Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ktg jak wyglada

03 kwi 2011 - 21:31:14

jak wyglada i na czym dokladnie polega badanie ktg?

ktg jak wyglada

03 kwi 2011 - 21:39:20

Polega ono na mierzeniu pulsu dziecka.Do brzucha przykładają ci tak jakby słuchawki podłączone do rejestratora pulsu, który rysuje krzywą.w ręku dodatkowo masz przycisk który używasz jak dziecko kopie.Ojej mam nadzieje ze choć trochę wyjasniłam o co mniej wiecej chodzi.

ktg jak wyglada

03 kwi 2011 - 21:41:25

Badanie KTG, czyli badanie czynności serca płodu z jednoczesnym zapisem czynności skurczowej macicy. Wykonuje się je pod koniec ciąży i w trakcie porodu, aby wiedzieć, w jakim stanie jest dziecko, i móc jak najszybciej zareagować, gdy pojawi się zagrożenie. Bezbolesne dla matki i oczywiście dzidziusia.Leżysz na plecach i zakładają Ci się dwa pasy, na których znajdują się dwa czujniki ( smarowane są żelem jak przy USG). Jeden to przetwornik ultradźwiękowy rejestrujący uderzenia serca płodu, a drugi – miernik mierzący siłę i czas trwania skurczów macicy. Obydwa czujniki połączone są z monitorem, który wyświetla lub drukuje wartości pomiarów. Badanie KTG powinno trwać 30 minut, najczęściej jednak wykonują 15mim.
Super sprawa usłyszeć bicie serca maluszka oraz ruchy dziecka :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-04 10:52 przez ElaKuz.

ktg jak wyglada

03 kwi 2011 - 21:50:27

Cytat
ElaKuz
Badanie KTG, czyli badanie czynności serca płodu z jednoczesnym zapisem czynności skurczowej macicy. Wykonuje się je pod koniec ciąży i w trakcie porodu, aby wiedzieć, w jakim stanie jest dziecko, i móc jak najszybciej zareagować, gdy pojawi się zagrożenie. Bezbolesne dla matki i oczywiście dzidziusia.Leżysz na brzuch i zakładają Ci się dwa pasy, na których znajdują się dwa czujniki ( smarowane są żelem jak przy USG). Jeden to przetwornik ultradźwiękowy rejestrujący uderzenia serca płodu, a drugi – miernik mierzący siłę i czas trwania skurczów macicy. Obydwa czujniki połączone są z monitorem, który wyświetla lub drukuje wartości pomiarów. Badanie KTG powinno trwać 30 minut, najczęściej jednak wykonują 15mim.
Super sprawa usłyszeć bicie serca maluszka oraz ruchy dziecka :)

WOW, a ja tak po chłopsku trochę...:)

ktg jak wyglada

03 kwi 2011 - 21:56:19

Nie ma czym się martwić. Pielęgniarka zakłada Ci na goły brzuch, 2 pasy i czujniki i tyle,Ty leżysz na brzuchu i słyszysz bicie serca oraz ruchy dziecka :)

ktg jak wyglada

03 kwi 2011 - 22:29:15

ja uwielbiam ktg:) przez jakies 30min mozesz posluchac jak pieknie bije serduch Twojego malentwa:D
ogolnie kladziesz sie na kozetce, podnosisz bluzke zeby odslonic brzuch, polozna kladzie Ci zel, polem takie sluchawki, naklada pas gumowy zeby sie trzymaly, daje Ci przycisk, ktory wciskasz gdy poczujesz ruch maluszka, ktg rejestruje tetno dziecka, z niego mozna wywnioskowac mniej wiecej jak blisko jest porod:D
ja czytalam raz gazete, drugim razem zasnelam:) hehe, ale polozna szybko mnie obudzila:D najlepiej wez kogos ze soba, to bedziesz miala z kim pogadac

ktg jak wyglada

03 kwi 2011 - 23:41:59

Cytat
ElaKuz
Nie ma czym się martwić. Pielęgniarka zakłada Ci na goły brzuch, 2 pasy i czujniki i tyle,Ty leżysz na brzuchu i słyszysz bicie serca oraz ruchy dziecka :)

dokładnie tak samo u mnie wygląda zapis ktg, na szczęście nie trzeba nic wciskać gdy dziecko się rusza , czujniki same rejestrują wszelkie ruchy i szumy z brzuszka.

ktg jak wyglada

04 kwi 2011 - 08:40:14

a moim zdaniem to wciskanie jest potrzebne... to ze ktg rejestruje to nie znaczy, ze Ty kazdy ruch wyczujesz... ja przy synku nie wyczulam ok4ruchow, ktore zarejestrowalo ktg... przy corcci nie wyczulam 2...

