Obecnie rozmawiamy o:

srebrna biżuteria

gorący temat

Pogrzeb

27 minut temu

free spin za rejestracje

godzinę temu

Własny salon fryzjerski?

dzisiaj o 12:18

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 09:11:03

witam was dziewczyny !!! jestem w ciazy 3 miesiąc i kompletnie nie wiem jakie balsamy nawilżające i na rozstępy można używać bardzo prosze o rade dodam ze mam bardzo sucha skórę.


<moderacja> Proszę zakładać wątki w odpowiednich kategoriach



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-18 19:40 przez moderator.

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 09:31:37

w moim przypadku rewelacyjny okazał się Pharmaceris FOLIACTI™ Krem Zapobiegający Rozstępom - 150 ml jest po prostu rewelacyjny nie mam ani jednego rozstępu :)))) do nabycia w aptece szczerze mogę go polecić

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 09:42:50

ja używałam balsamów dla kobiet w ciąży z masłem kakaowym...niestety nazwy nie pamiętam. A kwestia rozstepów to podobno bardziej uwarunkowania genetyczne..

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 09:48:56

No dokładnie - ja nie używałam niczego i zero rozstępów :) Jak mają się pojawić to pojawią choćby się wcierało tony nawet najdroższych balsamów :)
A aby nawilżyc skóre może wystarczyc zwykła oliwka wcierana w skórę lub dodawana do kąpieli.

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 09:50:07

Ja używam Perfecta mama (z Rossmanna) i Fissan (z apteki)

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 10:32:17

Wprawdzie moja ciąża to już zamierzchła historia ale wydaje mi się, że najważniejsze jest aby był to balsam dobrze nawilżający skórę. Każda skóra jest inna i dobrze jest wypróbować parę rodzajów zanim się trafi na ten odpowiedni. Rodziłam mając 27 lat (pierwszy i jedyny raz) i nie miałam już najmłodszej skóry - używałam różnych balsamów silnie nawilżających od pierwszego miesiąca i zero rozstępów... przebarwień i innych takich.

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 10:35:10

Cytat
Goplanda
No dokładnie - ja nie używałam niczego i zero rozstępów :) Jak mają się pojawić to pojawią choćby się wcierało tony nawet najdroższych balsamów :)
A aby nawilżyc skóre może wystarczyc zwykła oliwka wcierana w skórę lub dodawana do kąpieli.
nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią wiem, że mam tendencję do rozstępów bo kiedyś dawno temu pojawiły mi się bo albo za szybko przytyłam albo schudłam a w ciąży przytyłam ponad 30 kg i niema ani jednego więc kremy w 100% pomagają więc jestem pewna gdyby nie krem to na pewno bym miała. Ale każdy ma prawo do własnego zadania

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 10:40:12

ja uzywalam Pharmaceris FOLIACTI Krem zpobiegajacy rozstepom i bylam mega zadowolona:)przytylam w ciazy ponad 20kg i nie mam zadnych rozstepow:)

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 10:48:29

Orszulka pewna mozesz byc podatkow i śmierci :) Bzdury piszesz ze tak powiem - w takim układzie ( skoro piszesz że kremy pomagają w 100 % ) każda kobieta stosująca kremy p. rozstępom powinna ich nie mieć a jaka jest prawda każdy wie.To że miałaś rozstepy po odchudzaniu nie znaczy ze masz do nich tendencje.

Zaciągniete z netu :

Na powstawanie rozstępów ciążowych ma wpływ kilka elementów. Działanie hormonów, niewłaściwa dieta, szybki przyrost masy ciała i rozciąganie się skóry, a nawet uwarunkowania genetyczne – to wszystko może mieć związek z pojawianiem się szpecących skórę linii.
Na powstawanie rozstępów w ciąży szczególnie narażone są kobiety, których matki czy siostry również borykają się z tym problemem. Uważa się, że uwarunkowania genetyczne odgrywają dużą rolę w pewnych predyspozycjach naszego ciała, a tendencje do pojawiania się rozstępów mogą być dziedziczne.

Najważniejsze to nawilżenie skóry i odpowiedni tryb życia.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-17 10:56 przez Goplanda.

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 11:03:44

Cytat
Goplanda
Orszulka pewna mozesz byc podatkow i śmierci :) Bzdury piszesz ze tak powiem - w takim układzie każda kobieta stosująca kremy p. rozstępom powinny ich nie mieć a jaka jest prawda każdy wie.To że miałaś rozstepy po odchudzaniu nie znaczy ze masz do nich tendencje.

