Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9

IN VITRO co o tym myślicie ??

20 gru 2010 - 17:03:35

Nie mam nic przeciwko metodzie "in vitro", ale nie jestem za finansowaniem jej przez nfz, bo wiadomo, że obecnie nie ma pieniędzy na ratowanie życia dzieci, ludzi już urodzonych.

IN VITRO co o tym myślicie ??

20 gru 2010 - 17:11:34

Cytat
joannaklaczewska
Ale kościół zmienia zdanie. Kościół musi się zmieniać - bo inaczej umrze. Wszystkie nauki są powiązane z ówczesną wiedzą o świecie. Niedawno czytałam artykuł (niestety nie pamiętam tytułu) w którym było ciekawe stwierdzenie: Św. Tomasz przyjął stanowisko arystotelesowskie, zgodnie z którym męski zarodek otrzymywał duszę po 40 dniach a żeński dopiero po 80 dniach. Jak widać to się już zmieniło.
Jeszcze kilkanaście lat temu nie należało wpisywać wagi zmarłego wcześniaka (lub późnego poronienia) bo jeśli była chyba poniżej 500 g to nie chcieli go pochować (prawdopodobnie z powodu jakiejś ustawy). A 500g to już duże dziecko. Ma szanse na przeżycie i nawet na dobry rozwój. Jeśli nie chcieli wcześniej pochować takiego malutkiego dziecka a teraz to robią to znaczy, że zmienili zdanie. i nawet biorą pieniądze za pogrzeb.
Wiedza daje nam dużo. Należy tylko z niej korzystać. Nawet jeśli to nie jest wygodne dla jakiejś instytucji.

o właśnie, wiedza daje nam wolność myślenia:))

IN VITRO co o tym myślicie ??

20 gru 2010 - 19:54:39

Limonka82 , oczywiście że żyjemy w kraju demokratycznym, dlatego każdy ma prawo do wypowiedzenia się na ten i na inne tematy, to że ja jestem przeciwna metodzie in vitro od razu zostałam atakowana tylko nie rozumiem dlaczego???,Finansowanie przez Państwo tej metody jest dla mnie niedopuszczalne, ile dzieci czeka na rehabilitację, na chemioterapię?- na to nie ma Państwo pieniędzy. Każdy ma swoje sumienie i każdy z nas indywidualnie będzie sądzony,niestety nauka i postęp nie idą zgodnie z prawem jakie dał nam Bóg, Cywilizacja niestety doprowadza nas do zagłady nie tylko moralnej ale również, zagłady całego Świata.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-20 19:58 przez ola2009.

IN VITRO co o tym myślicie ??

20 gru 2010 - 20:06:06

matko boska co ty piszesz???????????? jezus mi sie nie miesci w glowie jak mozna miec takie poglady ide policzyc do dziesieciu bo az mnie nosi

do 100 mi chyba nie pomoze
a wiec droga olu skoro zyjemy w panstwie demokratycznym to kazda z nas powinna miec prawo wyboru zarówno do aborcji zarówno do in vitro i innych kontrowersyjnych rzeczy typu małzenstwa homo i wybacz ale skoro masz takie a nie inne poglady to twoja rzecz a nie pani x ktora pragnie miec dziecko to po pierwsze po drugie koscioł wiara nie ma prawa narzucac swojego zdania w zadnej kwesti moze mnie uswiadamiac ale wybor powinien zostawiac mnie samej i ja jako mama 4 letniej dziewczynki pocztej w sposob naturalny jestem w stanie zrozumiec bol mamy ktora walczy o poczecie i jestem za tym by jak najbardziej finalizowac od a do z zabiegi in vitro



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-20 22:09 przez moderator.

IN VITRO co o tym myślicie ??

20 gru 2010 - 21:48:29

Więc policz do 1000 jak Ci to pomoże... To jest moje zdanie i tyle, Ty możesz sobie myśleć co chcesz, masz więc wybór albo się decydujesz na in vitro lub nie, albo jesteś za lub przeciw, więc o co Ci chodzi...?ja jestem przeciwna i tyle...to jest właśnie demokracja, że każdy ma prawo do wypowiedzenia swojego zdania.

IN VITRO co o tym myślicie ??

20 gru 2010 - 21:51:42

Ja równiez jestem za invitro :) ... gdyz dzieki tej wspaniałej metodzie kolejne dzieciaczki maja szanse sie narodzic ... Zastanawiam sie tylko co z zamrożonymi zarodkami ??? chyba nie mam jeszcze wyrobionej opini w tej kwesti ...

Z innej bajki ... któras napisała o prostytucji , ja takze jestem za legalizacja ;) a co !!