ktg jak wyglada

04 kwi 2011 - 08:44:10

ja ktg mialam podlaczane przez 12 godz w ciagu dnia gdy lezalam w szpitalu i tak jak kolezanka lezalam czytalam gazety gralam w gierki heheh no i oczywiscie zasnelam, bo lezec przez 12 godz to troche dlugo, oczywiscie wykrywa tetno i wskazuje jakiekolwiek zagrozenie dla maluszka:) jest bezbolesne. I tak nie ma nic cienniejszego w nim jak glos bicia serduszka maluszka

ktg jak wyglada

04 kwi 2011 - 08:59:38

uwielbiam to badanie,chociaż jak musiałam leżeć 2 godz bez ruszania bo dzidzia tak się ułóżyłą,że nie mogłyśmy znaleść pulsu i musialam dociskać to cała zdretwiałam i ne mogłam się później podnieść ;-) słychać na ktg każde kopnięcie i poruszenie dziecka :-)

ktg jak wyglada

04 kwi 2011 - 09:03:50

Cytat
Klauduska1212
a moim zdaniem to wciskanie jest potrzebne... to ze ktg rejestruje to nie znaczy, ze Ty kazdy ruch wyczujesz... ja przy synku nie wyczulam ok4ruchow, ktore zarejestrowalo ktg... przy corcci nie wyczulam 2...

właśnie dlatego cieszyłam się że nie muszę wciskać, na ktg zawsze jestem rozkojarzona- słucham serduszka :)
Zapewne nie nadążałabym za wciskaniem guziczka, no i nie zawsze wyczuwałam ruchy dziecka..

swoją drogą, dziś mam kolejny zapis, ciekawe co mi tym razem powiedzą,,, pewnie odeślą mnie do domu, i będę musiała przyjechać w środę :(

ktg jak wyglada

04 kwi 2011 - 09:04:00

Cytat
oceana1
Cytat
ElaKuz
Badanie KTG, czyli badanie czynności serca płodu z jednoczesnym zapisem czynności skurczowej macicy. Wykonuje się je pod koniec ciąży i w trakcie porodu, aby wiedzieć, w jakim stanie jest dziecko, i móc jak najszybciej zareagować, gdy pojawi się zagrożenie. Bezbolesne dla matki i oczywiście dzidziusia.Leżysz na brzuch i zakładają Ci się dwa pasy, na których znajdują się dwa czujniki ( smarowane są żelem jak przy USG). Jeden to przetwornik ultradźwiękowy rejestrujący uderzenia serca płodu, a drugi – miernik mierzący siłę i czas trwania skurczów macicy. Obydwa czujniki połączone są z monitorem, który wyświetla lub drukuje wartości pomiarów. Badanie KTG powinno trwać 30 minut, najczęściej jednak wykonują 15mim.
Super sprawa usłyszeć bicie serca maluszka oraz ruchy dziecka :)

WOW, a ja tak po chłopsku trochę...:)

no niby tak,ale leży się zazwyczaj na boku, a czasem na plecach

ktg jak wyglada

04 kwi 2011 - 10:51:56

Cytat
maa_dzia
Cytat
oceana1
Cytat
ElaKuz
Badanie KTG, czyli badanie czynności serca płodu z jednoczesnym zapisem czynności skurczowej macicy. Wykonuje się je pod koniec ciąży i w trakcie porodu, aby wiedzieć, w jakim stanie jest dziecko, i móc jak najszybciej zareagować, gdy pojawi się zagrożenie. Bezbolesne dla matki i oczywiście dzidziusia.Leżysz na brzuch i zakładają Ci się dwa pasy, na których znajdują się dwa czujniki ( smarowane są żelem jak przy USG). Jeden to przetwornik ultradźwiękowy rejestrujący uderzenia serca płodu, a drugi – miernik mierzący siłę i czas trwania skurczów macicy. Obydwa czujniki połączone są z monitorem, który wyświetla lub drukuje wartości pomiarów. Badanie KTG powinno trwać 30 minut, najczęściej jednak wykonują 15mim.
Super sprawa usłyszeć bicie serca maluszka oraz ruchy dziecka :)

WOW, a ja tak po chłopsku trochę...:)

no niby tak,ale leży się zazwyczaj na boku, a czasem na plecach

Racja! To zależy jak dziecko się ułoży, ale najczęściej układają na lewym boku :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

plamienia w 5 tyg ciąży