Zaciągniete z netu :

Na powstawanie rozstępów ciążowych ma wpływ kilka elementów. Działanie hormonów, niewłaściwa dieta, szybki przyrost masy ciała i rozciąganie się skóry, a nawet uwarunkowania genetyczne – to wszystko może mieć związek z pojawianiem się szpecących skórę linii. Dlatego rozstępom należy zapobiegać jeszcze w ciąży, zanim się pojawią – potem właściwie niemożliwe jest ich usunięcie.

Na powstawanie rozstępów w ciąży szczególnie narażone są kobiety, których matki czy siostry również borykają się z tym problemem. Uważa się, że uwarunkowania genetyczne odgrywają dużą rolę w pewnych predyspozycjach naszego ciała, a tendencje do pojawiania się rozstępów mogą być dziedziczne.

Najważniejsze to nawilżenie skóry i odpowiedni tryb życia.
jeśli już to nie po odchudzaniu bo się nie odchudzałam, po drugie mam tendencję bo mam mało elastyczną skórę, a co do tego, że każdy kto stosuje kremy nie powinien ich mieć no sorry krem kremowi nie równy przykład krem pharmaceris i jakiś z rosmana no sorki czy jak ktoś używa oliwki jest pewny że ich nie będzie miał to to dopiero totalna bzdura....każda kobieta którą znam i stosowała tylko oliwkę ma większe bądz mniejsze rozstępy. dodatkowo obciążenie genetyczne mama i siostra miały....

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 11:20:58

Z genetyką jesteś na bakier :) Widze tez ze Twoje myślenie jest conajmniej dziecinne.... TAK DZIEWCZYNY STOSUJCIE DROGIE KREMY BO TYLKO ONE POMAGAJA - nieźle:) Gratuluje podejscia - myślisz ze "metka" załatwi wszystko ? Powodzenia :) Wiele dziewczyn stosuje najtansze preparaty i sobie chwalą - mozna zajrzec na "dzieciowe" fora i sie przekonac ze tanie nie znaczy gorsze. Wystarczy przeczytać skład i sie jeszcze na tym znac - wtedy dowiesz sie czy płacisz za skład własnie czy za firme. Jeszcze mi powiesz że oliwka zupełnie nic nie daje :) Ja nie smarowałam niczym i teraz mogę się chwalić zerowymi rozstepami :)
A dla dziewczyn z realnym myśleniem - z kremami jak z lekami - jednemu pomoże to innemu tamto , komus na katar starczy herbata z cytryna inny bedzi emósiał sięgnąć po cos silniejszego, bez znaczenia jest cena produktu całąkwestie regulują indywidualne wymagania organizmu i stan skóry:) I pamietajcie - krem to nie wszystko - odpowiedni tryb życia to klucz do sukcesu.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-17 11:35 przez Goplanda.

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 21:23:24

nie twierdzę, że z genetyką jestem do przodu no sorry ale jestem po RiF-ie nie twierdzę, że drogie znaczy lepsze, co do składu to tak porównałam aż tak dziecinna do końca nie jestem jak uważasz i ten krem wcale nie jest jakiś drogi jak Ci się chyba wydaje. Co do oliwki to wypowiadam się w oparciu o doświadczenia znajomych, ja miałam z nią do czynienia jedynie przed ciążą. Widocznie jak już pisałaś brak rozstępów zawdzięczasz genetyce. szkoda było tylko się odzywać bo jak już wcześniej zauważyłam ty na forach za odmienne bądź krytyczne zdanie ma się od razu jakieś alee do drugiej osoby mimo iż się jej nie zna ....pisałaś o metkch a sama mi ją przyłatałaś nie znając mnie mojego wieku czy też mojego rozwinięcia emocjonalnego czytaj dojrzałości. tak czy siak dziękuję za dokształcającą rozmowę.

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 21:28:23

Penaten oliwka w żelu dla kobiet w ciąży

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 21:53:25

ja w czasie ciąży najczęściej używałam zwykłej oliwki dla dzieci, takiej jak jonsons lub bambino i to mi wystarczyło, a również mam suchą skórę. Czasem używałam innych kosmetyków, np. balsamów z Ziaji z masłem kakaowym, które również są dla skóry suchej.

jakich balsamów używać w ciąży

17 mar 2011 - 21:58:09

Ja po każdej kąpieli wcierałam tylko i wyłącznie oliwkę, żadnych specyficznych kremów na rozstępy nie stosowałam i nie pojawiły mi się, moja mama ma więc nie ma reguły jednej pomoże to a drugiej co innego tak jest ze wszystkim.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dr LESZEK JUSZCZYK KRAKÓW