieści....podpisuję się pod resztą grona,koniecznie zmień lekarza.
No i jest już naprawd ostatni dzwonek aby zrobić USG anatomiczne-czy wszystko jest na swoim miejscu.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania.

USG w ciąży kiedy ??

15 paź 2011 - 21:39:19

To chyba jakiś żart, bo aż ciężko w coś takiego uwierzyć.
Pierwsze usg miałam ok 11 tygodnia

USG w ciąży kiedy ??

15 paź 2011 - 22:13:01

najlepsze jest to, ze wiele dziewczyn nie wie, ze mialo USG robione... szczegolnie gdy robione jest dopochwowo. wiele osob sądzi, ze USG to tylko "jeżdżenie" po brzuszku... nic bardziej mylnego. :-) Co do USG nie kazdy lekarz je robi. Są jeszcze lekarze, ktorzy tego nie robią - bo to byla norma kiedys. Nie bylo czegos takiego jak USG. Pojdz prywatnie do lekarza. Moj lekarz prywatny bierze 120 zl zdaje się. No i zmien lekarza prowadzącego:-))) i nie boj się rozmawiac z nim na ten temat.przeciez musisz czuc sie bezpiecznie. Życzę zdrowka. Pozdrawiam,

USG w ciąży kiedy ??

16 paź 2011 - 01:54:18

aż się wierzyć nie chce, że żadnego usg nie zrobili, ja do 8 tygodnia miałam 5 razy - ciążą była zagrożona, a później w 11, 22 i chyba 37 tygodniu. Potwierdzam zmień lekarza bo on chyba ze średniowiecza

USG w ciąży kiedy ??

04 lis 2011 - 10:04:28

1 usg miałam na 1 wizycie - na potwierdzenie ciązy (potem na każdej wizycie - mniej więcej co miesiąc) - chodziłam prywatnie

USG w ciąży kiedy ??

04 lis 2011 - 10:14:19

Cytat
LadySith
1 usg miałam na 1 wizycie - na potwierdzenie ciązy (potem na każdej wizycie - mniej więcej co miesiąc) - chodziłam prywatnie

to dokładnie tak jak ja :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bobo i Pink test- jutro robimy :)