Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 16:09:49

Cześć dziewczyny,
pomóżcie proszę bo nie wiem czy się martwić ;) Termin porodu mam na jutro, ale od dziś rana mam bóle w dole brzucha, do tego takie "napięcie" raz na jakiś czas i brzuch mi twardnieje - ale nie wiem czy to są skurcze ;/ Boli ale nie jakoś mocno, a wszyscy mi mówili że skurcze są bardzo bolesne i od razu poznam. Te bóle co mam nie są regularne i nie nasilają się póki co, ale nie wiem czy może nie pora jechać do szpitala? Oprócz tego już dwa razy dzisiaj byłam w toalecie co raczej mi się nie zdarza ;/ i ogólnie nigdy nie miewam rozwolnień ;/ Podobno można zrobić sobie ciepły prysznic i jak bóle przejdą to znaczy że wszystko jest w porządku więc później to "wypróbuję" ;)

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 16:27:05

Ja termin miałam na wczoraj i dzis w nocy tez pojawiły sie lekkie skurcze, ale nieregularne i najczęsciej co 10 min. Do szpitala mam jechac ze skurczami co 5 min chyba że bedą jakies dodatkowe objawy typu krwawienie lub jak odejdą wody. Myśle że nie ma sie co spieszyc do szpitala. Nawet jak zaczna sie regularne skurcze, jednak przyjemniej napewno ten pierwszy etap spędzic we własnym domku :)

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 16:29:42

no jakby Wam to napisac... torby spakowane? bo powoli sie zaczyna:D trzymam kciuki:*
lidka nie ma co sie spieszyc prawda, ale ja mialam poitwornie nieregularne, wzielam kapiel, jak wyszlam to zaczely sie co 15min, w sumie to byly 3;p a potem od razu co5, jak dojechalam do szpitala po polozna bala sie, ze nie zdarzy dokumentow wypelnic;p mi przy obu ciazach mowili, ze jak zaczna sie tte co 10min to sie szykowac powoli i jechac

kumpela niestety rodzila w aucie, do szpitala miala 15km a wyjechala jak miala co 7min skurcze...
tak wiec wszystko zalezy od kobiety



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-27 16:36 przez Klauduska1212.

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 16:33:12

Spakowane, zwarte (ale jeszcze nie rozwarte ;) i gotowe ;)

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 16:34:16

Nie mnie oceniać ale moim zdaniem zaczyna się...:-) Ciepły prysznic na pewno przyspiesza poród. Gdyby odeszły Ci wody, musisz jechać do szpitala ale jeżeli nie to może jeszcze zaczekaj. Zawsze to inaczej w domu a przy pierwszym dziecku trochę wolniej to wszystko się zaczyna, chociaż zależy też od organizmu kobiety!!!
Życzę powodzenia!!!!!!!!! Już niedługo pojawi się mała osóbka którą pokochasz najbardziej na świecie:-))

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 16:34:27

oj , trzeba się powolutku szykować.Wypróżnić się ,wziąć prysznic.........O kurcze, bąbelki zaraz będą na świecie.Powodzenia:0

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 17:01:52

No to kochana trzeba się zrelaksować i zebrać siły:) Mnie na początku bolały wyłącznie krzyże i to przez całą noc... A 24 h później Michał był już na świecie:)

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 17:55:13

No to zacznie się ...ja dla własnego bezpieczenstwa i bezpieczenstwa maluszka udałabym sie do szpitala dla wlasnego spokoju, byc moze Cie "wygonia"a byc moze ze zostawią. Ja już mam za sobą dwa porody i czeka mnie trzeci ( pod koniec kwietnia) ale coś czuje ze bedzie to szybciej , miewam kłucie w dole brzucha, bole z kregoslupa...wiec to tez juz cos ;)

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 17:57:35

dzięki :)

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 17:57:58

Moim zdaniem zaczyna się jak mówisz jeszcze że byłaś już 2 razy w toalecie.Mnie też tak bolał brzuch jakby mi się chciało kupę,dodam że miałam jechać wtedy na zakupy i dobrze że zrezygnowałam bo mnie brzuch pobolewał tak co dwie godziny 15 potem17,19 a o 21 odeszły mi wody i jechałam do szpitala a o 22 miałam cesarkę.Także nabieraj siły i powodzenia, dzidzia będzie już za niedługo

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 18:42:17

Na pewno się zaczyna. Mnie bolał brzuch jak przed miesiączką. Będzie bolało coraz mocniej :(
POWODZENIA!!!

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 19:16:21

Ja dotarłam do szpitala bez bólu, bez zniczego ale rozwarta byłam na 5 centymetrow..takze nie wiem co to skurcze ;/ktore zwiastuja poród.Podali oksytocyne i nic cisza :) miałam stan podgorączkowy ,podejrzewali,że cos z wodami..przebili pecherz i sie zaczelo;/ cholera jak bolało !! krzyżowy ból moim zdaniem jest najgorszy ..


POWODZENIA DZIEWUSZKI !!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-27 19:20 przez mar666ta.

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 19:38:30

mnie od godziny boli brzuch i mam nadzieję, że to nie początki oznak porodu....

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 19:49:22

To już zbliża się godzina zero :) Ja nie miałam zbyt bolesnych skurczów rozwierających. U mnie bóle były wyraźne dopiero nie całą godzinkę przed finałem. Spakować się i w drogę! Dużo ruszajcie się, polecam przysiady i niezastąpioną piłkę. Trzymajcie się! Powodzenia :)

bóle pod koniec ciąży

27 mar 2011 - 21:37:01

Wiec chyba u Ciebie juz cos zaczyna sie dziac
W prawdzie kazdy porod jest inny,ale u mnie przy drugim porodzie dzien przed pobolewało mnie podbrzusze ,taki kłujacy,kolkowy bol.O połnocy odeszły wody
a po 1:30 w nocy nagle zaczeły sie skurcze.Panie połozne oczywiscie chciały mnie zbyc ze to pewnie jeszcze nie to i dostałam zastrzyk wstrzymujacy skurcze ale i tak 1,5 godziny pozniej urodziłam :)

Szykuj sie na porodowke:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PODANIE GLUKOZY 50 W CIĄŻY JAK SIE CZUŁYŚCIE????