Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->
niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 14:42:26

hej dziewczyny mam mały problem otóż 14 kwietnia mieliśmy z mężem małą "wpadkę" jeszcze tego samego dnia zażyłam tabletkę "po" dziś zrobiłam test i okazało się że jestem w ciąży, cieszę się bo w końcu od dawna z mężem marzymy o drugim dziecku ale finanse nam na to nie pozwalają , jednak teraz stwierdziliśmy że jak ma być to będzie ;-) ale bardzo boje się że tabletka mogła jakoś zaszkodzić dziecku, czy jest to możliwe? bardzo proszę o odpowiedz

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 15:01:09

Przede wszystkim idź do lekarza, niech on potwierdzi ciążę. Ja też kiedyś wzięłam tabletkę "po" i 7 tygodni później wylądowałam na stole operacyjnym z pękniętą ciążą jajowodową. A test też wyszedł pozytywny. Idź do lekarza i upewnij się, że wszystko jest ok. Trzymam kciuki :)
Pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 15:53:30

kurcze mam nadzieję że wszystko ok, a nie wiecie może czy możliwe jest że nie jestem w ciąży, może hormony tak mi buzują po tej tabletce?

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 16:27:26

nie rozumiem jak można zażyć tabletkę " po" jesteś mężatką rozumiem że macie trudną sytuację finansową ale trzeba było się dobrze zabezpieczać a nie kombinować teraz jak już się stało wogóle nie rozumiem tych dziewczyn które zażywają te tabletki "po" niech robią wszystko z głową a nie zabijają potem niewinne dzieci !!!!!!!!! inne małżeństwa oddały by wszystko alby mieć dzieciątko !!! DZIEWCZYNY MYŚLCIE !!! każdy wie skąd się biorą dzieci !!!

<moderacja> Regulamin forum pkt 6a: " Odpowiedzi w wątkach muszą skupiać się na temacie, opiniach przedstawianych w trakcie dyskusji, a nie ocenie osób wypowiadających zdanie przeciwne. Pamiętaj, że Forum zostało stworzone, aby sobie nawzajem pomagać i plotkować, a nie kłócić się, obrażać, czy też naśmiewać się z czyichś problemów (niewiedzy). Sposób, w jaki odpowiadasz na Forum jest w pewnym sensie wizytówką Twojej osoby. Nie zniszcz więc swojego dobrego wizerunku u innych osób.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-24 11:25 przez moderator.

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 16:36:33

o boże jaka herezja .... jak można mówic o dziecku jak nie doszło do zagnieżdżenia ???????????????????????? proponuję się dokształcić bo to czyste brednie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 17:02:01

Cytat
Myszunia25
nie rozumiem jak można zażyć tabletkę " po" jesteś mężatką rozumiem że macie trudną sytuację finansową ale trzeba było się dobrze zabezpieczać a nie kombinować teraz jak już się stało wogóle nie rozumiem tych dziewczyn które zażywają te tabletki "po" niech robią wszystko z głową a nie zabijają potem niewinne dzieci !!!!!!!!! inne małżeństwa oddały by wszystko alby mieć dzieciątko !!! DZIEWCZYNY MYŚLCIE !!! każdy wie skąd się biorą dzieci !!!

I co z tego, że są małżeństwem? Co to ma do rzeczy? A poza tym, zdarzają się takie sytuacje, że zabezpieczenie szwankuje i tabletka "po" jest ratunkiem.
A poza tym nie można brać na siebie odpowiedzialności za ludzi ludzi, którzy nie mogą mieć dzieci. Owszem, jest to dla nich wielka tragedia, ale to ie znaczy, że ci co mogą je mieć, powinni je robić na prawo i lewo!

Bubileczek, możliwe jest to, co piszesz, że hormony szaleją, dlatego jak najszybciej wybierz się do lekarza.

