Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WITAM, JA WŁAŚNIE ZROBIŁAM TAKI TEST PODANO MI 50 GLUKOZY, I PO 30-40 MIN PRAWIE ZEMDLAŁAM I TO 2 RAZY, MIAŁAM NISKIE CIŚNIENIE I BLADA JAK ŚCIANA, PIELEGNIARKI DOBRZE SIE MNA ZAJEŁY, ALE CZY TO JEST PRAWIDŁOWA REAKCJA ORGANIZMU/? NAPISZCIE JAK WY ZAREAGOWAŁYŚCIE NA TAKI STRZAŁ GLUKOZY? DODAM ZE CUKIER ZAWSZE MIAŁAM W PORZĄDKU.

<moderacja> Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-28 12:19 przez moderator.

Taka reakcja mysle ze jest jest normalna.. Mnie ostrzegly panie pielegniarki ze moge albo zwymiotowac albo zle sie poczuc..Ale to najlepiej powinien ocenic lekarz...

Ja też dostałam glukozę do wypicia i reakcja była podobna :) po fakcie dowiedziałam się , od pielęgniarek że można sobie tą słodycz troszkę zneutralizować kilkoma kroplami soku z cytryny bo nie ma to wpływu na wynik badania :) a do wypicia jest lepsze szkoda ,że szybciej nie wiedziałam na pewno bym tak zrobiła :)

Ja robiłam test na krzywą cukrową jakieś 3 tygodnie temu i nie miałam takiej reakcji. W poprzedniej ciąży także nic mi się nie działo po podaniu glukozy, ale wiadomo że każdy organizm reaguje inaczej.

Z cytryną jest o niebo lepiej, ja robilam tydzien temu. jak wrocilam do domu to poszlam spac, oczy same mi sie zamykały. Mój tata ma cukrzyce,teraz boja sie jechac po wynik. Sama czesto sobie mierze i zawsze mam trooszke podwyzszony.czytałam ze po 1 h wynik nie powinien przekraczac 135 mg.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 114

mi właśnie lekarka powiedziała, żeby normalnie zjeść śniadanie a glukozę wypić z sokiem z połowy cytryny- dużo lepiej smakuje:) ani przy pierwszej ani teraz przy drugiej ciąży nie miałam takiej reakcji.
Przy pierwszej natomiast nieświadomie objadłam się słodyczami dzień przed badaniem, cukier miałam prawie 160:) i wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem cukrzycy zrobili mi dobowy profil glukozy, miałam pobierana krew co 6 godzin (albo co 4 już nie pamiętam:)) w każdym razie wyszło ok:) teraz już taka "głupiutka" nie byłam i cukier w normie:)

po dwóch godzinach juz doszłam do siebie:) jutro mam wyniki i zobaczymy co mi wyjdzie, oby było wszystko w porządku,

Ja podobne zareagowałam ale pielęgniarka powiedziała że to normalne, dodam że miałam badanie robione na czczo i może to był powód bo trochę czasu bez jedzenia tam siedziałam. Jak wyszłam z badania od razu coś zjadłam . Byłam zła bo wynik wyszedł na granicy normy i lekarz kazał mi powtarzać :(

ja mialam test na obciazenie glukoza w dawce 75 glukozy i po dwoch godzinach ponowna probka krwii(przed podaniem tez mi pobrali krew)
wyniki wyszly bardzo dobre.nie mialam zadnych problemow a smak samej mieszanki tez mi jakos strasznie nie przeszkadza(to jest moja druga ciaza i w poprzedniej tez sie nic nie dzialo)
po tescie na ktorym bylam z dwuletnia coreczka poszlam jeszcze pozalatwiac sprawy i jeszcze na male zakupy i t tez nic sie nie wydarzylo.
pielegniarki uprzedzaja ze moze sie robic niedobrze bo to dosc duza dawka cukru(ja robilam na czczo) wiec tylko staralam sie gwaltownie nie ruszac,choc przy aktywnej dwulatce to czasami ciezko:)

ja wmymiotowalam i niestety podchodziłam az 4 razy ochyda ble potem brzuch mnie bolał

u mnie zachowanie jak po pijaku po 75... tyle tylko że ja mam stan przedcukrzycowy

Witam ja też byłam w ciąży miałam podane 75.I co?pomijając to,że pielęgniarki zabrały mi cytrynę twierdząc,że nie można.Zaraz po wypiciu wszystko zwymiotowałam i czułam sie okropnie!
poszłam po drugie skierowanie na badanie,wymusiłam u innego lekarza dawkę 50 i jakoś dałam radę bez cytryny,jednakże po kilku godzinach będąc na czczo(pijąc tylko ta glukozę)robiło mi się słabo,bardzo słabo.
Strasznie przykro wspominam te badania i te siniaki po wkłuciach;-(

odebram wyniki sa bardzo dobre: na czczo 79 a po godzinie 101 wiec po prostu tak zareagowalam tym mdleniem po glukozie, na szczescie mam to za soba bo nie wiem czy dalabym rade jeszcze raz to przejsc!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

usg i badania