Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

operacja oczu

24 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 16:30:48

witam. Mam pytanko, bo spotkałam się już z różnymi opiniami na temat picia kawy w ciąży. Ja piję jedną (czasem góra dwie) słabą kawę rozpuszczalną z dużą ilością mleka. Zazwyczaj rano, jak wstaje. Bardzo rzadko decyduję się na dwie, a nawet jeśli to częściej jest to kawa bezkofeinowa. Kawa jest to jedyna rzecz, z której bardzo ciężko było mi zrezygnować w ciąży. Czy wy, inne mamusie piłyście kawę w ciąży?
Korzystając z okazji zapytam jeszcze o jedzenie w ciąży kefirów, jogurtów itp. Czy dużo jadłyście w ciąży? Ja należę do osób, które nie lubią przetworów mlecznych, staram się jeść w ciąży, ale nie codziennie. Jest mi po nich po prostu niedobrze i kilka razy po nich zwymiotowałam (jestem w 24 tyg. ciąży). Związane jest to z tym, że najzwyczajniej w świecie się odzwyczaiłam. Choruję na cukrzycę insulinozależną i przed ciążą w ogóle nie jadłam rzeczy słodkich, a tym samym jogurtów. Naturalny średnio mi smakował:) Teraz staram się zmuszać do nich, ale też nie często...Poza tym odżywiam się bardzo zdrowo, jem dużo warzyw, owoców, ryże (głównie brązowe), kasze, ryby, drób, pieczywo pełnoziarniste czy graham itp.itd. Bardzo często robię sałatki.

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 16:40:19

Ja w ciąży przerzuciłam się na kawę rozpuszczalną z mlekiem,piłam nawet 2 dziennie.Co innego pić mocną czarną kawę ,a rozpuszczalna jeszcze z mlekiem to jak inka.

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 16:49:03

Witam
Przed ciasza jak i na poczatku nie odmawiałam sobie kawy:)
Czasem nawet 3 kubki (rozpuszczalnej z mlekiem )
Teraz jestem 23 tygodniu i moj organizm chyba sam odrzucił kawe bo przestałam ja pic i jakos nie mam na nia ochoty,
Co do nabiału to przed ciaza od czasu do czasu zjadłam kubeczek jogurtu i w sumie nabiału mogło dla mnie nie byc.teraz natomiast zjadam 2 jogurty dziennie,napije sie mleka(zimne najlepsze na zgage;)
jem owoce,słodycze od czasu do czasu jak mi sie zachce :nie objadam sie jak to było w poprzednich ciazach raczej jem z głowa :)

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 16:55:04

Ja też piłam taką jak Ty kawę,i mój lekarz mi na to dał przyzwolenie. Nie jedz czegoś, skoro po tym wymiotujesz, jak przejdą wymioty będziesz mogła wrócic do tych przetworów. Jedyne czego ja nie piłam, to napoje gazowane i nie jadłam surowego mięsa ( tatar) oraz zbyt pikantnych rzeczy.

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 16:58:50

surowego mięsa nigdy nie jadam. Odkąd w ciąży jestem na pompie insulinowej i ogólnie mogę jeść wszystko, częściej sięgam po słodycze, ale muszę z tym skończyć, bo jak mi zabiorą pompę po porodzie to będzie ciężko. A poza tym niedobrze jeść słodkie w ciąży. Co do tego nabiału to wielu rozwiązań próbowałam, ale nie mogę się jakoś przemóc...ogólnie w ciąży mam dosyć mały apetyt i często wmuszam w siebie jedzenie...

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 17:02:17

Ja zarówno w pierwszej jak i w obecnej ciąży piłam kawę rozpuszczalną z mlekiem (jedną dziennie, czasami gdy byłam/jestem wyjątkowo "nie do życia" pozwalałam/łam sobie na dwie)

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 17:05:06

W pierwszej ciąży nie piłam kawy bo się trochę bałam,a raczej wolałam dmuchać na zimne.W drugiej ciąży piłam już normalnie kawę,zwykle rano tak jak ty.Poza tym jadłam dosłownie wszystko,łącznie z bigosem sałatką warzywną,czy fasolką po bretońsku.Dziecko jest zdrowe.Długo nie mogłam jeść nabiału bo mnie odrzucało.Dopiero w 6-7 miesiącu mogłam się napić mleka lub zjeść jogurt

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 17:08:53

Ja przed ciążą pijałam kawę rozpuszczalną z mlekiem a raczej mleko z kawą rozpuszczalną. Jak tylko zaszłam w ciążę sam zapach kawy wywoływał u mnie mdłości tak więc odstawiłam ja całkowicie. Po ciąży już nie wróciłam do jej picia.

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 17:19:16

Ja jestem ogromnym kawoszem, ale lubię kawy słabe, z dodatkiem mleka, a nie takie czarne, mocne. Na początku ciąży (w pierwszym trymestrze) zrezygnowałam w ogóle z kawy na rzecz bezkofeinowej, żeby tylko czuć jej smak:) ale chodziłam wtedy jak struta i zaczęłam pić z kofeiną. Wydaje mi się, że to nie zaszkodzi mojej córeczce. Kilka razy też napiłam się coli, ale to już w takich krytycznych sytuacjach, że normalnie, aż mi ślina kapała,:)

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 17:37:30

Ja byłam uzależniona od coli z racji masakrycznej zgagi. Tylko cola pomagała mi ją zwalczyć, oczywiście lekarz był poinformowany o tym fakcie i nie widział przeciwwskazań do jej picia. Co prawda dziecko było wtedy bardziej ruchliwe ale nie wpłynęło to w żaden sposób na jego zdrowie.

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 17:44:08

Boże, a ja nigdy w życiu nie miałam zgagi:)

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 17:47:43

Cytat
zara85
Ja jestem ogromnym kawoszem, ale lubię kawy słabe, z dodatkiem mleka, a nie takie czarne, mocne. Na początku ciąży (w pierwszym trymestrze) zrezygnowałam w ogóle z kawy na rzecz bezkofeinowej, żeby tylko czuć jej smak:) ale chodziłam wtedy jak struta i zaczęłam pić z kofeiną. Wydaje mi się, że to nie zaszkodzi mojej córeczce. Kilka razy też napiłam się coli, ale to już w takich krytycznych sytuacjach, że normalnie, aż mi ślina kapała,:)
Mi lekarz powiedział,że jak cisnienie jest w normie to można napić się kawy,czy coli.Ja sama nawet się pytałam tu,na forum o colę w ciąży bo miałam straszną ochotę na nią.Jak się dowiedziałam,że mamy piją colę w ciąży to poleciałam do sklepu i kupiłam sobie litra:) Bajka;D

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 17:51:24

Cytat
zara85
Boże, a ja nigdy w życiu nie miałam zgagi:)
to się ciesz bo ja żeby przeżyć ciążę musiałam pić colę litrami

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 17:53:12

Cytat
zara85
Boże, a ja nigdy w życiu nie miałam zgagi:)
Ja w pierwszej ciąży nie miałam zgagi a w drugiej paliła mnie zgaga non stop

kawa w ciąży

21 mar 2011 - 17:56:07

Ja nie pije kawy nalogowow ale w ciazy raz na jakis czas leciutka z mleczkiem:) Albo czekoladke z mlekiem:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-21 17:56 przez calineczka0109.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak szybko brzuszek wrócił na swoje miejsce?