Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 11:23:48

Witam wszystkie Mamusie :) te w ciąży i te co już mają dzieci. Mam takie pytanie co sądzicie o paleniu papierosów w ciąży?
Niektórzy mówią że to szkodzi dziecku i jest "beee" a inni nie widzą w tym nic złego. Chciałabym poznać wasze zdanie.
Pozdrawiam

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 11:28:51

Palenie źle wpływa na dorosłego człowieka a co dopiero na nowe jeszcze nie do końca ukształtowane życie!!! Palenie w ciąży to czysta głupota i nieodpowiedzialność. Ze swoim zdrowiem i życiem możemy zrobić co chcemy ale w ciąży powinnyśmy się troszczyć przede wszystkim o maluszka... Leżałam na sali poporodowej z kobieta która paliła przez całą ciąże, po porodzie również (w łazience zrobiła sobie palarnię:/) Dziecko urodziło się z niską masą urodzeniową (2400g) i cały czas leżało na noworodkach....

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 11:29:33

Ja paliłam przed ciążą i jak się dowiedziałam to postanowiłam rzucić ale było CIĘŻKO !!! I przyznaję się bez bicia że popalałam :((( ale chyba do 5-6 miesiąca ale BARDZO MAŁO czasami 2 -4 na TYDZIEŃ !!!
Mojej koleżance lekarz powiedział że jak paliła przed ciążą to nie może tak od razu rzucić z dnia na dzień ale stopniowo .
Niektóre kopcą fajury jak pociąg i nic sobie z tego nie robią !!!

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 11:32:29

moje zdanie jest takie(osoby palacej,poza okresem ciazy),ze widzac kobiete z brzuchem z kiepem w gębie mam ochote jej go zgasic na jezyku.Mam to samo jesli widze mamusie z wozkiem kopcaca dziecku za plecami.Nigdy! nie pale przy dziecku,moj nałóg ,moj błąd nie dziecka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-03 11:34 przez marwal.

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 11:33:02

Ja paliłam przed ciążą 6 lat ale jak się tylko dowiedziałam że jestem automatycznie rzuciłam bez problemu zdrowie maluszka było najważniejsze i nie potrzebowałam do tego żadnych wspomagaczy. Słyszałam opinie ze jak ktoś pali wcześnie to nie powinien rzucać bo to szok dla organizmu i źle dla dziecka ale dla mnie to bzdury które wymyślają kobiety które palą w ciąży. Po za tym jak to wygląda kobieta w ciąży z papierosem... mnie to strasznie razi

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 11:34:47

mnie osobiscie odrzucilo w ciazy od papierosow
poza tym, lekarze mowia, ze jak kobieta pali powyzej miesiaca bedac w ciazy to nie ma co rzucac na sile, bo niestety dziecko juz sie uzaleznilo i bedzie sie domagac tego, bo jest mu to "potrzebne" znam dziewczyne, ktora palila przez wszystkie 3 ciaze i dzieci rodzily sie zdrowe, duze itp...
kazda robio co uwaza za stosowne i tyle

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 11:34:48

paliłam przed 2 ciążami i bez problemu organizm odrzucił sam nikotynę wiec uważam że skoro sam organizm to odrzuca to jest to w 100% niezdrowe :D

w 1 ciąży raz mnie w połowie zaciągnęło ale skończyło się na 2 machach i koniec... dalej nie dało rady

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 11:54:06

ja pale, w ciazy mnie odrzcucilo, wrocilam po ciazy do palenia, co do palenia w ciazy to moim zdaniem kazdej mamy indywidualna sprawa, maja swoj rozum i swoje sumienie.... i w koncu to ich dziecko... jak chca truc i miec problemy prosze bardzo...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 114

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 11:58:04

nie paliłam nałogowo przed ciążą czasem zdarzyło mi się zapalić ale w czasie ciąży nie. jak widzę jak ktoś pali w obecności mojego dziecka to mam właśnie ochotę zgasić mu tego papierocha na języku! nienawidzę takiego widoku, u mnie w domu odkąd mieszkamy 3,5 roku może został spalony z jeden papieros- ktoś z gości (długo później czułam ten smród) może jestem bezczelna ale nie posiadam nawet popielniczki w domu! jak ktoś chce właśnie popielniczkę to mówię, że w tym domu się nie pali, wszystko rozumiem dom jest dla ludzi nie ludzie dla domu, ale to mój dom, ja w nim śpię i nie życzę sobie spania w takim smrodzie, przypuszczam że nawet gdybym sama paliła w domu bym tego nie robiła, mój Ojciec pali ponad 25 lat, a le w domu papierosa nie zapali, najwyżej schodzi do piwnicy, u nas od palenia jest kotłownia i jak ktoś się uprze to najwyżej tam go kieruje, poza tym odkąd mam dziecko to w ogóle uważam, że chamstwem ze strony palacza jest wyciąganie papierocha w domu, w którym domownicy nie palą

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 11:59:59

Jak ja sie cieszę ,że nie mam takiego problemu, Paliłam na studiach , przed ciążą rzuciłam i tak już zostało. Uważam jednak ,że w ciąży nie powinno się palić.W papierochach jest tyle substancji szkodliwych,....szkoda dziecka.

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 12:00:57

Paliłam przed pierwszą ciążą, dla mnie było oczywiste że przez całą ciążę nie zapalę, potem gdy urodziła się Laura nie chciałam aby wąchała zadymioną mamę i tak udało mi się wytrzymać aż do dzisiaj, tak więc w drugiej ciąży nie miałam już z tym problemu :) Do dzisiaj w naszym domu się nie pali, znajomi wychodzą na taras.

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 12:13:22

Musze sie przyznac bez bicia ze palilam w ciazy, probowalam rzucic ale mi sie nie udalo:( palilam malo, bo okolo 3 papaierosow. bardzo sie tego wstydze! ale nigdy sie nie pokazalam w ciazy z papierosem w reku, palilam na zewnatrz tak zeby mnie nikt nie widzial, i do tej pory ngdy nie pale np na spacerze, to ze pale to moja sprawa nikt nie musi o tym wiedziec.

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 12:17:49

A i zapomnialam dodac ze corka urodzila sie zdrowa 10pkt w skali apgar. wazyla 3.165.

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 12:19:48

u mnie w domu tez sie nie pali, palimy na balkonie, mnie bardzo wkurza palenie w aucie jak dziecko jest.. wrrr....

Palenie papierosów w ciąży!!

03 mar 2011 - 12:44:27

Mnie w pierwszej ciąży odrzuciło od papierosów, ale dwa ostatnie miesiące podpalałam. Dziecko ważyło 3320 i mialo 10 punktow w skali apgar. Znam kobiety, które paliły przez całą ciąże i rodziły im sie zdrowiutkie dzieci. Jednej dziewczynie przez to że paliła, córka urodzila się z astmą.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

farbowanie włosów w ciąży