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 18:04:35

ech dzięki, a tak w ogóle to na pewno nie doszło do zapłodnienia , bo tabletkę wzięłam 10 godzin po stosunku,ale czy możliwe jest by organizm kobiety wytworzył hormon hCG jeżeli nie jest w ciąży?

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 18:15:43

Cytat
Myszunia25
nie rozumiem jak można zażyć tabletkę " po" jesteś mężatką rozumiem że macie trudną sytuację finansową ale trzeba było się dobrze zabezpieczać a nie kombinować teraz jak już się stało wogóle nie rozumiem tych dziewczyn które zażywają te tabletki "po" niech robią wszystko z głową a nie zabijają potem niewinne dzieci !!!!!!!!! inne małżeństwa oddały by wszystko alby mieć dzieciątko !!! DZIEWCZYNY MYŚLCIE !!! każdy wie skąd się biorą dzieci !!!

BZDURA!!!!
nie wszystko da sie przewidzieć i tzw. "wpadka" może zdarzyć sie każdemu
nie każdej kobiecie służą tabletki anty, a z prezerwatywami wiadomo jak czasem bywa
i to nie powód żeby od razu dziecko mieć jeśli nie ma ku temu warunków
ja uważam, ze właśnie stosując tą tabletkę wykazuje się odpowiedzialnością, a nie myśleniem"a, urodzę i jakoś to będzie"
zażycie tabletki "po" kilka godz po stosunku naprawde nikomu krzywdy nie robi

a takie poglądy jak twoje to najczęściej słynne MOHEROWE babcie głoszą:):)

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 19:47:39

hej
Ja też miałam taką sytuację (musiałam wziąć tabletkę "po";). Ja zrobiłam 3 testy w odstępach czasu oczywiście i wszystkie wyszły negatywnie. Tabletkę wzięłam 36 godzin po stosunku i byłam dokładnie w dniu owulacji. Więc myślę, że jak ci wyszły pozytywnie to raczej jesteś w ciąży. Moja koleżanka też ma teraz córusię pomimo wzięcia tabletki. Córcia jest zdrowa i lekarz jej mówił, że tabletka nie ma wpływu na płód. Trzymam kciuki i pozdrawiam,

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 19:52:09

w poniedziałek pójdę do ginekologa, prywatnie, ciężko z kasą ale przecież chodzi o dobro dziecka, a wiecie może ile taka wizyta może mnie kosztować? pewnie usg też będzie robione

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 20:01:23

ja płace 100 zł badanie plus usg a kiedy miałaś miesiączkę

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 20:06:33

Cytat
Myszunia25
nie rozumiem jak można zażyć tabletkę " po" jesteś mężatką rozumiem że macie trudną sytuację finansową ale trzeba było się dobrze zabezpieczać a nie kombinować teraz jak już się stało wogóle nie rozumiem tych dziewczyn które zażywają te tabletki "po" niech robią wszystko z głową a nie zabijają potem niewinne dzieci !!!!!!!!! inne małżeństwa oddały by wszystko alby mieć dzieciątko !!! DZIEWCZYNY MYŚLCIE !!! każdy wie skąd się biorą dzieci !!!

kurcze a co Ty dziewczyno myślisz, że jak się jest małżeństwem to co rok to prorok ile fabryka dała? każdy środek zawodzi i nawet gumka z apteki może pęknąć. i po 2 sex służy tylko do prokreacji Twoim zdaniem? żenująca wypowiedź

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 20:12:43

miesiączki miała tak
30marze-2kwietnia
14kwietnia tabletka
20-23 kwiecień kolejna miesiączka(no i to mnie zastanawia)

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 20:20:34

a w jakich odstępach miałaś normalnie miesiączki? co 28 dni czy więcej/mniej?

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża i tabletka wczesnoporonna

21 maj 2011 - 20:45:02

a różnie bo okres zawsze miałam nieregularny zazwyczaj tak 28-31 dni

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

upadek w 5 miesiącu ciąży