Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

informacje o żywieniu

3 minuty temu

produkty do domu online

43 minut temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 15:21:57

Witajcie Mamusie.
Planuję drugie dziecko i tak pomyślałam, że fajnie byłoby mieć teraz synka? W zasadzie tak tylko skromnie chciałam zapytać czy jakoś można tą płeć "wywołać"? czytałam różne artykułu na sieci, ale może ktoś ma sprawdzone metody? dziękuję z góry:)




Wątek zbiorczy



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-12 23:28 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 15:27:56

ja sobie wyliczałam wszystko to co pisali w tych art. o celowaniu w płeć i mam synka :)

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 15:32:37

Ja tego nie sprawdzałam, ale podobno żeby mieć synka stosunek musi się odbyć dokładnie w dniu owulacji. Plemniki które są odpowiedzialne za płeć męską są szybsze ale żyją krótko. Należy się powstrzymać od stosunków przed owulacją gdyż plemniki żeńskie żyją długo i mogą przeżyć do owulacji. Ja zaliczyłam wpadkę, dokładnie pamiętam ten dzień, było to 3 dni przed owulacją no i mam córeczkę. Życze powodzenia, może wam się uda.

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 15:42:20

mój mąż ma teorię, że dzieci "tworzone" wiosną-latem, tzn wtedy, kiedy jest ciepło/gorąco, to w 80% chłopaki. no i u nas się potwierdziło:D
Sasza stworzony w gorący sierpień.
natomiast Maja w mroźną zimę, więc wszystko się zgadza.

kiedyś gdzieś nawet czytałam, że właśnie jak jest wysoka temperatura, to te "męskie" plemniki są bardziej energiczne;)

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 15:42:56

Czytałam dokładnie to samo o plemnikach o czym napisała rencia163.
Też chciałam synka, kupiłam nawet testy owulacyjne, żeby idealnie wcelować w "ten dzień".
Ostatecznie Dzidziusia poczęliśmy kiedy wg testów byłam już 4 dni po owulacji:):):):)
póki co na USG wychodzi chłopczyk, a co będzie już się niedługo okaże.

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 15:54:43

Sandrynka a nasz chłopiec począł się jesienią :) To udało się trafić w te 20% przypadków :)

Ja jestem zwolenniczką tej teorii, że im bliżej "szczytu" owulacji tym większa szansa na chłopca. Nie wiem czy cokolwiek innego jest prawdą. Mam synka i córkę i póki co to pasuje, ale może "próbę statystyczną" mamy jeszcze za małą:)

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 15:58:01

dlatego ja osobiście niezbyt wierzę w takie teorie, moim zdaniem to raczej strzał w ciemno, no i niektóre pary choćby na głowie stawały i tak zawsze będą robić jedną i tą samą płeć:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-29 15:59 przez sandrynka.

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 16:01:12

my celowaliśmy na chłopca w dzień owulacji i jest dziewczynka :)
chyba niestety jednak nie ma na to teorii... :)

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 16:04:26

Ja według Waszych i obiegowych informacji powinnam mieć córcię. Jest synuś jest dobrze:) Nie na wszystkich to działa:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-29 16:05 przez paulaw.

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 16:29:23

Jeśli ma się regularne cykle i zna swoje ciało na tyle aby wiedzieć kiedy dokładnie przypada owulacja to seks w tym dniu w 99,9% zaowocuje synkiem , w moim przypadku się sprawdziło :) mąż specjalnie z delegacji przyjechał i się udało :))) choć wiadomo płeć do końca jest tajemnicą :) ale spróbować zawsze można

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 16:40:03

Cytat
margaretka77
Jeśli ma się regularne cykle i zna swoje ciało na tyle aby wiedzieć kiedy dokładnie przypada owulacja to seks w tym dniu w 99,9% zaowocuje synkiem , w moim przypadku się sprawdziło :) mąż specjalnie z delegacji przyjechał i się udało :))) choć wiadomo płeć do końca jest tajemnicą :) ale spróbować zawsze można
Też tak myślę.

Planowanie płci dziecka

29 lis 2010 - 19:10:46

i ja mam synusia 'zrobionego w samym szczycie' więc może coś w tym jest :o)

Planowanie płci dziecka

30 lis 2010 - 15:26:14

a skąd wiecie że już ten szczyt nadszedł? jakie miałyście objawy? :) my dziś spróbujemy:) może będzie, a jak nie, ważne żeby zdrowe:) byłoby troszkę inne doświadczenie w opiece, pielęgnacji chłopca

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Planowanie płci dziecka

30 lis 2010 - 15:46:43

Wszystko zależy jak długie i czy regularne masz cykle, ja mam 28-30 dni cykl więc owulacja przypada na 14-15 dzień a z widocznych objawów to przeźroczysty, obfity śluz :) ...życze powodzenia :)

Planowanie płci dziecka

30 lis 2010 - 15:48:48

hej witam przepis na synka to 12-13-14 dzień .jeśli okres mamy jutro to kiczymy dni pokolei i 12. 13.14 dzień to chłopczyk mi sie udało i mam synka. życze powodzenia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdzie rodzić w małopolsce?