A co do aborcji to sprawa INDYWIDUALNA chcesz usuwasz - proste i nie nam to oceniać ...

ola2009 lubie takiech ludzi jak ty ! bo jasno i otwarcie wyrazasz swoje opinie , nie bojąc sie nagonki ... brawo !!! ja szanuje takie opinie i takie kobiety , pomimo iz ja jestem za invitro ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-20 21:53 przez szafamajulki.

zweryfikowana
Posty: 251
Ostrzeżenia: 1/5

IN VITRO co o tym myślicie ??

20 gru 2010 - 23:00:01

Ja też jestem ZA!!!!! Za IVF i za jego fnansowanie z moich pieniędzy a raczej z Naszy! ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-20 23:00 przez Ilonawro.

IN VITRO co o tym myślicie ??

21 gru 2010 - 08:35:42

Już się wypowiedziałam stanowczo za. Dodam, że In Vitro powinno być finansowane, ale u nas się tak nie da. Od pensji odciągają nam nie małe pieniądze na służbę zdrowia. Szkoda, że idąc do dentysty z dzieckiem muszę dopłacać, na wizytę u alergologa dziecięcego czekam 4 miesiące i za pielęgniarkę w szkole płacę a dzieciom daje wodę jako lekarstwo na każdą dolegliwość. A co z nami dorosłymi?! Najlepiej również prywatnie, a jak Cię nie stać to zdychaj. Guzik mamy z tych składek, więc finansowanie marzeń o dziecko nie przejdzie. Uważam, że gdyby sprywatyzowano służbę zdrowia wszystko byłoby tańsze i łatwiej dostępne. Konkurencja byłaby tak duża, że wreszcie wszyscy mięliby możliwość skorzystania z wielu badań bez dozgonnego oczekiwania w kolejce. Ostatnio przeliczyłam ile z pensji oddałam składek zdrowotnych a ile wydałam na leczenie z własnej kieszeni. Uwieżcie, że taniej wyszły prywatne wizyty i efekty o niebo lepsze.

IN VITRO co o tym myślicie ??

08 kwi 2012 - 19:27:35

Ja jestem za in vitro. Gdybym nie mogła zajść w ciążę naturalnie, poruszyła bym niebo i ziemie aby mieć małą istotkę pod swoim serduszkiem :)

Całkowicie nie zgadzam się z księżmi. !!!

IN VITRO co o tym myślicie ??

01 lip 2013 - 11:41:19

ja też jestem za - jeśli para się kocha i jest w stanie stworzyć dom dla dziecka, to co w tym złego?

Niepłodnośc to problem 25% par w Polsce! To ogromna część, dlatego też jestem za tym, by rząd ich wspierał.

Mówiąc o rządowym programie warto pamietac, że dofinansowuje on wyłącznie in vitro, podczas gdy niepłodność można leczyć jeszcze innymi sposobami - czytałam o tych innych sposobach ostatnio u jednej z blogerek piszącej o niepłodności,, warto przeczytać zanim któraś zdecyduje się brać udział w programie

IN VITRO co o tym myślicie ??

01 lip 2013 - 11:49:29

oczywiscie ,że jestem za !
znam dzieciaczki własnie z in vitro.
normalne zdrowe wesołe dzieci - rodzice w niebie przeszczesliwi
więc czemu nie ? skoro naturalnie nie mozna miec dzieci .
skarżą sie na mały przyrost a nie robi,a nic z problemem powaznej bezpłodności.

masakra
a kosciół niech sie zajmie świeceniem jajek i odprawianiem porannej mszy zamiast sie wtrącać w cos o czym nie ma zielonego pojęcia

IN VITRO co o tym myślicie ??

01 lip 2013 - 12:48:56

jestem za In vitro - sama mam 3 dzieci, w tym o drugie była walka przez kilka lat ( monitoringi, leki, pobudzanie ).

Nie jestem katoliczką - wypisałam się z tego bagna bo nie znoszę tej obłudy i zakłamania jaką pokazują.


PiS - ma swoje wady niestety bo jest bardzo związany z kościołem - mówią co im tamci nagrają :/

jednak i PO ma sporo na sumieniu - ich polityka prorodzinna jest polityką anty rodzinną... pracy coraz mniej, kasa idzie na jakieś idiotyzmy oraz do kieszeni urzędasów ( po diabły ich tyle w urzędach skoro niby mamy informatyzację urzędów ? )
Słynna Gronkiewicz - szmata jakich mało... wywala pieniądze w błoto a miasto podupada..

wiele by pisać - dla mnie nie ma obecnie partii która by spełniała moje oczekiwania w stosunku do rządzenia krajem.



Moje dzieci nie są chrzczone i ja im tego nie będę fundować, nie uczęszczają do kościoła, na zajęcia religii.
Jeśli będą chciały to same zdecydują o tym.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kto rodził w Łodzi??