Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mam pytanie jestem 2 tyg po porodzie a dokładniej po cięciu cesarskim i czy mogę zacząć nosić pas poporodowy?ma on pomóc wrócić brzuszkowi do normy - czy to działa?

Na mnie nie zadziałał a mam dwa.Do tego jest niewygodny i strasznie się roluje

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Też jestem ciekawa, kiedy właściwie można go zacząć nosić...
Mamapatryka - może problemem był rodzaj pasa? Ja słyszałam raczej dobre opinie o tej metodzie - dziewczyny sobie chwaliły, że naprawdę pomógł im wrócić do formy. Ale wiadomo - nie da się, żeby działało na wszystkich:-)

Cytat
ilo07
Też jestem ciekawa, kiedy właściwie można go zacząć nosić...
Mamapatryka - może problemem był rodzaj pasa? Ja słyszałam raczej dobre opinie o tej metodzie - dziewczyny sobie chwaliły, że naprawdę pomógł im wrócić do formy. Ale wiadomo - nie da się, żeby działało na wszystkich:-)
Jeżeli rodziłaś naturalnie to można praktycznie od razu,choć za wiele to nie da bo macica jest spora i kurczy się swoim tempem.Natomiast jeżeli chodzi o cesarkę to najlepiej się wstrzymać do czasu jak z blizną nie dzieje się nic złego,goi się ( choć na jednym z moich pasów w opisie było,że można używać także po cesarce)
Ja założyłam pas jakieś 6 tygodni po porodzie bo wcześniej jakoś nie miałam chęci bycia zgrabną;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-25 16:01 przez mamapatryka.

hej ja zaczełam nosic 4 tyg po cesarce a własciwie polegiwałam w nim:)teraz mały ma 5miesiecy a ja 55kg na wadze:)(w chwili cesarki 74kg)Mi pas pomogł:)ale skóra na brzuszku jest nadal wyciagnieta:)

Dzięki za podpowiedzi , blizna mi się goi dobrze więc poczekam jeszcze tydzień i zacznę nosić - może zadziała ta metoda :)

mi lekarka powiedziala zeby zaczac nosic jak najszybciej bo potem nie zadziala i miala racje ja zaczelam 4tyg po cesarce i brzuch mam do tej pory a coreczka ma 9miesiecy! a wszyscy mysla ze jestem w ciazy

z tym pasem to kaza nosic szybko po, ale to nie takie proste, ja po trzech tygodniach dopier wrocilam do siebie tzn minol ten bol i zaczelam normalnie funkcjonowac a opuchlizna calkiem zniknela calkiem niedawno a jestem 2 iesiace po cesarce, zakladam majtki wyszcuplajace mysle z eto lepsze nisz pas. kiedy zalozylam majtki wyszczuplacce pierwszy raz po miesiacu to chodz mnie nie uciskaly nic to szew za jakies kilka godzin bolal mnie. kolezanki po cesarce znow mowia zeby w miare szybko nosic jak dobrze sie czujesz i zaczac od wiekszych rozmiarow i stopniowo przechodzic na mniejszy zeby krzywdy tym sobie nie zrobic, bocesarka to poeracja nie jakis tam zabieg tak przecinaja 7 warstw a to potem ma si ezagoic...pozdrawiam mamusie...mama 2 miesiecznej Majki;)

a jest ktoś taki kto zrobił sobie krzywdę pasem poporodowym ? zwłaszcza po cesarce? jej mam nadzieje że nie!!!

Ja nie używałam i 4 miesiące po porodzie byłam szczuplejsza niż przed ciążą i nie miałam żadnych problemów z brzuszkiem:) A przytyłam prawie 30 kg:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-26 15:37 przez lamia1234.

lamia1234 tylko pozazdrościć :) ja jestem prawie 3 tyg po porodzie i wyglądam jakbym była w 5 miesiącu ciąży :) ale mam nadzieję że to minie

Cytat
margol7
lamia1234 tylko pozazdrościć :) ja jestem prawie 3 tyg po porodzie i wyglądam jakbym była w 5 miesiącu ciąży :) ale mam nadzieję że to minie

3 tygodnie? Ja jestem 3 lata i dalej na 5 miesiąc wyglądam ;)
A co do pasa, to dziewczyna, z którą leżała na sali pytała się gina i powiedział jej, że może a nawet powinna od razu założyć (a to był dzień po porodzie).

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

Jesli szukacie takiego własnie pasa, to polecam zajrzeć tutaj http://www.babymama.pl/pas-poporodowy-organic-carriwell-p892.html
Moja siostra go stosowała i była bardzo zadowolona.

Ja założyłam pas tydzień po cc i po kolejnym tygodniu przeszłam na mniejszy rozmiar. teraz jestem miesiąc po porodzie i wyglądam w zasadzie tak samo jak przed ciążą :) Za dwa tygodnie będę mogła zacząć normalne ćwiczenia na mięśnie brzucha, to będę jeszcze lepiej wyglądać :)

Mi położna powiedziała że taki pas można ubrać dopiero po 6 tygodniach czyli po połogu, ponieważ przez ten ucisk można dostać jakiegoś wewnętrznego krwawienia. Ja kupiła sobie ale miała założony dosłownie raz. teraz jestem trzy miesiące po porodzie i mam na dzień dzisiejszy 3 kg mnie niż przed ciążą.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Żel Dianatal