Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 16:08:29

Hej Dziewczyny!
mam pytanie kiedy - na ile przed porodem zaczął Wam się wyraźnie obniżać brzuch?

Jestem teraz w 34 tc i kilka dni temu zauważyłam, że brzuchol jest coraz niżej.
Obniżaniu towarzysz lekkie kucie w podbrzuszu. Czytałam, że to normalne, kiedy Maluszek przygotowuje się do przyjścia na świat.

Martwię się tylko czy to nie wróży wcześniejszego porodu? Czy Maluszkowi przypadkiem za bardzo się nie spieszy?
Byłam w zeszłym tygodniu u lekarza na kontroli, mówił, że wszystko jest ok, szyjka długa i zamknięta i że wszystko przebiega prawidłowo. Więc już sama nie wiem.

A jak to było w Waszym przypadku? Ile przed porodem brzuchol się Wam obniżył?

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 16:46:12

Hallo Dziewczyny!!!
Żadna się nie wypowie?
A może Wam brzuszki się w ogóle nie obniżały? ;)

zweryfikowana
Posty: 306
Ostrzeżenia: 1/5

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 16:55:04

chetnie zobacze co inne mamy napisza, jestem w 33 tygodniu i mam ten sam problem.. :( czasem az sie boje bo az tak kluje :(

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 16:59:40

Dokładnie mnie też tak kłuje - może najwyższy czas spakować torbę do szpitala?

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 17:10:53

ja już od 6 miesiąca miałam bardzo nisko brzuch, wyglądałam jakbym piłkę połknęła, niby było wszystko ok, ale dostałam leki (fenoterol i izoptin) i jechałam na nich do końca ciąży.
Jak dużo chodziłam, a dużo chodzilam, to czułam jakbym miała brzuch w kolanach :))
I twardniał wtedy, podobno to się nazywa "stawianie", ale u mnie ciąża była prawidłowa, nic sie więcej nie działo, ale te leki spowodowały, że Lilianka siedziała w brzuchu 10 dni dłużej i w sumie siłą zmusi ją do wyjącia :)

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 17:23:07

To mnie uspokoiłaś :)

Od 6 mc do 10 dni po terminie to bardzo długo - super:)

Mój gin powiedział, że to "stawianie się" brzucha to są te skurcze przepowiadające, ćwiczenia macicy przed porodem i że nie trzeba się nimi martwić bo występują od 7 mc tylko my ich nie odczuwamy, dopiero później czujemy to jako "stawianie".

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 17:30:24

Najlepiej to skonsultuj się z ginekologiem, jeśli masz jakieś wątpliwości. Nie każdy przypadek jest taki sam, a tutaj chodzi o dziecko, wiec pytań nigdy nie za wiele. :)

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 17:39:50

Byłam w zeszłym tygodniu u gin, mówił, że wszystko jest ok, szyjka długa i zamknięta i że wszystko przebiega prawidłowo.
A teraz to nawet do niego zadzwoniłam, powiedział, że bankowo nic się nie dzieje złego i że tak ma być:)

Ciekawa tylko jestem kiedy innym ciężarówkom obniżył się brzuszek:):):)

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 20:40:13

U mnie tydzień temu się obniżył, czułam też jak mała obróciła się główką do dołu, tyle że ja już jestem w BEZPIECZNYM 37 tygodniu :) dziś byłam u lekarza mała w pozycji wyjściowej :), ale nadal cisza :) a mi coraz ciężej :(

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 20:47:59

Mi się w ogóle nie obniżył :/

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 20:57:12

mi brzuch obnizyl sie 6 tygodni przed terminem.\ wrecz zaczal wisiec :)
dziecko prawie od poczatku ciazy bylo glowka do dolu
pojawily sie wtedy bardzo bolesne i czeste skurcze ..( to juz nie bylo stawianie) klucie o ktorym mowisz, ciagniecie i bol w pachwinach,
dzidzia miala sie pojawic wczesniej tak pani dr. powiedziala

co sie okazalo nawet bieganie po schodach z parteru na 5p m i tak kilka razy dziennie , masowanie brzucha nie pogonilo mojej Soni.
Urodzila sie rowno 2 tygodnie po terminie
w dodatku byl to porod prowokowany

( 2 tygodnie lezalam w szpitalu trafilam tam z regularnymi bardzo silnymi skurczami ktore OD TAK USTALY



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-22 21:02 przez thundercat1985.

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 21:24:10

Moja taka uroda ;), że całą ciążę miałam brzuch nisko. Ale inni mi mówili, tak gdzieś od 35 tc, że mi się brzuch obniżył-ja nie czułam różnicy ;) Najbardziej mnie pani w sklepie wystraszyła, że ,,ooo, widać, że już niedługo, bo brzuszek nisko,, , a byłam wtedy bodajże w 36-37 tc. A syn urodził się w terminie :)

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 22:12:09

Ja jestem w 33 tygodniu właśnie i czuję, że brzuch mi się obniżył (jakieś 2 tygodnie temu) mój kręgosłup zareagował na to szokowo i zaczęłam chodzić juz tak śmiesznie ala pingwin, normalnie nie umiem utrzymać prawidłowej postawy!
teraz siedzę i jak pochylę się lekko do przodu to mam wrażenie, że brzuch lezy mi na nogach :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-22 22:13 przez MiniVip.

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 22:45:15

Cytat
Anika110
U mnie tydzień temu się obniżył, czułam też jak mała obróciła się główką do dołu, tyle że ja już jestem w BEZPIECZNYM 37 tygodniu :) dziś byłam u lekarza mała w pozycji wyjściowej :), ale nadal cisza :) a mi coraz ciężej :(

Mój Maluszek jest w "pozycji wyjściowej" już od ok 2 miesięcy, przewraca się tylko na boczki:)
3 I 2011 mam się zgłosić do szpitala na planowaną cesarkę, mam nadzieje, że dotrwamy do tego czasu, wolałabym nie trafić do szpitala w Wigilię lub Sylwestra :):):):):)

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Obniżanie brzucha w ciąży

22 lis 2010 - 22:50:44

hihi mi sie brzuchol obnizyl w 35 tyg z tego co pamietam:) urodzona terminowo porod wywolywany:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Planowanie płci dziecka