Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Poród -ile trwał

11 lut 2012 - 01:01:58

u mnie od mometu podpiecia pod kroplowke, bo bez niej nie mialam zadnych skurczy, pierwszy porod trwal 4h 15min, a drugi 2h, dodam jeszcze ze oba byly wywolywane po terminie pierwszy 2 tyg a drugi tydzien

Poród -ile trwał

11 lut 2012 - 09:00:44

Mój pierwszy poród był koszmarem, skórcze zaczęły się o godz.17 w sobote a urodziłam po 26 godzinach (niedziela, godz.19:15), po 23 godzinach silnych skórczy w czasie których 2 razy zemdlałam i raz musiałam zejść z łóżka porodewego ustępując innej rodzącej (dezynfekcja łóżka trwała 30 sekund) uznali, że zrobią cesarkę, ale był tylko jeden anesteziolog i akurat był zajęty, trzeba było czekać kolejne dwie godziny, ale potem uznali, że poczekają na "zmianę warty" (akurat jakoś o 18 miała przyjść inna zmiana), o 18:55 chcieli mnie już zawozić na blok ale okazało się że widać już ... nóżki i wtedy zaczeła się panika, nie będę pisała w szczegółach co robili ze mną przez kolejne 20 minut bo osoby o słabszych nerwach mogłyby tego nie przetrwać.O godzinie 19:15 orodziłam syna,ważył 4,390 kg, był prawie martwy, dostał 3 punkty, nie oddychał, mial kolor dojrzałej wiśni, ...Mi uszkodzono kręgosłup. Mąż był przy porodzie ale niestety nie były to najwspanialsze chwile naszego życia.Na szczęcie Kubuś ma teraz 3,5 roku, chodzi, widzi i mówi.Teraz wiemy, że rozwija się normalnie ale wiemy też , że to cud po tym co przeżył w pierwszych chwilach swojego życia.Słowa lekarza po wszystkim"przykro mi bardzo...niestety szpital ma za mało personelu...miejmy nadzieję, że państwa syn będzie widział i mówił...to się zdarza...Potem dowiedziałam się, że mogło mnie to wszystko ominąć gdybym miała przygotowaną kopertę z wkładkąWiele nauszyłam się o polskiej służbie zdrowia.Drugiego syna urodziłam przez cesarskie cięcie .Ważył równe 4kg i dostał 10 punktów.

Poród -ile trwał

19 kwi 2012 - 14:37:37

Mój pierwszy poród ( miałam 21 lat) trwał 4 godziny (od odejscia wód w domu) i bardzo miło go wspominam, rozwarcie było bardzo szybko ale skurcze nieregularne wiec dostałam oxytoctynę i pozniej juz szybko bo gdy poszłam pod prysznic poczułam ze to juz, i myslalam ze nie dojde do sali. Lekarz powiedział ze pod koniec kolejnej ciazy mam spacerowac koło szpitala bo moge nie zdążyc dojechac ...
Teraz po 9 latach bede rodzic po raz drugi i zastanawiam sie co mnie czeka czy bedzie tak expresowo czy jednak moze cos byc nie tak.
Zastanawiam sie od zcego zalezy długosc porodu, czy od aktywnosci fizycznej i wysportowania na przykład. Ja zawsze lubiłam sport - rower, bieganie, siłownia to dla mnie podstawa. Teraz tez chodze na basen, aqua aerobik i zajęcia gimnastyczne dla Mam. Piszcie jaka jest Wasza forma i ile macie lat. Moze dojdziemy do tego czy wysportowanym, albo młodym jest łatwiej urodzic czy wrecz przeciwnie ;) Pozdrawiam

Poród -ile trwał

23 kwi 2012 - 13:12:23

Pierwszy - 7 godzin ( z czego ponad 5 w domu, a niecałe 2 w szpitalu), ostatnia faza -15 minut.
Drugi - 2godziny, ostatnia faza -10 minut

Poród -ile trwał

23 kwi 2012 - 14:10:31

witam!pierwszy 32 godz licząc od odejscia wód a drugi szybciochem 2 godz i było zupełnie inaczej niż przy pierwszym:)inne bóle itp

Poród -ile trwał

23 kwi 2012 - 17:05:15

1 poród 36 godzin -36 szwów :/
2 porod 6 godzin 6 szwów :]
3 poród 2 godz -2 szwy :)

Poród -ile trwał

23 kwi 2012 - 19:50:10

My niby mieliśmy poród "z wkładką", ale to właśnie utrudniło całą akcję. Mój poród trwał 16h z nieregularnymi skurczami cały czas. Zero opieki, zero udogodnień czy przyspieszenia porodu. W końcu czekałam na cesarkę z 8cm rozwarciem, a na stole myślałam już, że urodzę. Brak mi słów....

Poród -ile trwał

23 kwi 2012 - 21:03:29

Mi przed północą odeszły wody.Karetka do szpitala na drugi dzień rano zjadłam śniadanko-nadal zero skurczy-był obchód i chcieli mnie położyć, "pokazowo" w zabiegowym młodym lekarzom...a tu lekarz krzyczy żeby dali wózek i na porodówkę! i jeszcze to pytanie"nie czuje Pani nic?:P he...ale na porodówce"sielanka się skończyła:( okropne bóle,zasypiałam w przerwie między skurczami ze zmęczenia,mdlała i aj......wrrrr wolę sobie nie przypominać he...po 5 godz.Jula była ze mną.Ja zadowolona,a tu przychodzi lekarz na szycie:/ ajjj to było o wiele gorsze od samego porodu.

