Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 1/5

porod w 7 miesiacu

06 wrz 2011 - 12:44:52

moja siostra urodzila dziecko w 7 miesiącu ciązy lekarze ja straszyli ze dziecko moze nie przezyc ze to za wczesnie... jednak malenstwo zyje za kilka dni bedzie mial pół roku ma 74 cm wazy 7 kg. dodam ze chlopczyk gdy sie urodzil wazyl tylko 1, 50kg.
wydaje mi ze ze maluszek 'goni' dzieci urodzone w terminie . umie juz sam siedziec, duzo gaworzy, smieje sie bardzo glosno.
mozecie mi powiedziec z wlasnych doswiadczen co dziecko juz powinno umiec robic w takim wieku?
hej napiszcie cos



<moderacja - proszę zakładać wątki w opowiednich kategoriach>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-06 13:21 przez moderator.

porod w 7 miesiacu

06 wrz 2011 - 13:04:02

Dalszy przyrost wagi i długości ciała. Jeśli w ubiegłym miesiącu maluch nie zwiększył swojego ciężaru, w tym zapewne częściowo nadrobi opóźnienie. Może jednak nadal mało przybywać na wadze.
Stopniowo zmniejsza się ciemię.
Rosną następne ząbki; są to górne przyśrodkowe jedynki.
Dalszy postęp w rozwoju ruchowym: dziecko leżąc na brzuszku próbuje pełzać. Położona przed nim zabawka jest dostateczną zachętą. Wyciąga rękę, ale nie może jej schwycić, bo przesuwa się do tyłu. Do tej pory maluch umiał pełzać okrężnie, poruszał się tak jak wskazówki zegara. Teraz może przemieszczać się do tyłu.
Większość dzieci potrafi niezbyt długo samodzielnie siedzieć z wyprostowanymi plecami.
Sprawne obracanie się z pleców na brzuch i odwrotnie jest konieczne dla kolejnych etapów rozwoju ruchowego, to znaczy siadania i raczkowania. Dobrym ćwiczeniem poprzedzającym nabycie umiejętności siadania jest podawanie rąk, by dziecko samo podciągnęło się z pozycji leżącej do siedzącej. Taka zabawa sprawia mu ogromną radość.
Podtrzymywane pod paszkami podskakuje ("sprężynuje";) z wielkim zapałem. Nie pozwala się położyć. Nie wydaje się być zmęczone nawet długotrwałym podskakiwaniem.
Potrafi trzymać jednocześnie dwa przedmioty, po jednym w każdej rączce.
Bawi się uderzając zabawką w stół lub brzeg łóżeczka. Uderzanie o podłoże jest ulubioną czynnością malucha.
Trzymany przedmiot potrafi precyzyjnie obracać w rączkach.
Drobne przedmioty wielkości guzika chwyta nadal całą dłonią, ale można zauważyć początki celowej pracy paluszków; u niektórych dzieci widać próby przeciwstawiania kciuka pozostałym palcom.
Do tej pory maluch nie potrafił zgarniać pokarmu z łyżeczki, jej zawartość trzeba było wlewać do buzi. Obecnie dziecko zgarnia pokarm wargami (przestaje ssać łyżeczkę).
Próbuje gryźć stałe pokarmy.
Szuka wzrokiem zabawki, która mu upadła (do tej pory brało inną). Pamięta, że przedmiot istnieje, nawet jeśli go straciło z oczu.
Gaworzy bardzo dużo, zmienia głośność i intonację, próbuje czasem powtarzać po dorosłych proste sylaby.
Wyraźnie reaguje na swoje imię i emocjonalny kontekst, w jakim jest wypowiadane.
Wesoło reaguje na swoje odbicie w lustrze i bada je z uwagą.
Uwielbia zabawy w "a ku-ku", śmieje się radośnie, głośno.
Wyciąga rączki, daje do zrozumienia, że chce być wzięte na ręce.
Zaczyna mieć "swoje zdanie", np. odpycha się od dorosłego rączkami, gdy nie chce być przytulone.
wystarczy gdziekolwiek przeczytac...kazde dziecko sie inaczej rozwija a tym bardziej wczesniak...nie ma reguły!!!!!!!!!!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-06 13:05 przez majaalan.

porod w 7 miesiacu

06 wrz 2011 - 13:07:39

ja miałam termin na 4 wrzesnia, urodziłam się 4 sierpnia, z żółtaczką, słabymi płucami itp :) ale żyję, i mam sie dobrze :) nie ważne czy dziecko ma umiejętności na równi z rówieśnikami, bo każdy rozwija się swoim tempem, więc tym sie nie powinnas przejmować:)

porod w 7 miesiacu

06 wrz 2011 - 13:15:19

ja sama znam dzieciaczki urodzone w 7mies. które maja sie dobrze więc bez paniki. jeśli jestes ciekawa co w danym wieku "powinno" umieć dziecko to poczytaj o tym w necie- jest mnóstwo stron temu poświęconych a wujek google niesamowicie pomocny jest. serio

porod w 7 miesiacu

06 wrz 2011 - 14:29:37

ja niestety nie miałam tego szczęścia 6mc nikt nawet nie chciał ratować(*)

porod w 7 miesiacu

06 wrz 2011 - 14:30:48

muj syn urodzil sie w 7 miesiacu warzył 2.280 nawet nie chodzilam z nim na patologie wczesniaków bo po 2 kotrolnych wizytach lekarka powiedzial ze rozwija sie jak normale dzieci , dzis ma juz chlopczysko 6 lat i jest jak na swuj ciezki start normalnym 6 latkiem

porod w 7 miesiacu

06 wrz 2011 - 15:34:01

hejka ja malutka urodzilam w polowie dokladnie 5 mce, i fakt bylo ciezko, nie dawali nadzieji, ale w klinice w warszawie dotrzymali Maje, teraz ma 11 mce i rozwija sie tj rowiesnicy, ma slabo wyksztalcony uklad pokarmowy, ale do 2 lat problem powinien sie rozwiazac, jedynie co to nie chodzi, ale czworaczy, poza tym umie wiecej rzeczy niz jej kolega ktory rowniez ma 11mce, np umie klaskac w dlonie, nauczylam coreczke jak sie pociera raczka o raczke, bawi sie autkiem, klepie sie po brzusiu, niestety nie umie poogladac bajek, chyba jej to nie interesuje, mowi mama, tata, baba, dada, i nawet ost oko i aga jej dziwacznie wychodzi, nie czuje tego ze Maja jest takim wczesniakiem, rozwija sie jak to lekarz powiedzial az nad to prawidlowo j
ak dla wczesniakow

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

porod w 7 miesiacu

06 wrz 2011 - 15:57:48

Cytat
anna3050
ja niestety nie miałam tego szczęścia 6mc nikt nawet nie chciał ratować(*)




naprawdę nie chcieli ratować?! przecież w Polsce rodzą się dzieci we wcześniejszych tygodniach od 24 tygodnia lekarz ma obowiązek zrobić wszystko by ratować maluszka od 20 tygodnia są "zobowiązani" do ratowania no ale przeczytałam mnóstwo artykułów o dzieciach urodzonych w 24 tygodniu i wszystko było z nimi okej, ja sama jestem w piątym miesiącu (21 tydzień) i mieszkam na wsi strasznie się boję że w moim malutkim szpitalu dziecko by nie przeżyło gdyby urodziło się teraz więc cieszę się z każdego kolejnego tygodnia które mały spędza w moim brzuszku

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciąża- POMOCY :(