Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 15:48:56

jestem w 39tyg. ciąży, data ostatniej miesiączki w ogóle nie zgadza się z tygodniem ciąży. Więc termin mam liczony tylko iwyłącznie z daty USG. Przewidywany termin 31marzec. Tuż, tuż.

Czarnaaaaaa - tak mi to wytłumaczyli...
jak sama nazwa mówi CIĄŻA czyli ciąży kobiecie, też mam bóle kręgosłupa, nieprzyjemne "napinania" synka, skopane żebra, częste i bardzo bolesne skurcze przepowiadające, ale nic nie zastąpi oczekiwania na małego. Chcieliśmy dzieci, to musimy trochę pocierpieć hehe ;-)
a co do porodu, też mam 19lat, również jestem szczupła, nigdzie nie przytyłam, tylko brzusio mi urósł, to że jesteśmy takiej postury, nie jest zależne od tego jak będziemy rodziły. Kto Ci takich głupot nagadał, że dziecko nie przejdzie przez biodra haha. Z tego co się orientuje, to jeżeli byś miała rodzić przez CC, powinien Cię powiadomić o tym ginekolog prowadzący, już wcześniej, albo przy jakiś komplikacjach, chyba, że w ostatniej chwili się okaże, że nie ma innego wyjścia i trzeba ciąć, ale to już w szpitalu się okazuje, jeżeli do tej pory nic Ci ginekolog nie mówił i tym to nie masz co się martwić.

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 16:12:46

Ja też miałam dwa terminy, wg miesiączki 11.06 a wg usg 17.06 urodziłam 25.06 wiec mimo terminów nie wiadomo kiedy się urodzi, najlepiej miesiąc wcześniej być przygotowanym i mieć spakowaną torbę do szpitala. Powodzenia.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 114

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 17:36:36

Cytat
Czarnaaaaaa
Chcialabym juz nosic synka na rekach a nie w brzuchu;)

oj jak się urodzi to nie raz pomyślisz, że lepiej było jak był w brzuchu:)

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 18:25:31

Ja tez mialam dwa teminy porodu:) Moj syn urodzil sie kiedy chcial :D
A szczuplosc nie ma tu nic do tego tylko sila i wogole:)

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 18:32:13

Ja tez mam dwa terminy z usg na 6czerwiec a z ostatniej miesiączki na 8 czerwiec.Nie duża różnica ale jednak jest.Przy drugiej córce miałam aż trzy terminy i ten trzeci był trafny tak więc nie wiem czym lekarze się sugerują wpisując różne daty porodu.

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 19:01:22

u mnie było podobnie miałam dwie inne daty : jedna data z miesiaczki a druga z USG,ze wzgledu na fakt iz mały był wyrośnięty!
mój ginekolog jednak stwierdził ze data "z miesiączki" jest odpowiednia i jej będziemy sie trzymać-tak tez było!

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 19:11:39

u mnie gdybym miała się sugerować datą miesiączki to bym daleko nie zaszła bo miałam bardzo nieregularne cykle ( od 28 do ponad 60 dni ).

a termin mam na 27 czerwca :)

Dwa terminy porodu

29 mar 2011 - 15:09:03

U mnie z OM termin wypadł na 27.03, według USG na 29.03, a nawet 03.04
I tak czekam, a małemu w brzuszku dobrze ehh

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jakich balsamów używać w ciąży