Obecnie rozmawiamy o:

Klimatyzacja w bloku

25 minut temu

Jakie ogrzewanie domu

godzinę temu

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

usg i badania

30 mar 2011 - 11:59:27

Hej:)
mam do was pytanie ..
jestem w 4 mc ciąży i do tej pory robiłam badania moczu i krwi nic poza tym. Hmm to normalne ?
aha i prawie co 3 tygodnie lekarz robi mi usg (przy każdej wizycie dostaję zdj dzidzi) chodze do lekarza co 3 tyg bo jestem na l4 i ciągle mi przedluża.
Nastepny termin jutro.
Czy można tak ciągle usg robić// ? koleżanka mi powiedziala ze nie powinno sie i troche sie obawiam , ale lekarz chyba wie co robi?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-30 12:01 przez syreczka1.

usg i badania

30 mar 2011 - 12:03:53

hej. nie przejmuj sie tym USG wogóle nie szkodzi dziecku, mozna je robić nawet codzienie, ja tez mam robione na kazdej wizycie. a odnośnie badań to lekarz wie jakie ci potrzebne:)

usg i badania

30 mar 2011 - 12:05:09

ja usg miałam też robione co 3 tyg,z córcią wszystko w porządku,ma już prawie 2 latka.
jeśli chodzi o badania ja miałam juz na tym etapie zbadaną grupę krwi i toksoplazmę.

usg i badania

30 mar 2011 - 12:10:13

syreczka1 ja miałam robione USG co miesiąc i wszystko jest ok. Myślę, że lekarz wie co robi i nie szkodzi dziecku :)

usg i badania

30 mar 2011 - 12:11:28

to mnie trochę uspokoiłyście ;):) :)
To moja pierwsza ciąża i połowy nie wiem ...

usg i badania

30 mar 2011 - 12:17:37

Cytat
elka_b1
USG wogóle nie szkodzi dziecku, mozna je robić nawet codzienie
No ciekawe i to bardzo - dla Twojej informacji nie ma dowodów na to iż częste USG jest w 100% bezpieczne lub też niebezpieczne. I nikt nie zdecydowalby sie na robienie tego badania codziennie.
W zdrowo rozwijającej się ciąży zaleca sie 3-4 badania USG. Jesli jest potrzeba ,podejrzenie ze cos jest nie tak - lekarz robi badanie częsciej.
W gabinetach prywatnych czeste USG to wrecz norma. Ja sie nie upominałam o USG, wykonywano mi je tylko wtedy gdy było potrzebne zwłaszcza ze syn pod koniec nie przepadał za tymi badaniami-lekarz stwierdzil ze niektore maluszki (ktore maja juz malo miejsca ) denerwuje ucisk ktory podowuje glowica.
Wazne bys ufała swojemu lekarzowi, skoro robi tak a nie inaczej to widocznie ma powod :) Miejmy tylko nadzieje ze zalezy mu na sprawdzeniu stanu dziecka a nie tylko na pokazaniu go mamie - moja znajoma miala USG co wizyta i byla swiecie przekonana je jest ok,maluch urodzil sie z wada ktora mozna bylo zauwazyc na USG niestety lekarz to przeoczyl. Na Twoim miejscu przyjrzała sie bardziej badaniom z krwi i moczu - u nas wykonuje sie je co wizyta i nie mowie tu tylko o tych podstawowych - procz stanu maluszka lekarz powinien bardziej przyjrzec sie Tobie - kontrolowac chocby poziom hemoglobiny itd.

usg i badania

30 mar 2011 - 12:21:40

Większość badań robi się pod koniec ciąży dlatego że ich wyniki są krótko ważne ok 3mcy- i zlecają je tak żeby były ważne jak pójdziesz do szpitala.
U mnie w szpitalu jest to HBS i VDRL (ważne 3 miesiące)
badania na grupę krwi z oznaczonymi przeciwciałami,
ostatnia morfologia i mocz najlepiej żeby badania były Świerze tak do miesiąca.
wynik posiewu z pochwy z ok 35tyg ciązy
usg co najmniej z 36tyg


Wr
HBs
Toxoplazmoza
Chlamydia
TSH
Cytomegalowirus
Cytologia
Glukoza
Kiła

morfologia i mocz co wizytę.
usg 4 razy przez całą ciążę miałam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wymioty czy napewno ciąża?