Poród -ile trwał

23 kwi 2012 - 21:07:58

O 8:00 szłam na salę operacyjną a o 8:45 syn się urodził. Cesarka.

Poród -ile trwał

24 kwi 2012 - 00:28:28

Ja rodziłam ok 24 h, skurcze zaczęły się ok 17:30 -18:00 (27.09.2011, wtorek) trwały całą noc bez przerwy (mimo podawanych mi zastrzyków i tabletek na powstrzymanie) rozwarcie tylko na dwa. (Tekst między dwiema pielęgniarkami - położnymi " trzeba ją przetrzymać bo porodówka zajęta" :D )
Dzień następny 11:00-14:00 skurcze takie że łzy ciurkiem lecą, gryzienie ramienia mojego A i czekanie.
14:30 ordynator woła na samolot, rozwarcie na 5, lecimy na porodówkę - po drodze lewatywka.
Lecimy-truchtamy piechotką przez długi korytarz, ja między nogami lignina,tyłek na wierzchu, podpierająca ściany co chwilę z bólu i gapie ( odwiedzający tatusiowie, babcie itp... :/)
Przed porodówką mówię A żeby poszedł do pracy bo nie wiadomo ile to potrwa (widzę 3 nowe siwe włosy na głowie:)) będę rodzić z ciotką.
Idziemy,Kładę się na kojo, kolejne badanie , wody nie chcą odejść, chcą przebić, mówię nie, chcę sama.
15:00-18:00
Skakanie po piłce, kucanie, podskakiwanie w między czasie skurcze jak diabli i nic po 1,5 h stwierdzili że przebiją, podłączyli kroplówkę, przebili, przyszły skurcze parte rozwarcie na fuuul i problem, główka małej nie zeszła do kanału, Karzą się kłaść na boku mają nadzieję że zejdzie, 30 min na boku bez ruchu (MASAKRA). Główka nie zeszła, decyzja ordynatora że tniemy, znowu kroplówka tylko teraz na powstrzymanie, ledwo widzę anestezjologa który przyszedł dać mi kwity do podpisania, cewnik i znów truchtamy tym razem na salę operacyjną, tam jeszcze 2 skurcze i odleciałam w piękny niebyt. Córcia urodziła się o 19:45,28.09.2011 (Środa) 10 pkt.
Co do wieku i wysportowana (ruchu) rodziłam mając 24 lata, od połowy 4 miesiąca robiłam remont w domu, szpachlowałam, tarłam, zacierałam, gruntowałam, malowałam sprzątałam, robiłam zakupy, pod koniec 8 miesiąca byłam na weselu bawiłam się do 4 nad ranem, calusieńką ciąże jeździłam samochodem a 2 dni przed porodem pojechałam 40 km poza miejsce zamieszkania na ognicho - ja prowadziłam, cała reszta piła. Czułam się świetnie 0 dolegliwości. Dużo się ruszałam a jednak mój poród nie był taki łatwy :)ale i tak rodziłabym jeszcze raz ;)
Ale i tak jestem z siebie dumna, oprócz łez które ciurkiem leciały nie krzyczałam, nie darłam się, wystarczyło mi tylko zagryzanie ręcznika który sobie wzięłam właśnie na tą okazję :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 00:31 przez dorotka00000.

Poród -ile trwał

24 kwi 2012 - 01:19:47

Cytat
iwaszela
Ja rodziłam siłami natury,poszło nam szybko . Rodziłam niecałe 4godzinki.
ja dokladnie tak samo!!! :)

Poród -ile trwał

26 kwi 2012 - 13:50:44

Dziewczyny a ile miałyscie odstępu miedzy porodami- te które rodziły juz 2x?? Bo ja bede rodzic po 10 latach i zastanawiam sie ciągle czy bedzie łatwiej jak to przy drugim zazwyczaj czy niekoniecznie. Pierwszy poród - 4 godzinki.

Poród -ile trwał

26 kwi 2012 - 14:04:10

u mnie odstęp między porodami to 18 miesięcy :)
o ile pierwszy poród (mimo że trwał ok.4 godzin) wspominam tragicznie-straciłam duzo krwii i zemdlałam pod koniec-podawano mi tlen, to drugi poród miałam rewelacyjny-1,5 godziny, bóle parte 15 minut :)
podstawa to nie panikowac, skupić się i słuchac położnej.
Powodzenia!

Poród -ile trwał

26 kwi 2012 - 14:14:29

Poród trwał przeszło 9 godzin naturalnie,niestety maluch nie chciał wyjść więc zdecydowali sie na cesarkę.

Poród -ile trwał

26 kwi 2012 - 14:33:37

mój pierwszy 15 godzin - miałam nacinane wiec i s zwy
drugi poród godzinę 40 minut bez nacinania

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciąża a l 4