Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

IN VITRO co o tym myślicie ??

22 paź 2010 - 13:30:33

W naszej demokracji trzeba być wolnym człowiekiem nielegalnie skoro władze państwa ograniczają możliwość wyboru życia zgodnie z własnym sumieniem. Za chęć bycia szczęśliwym chcą zamykać nas w więzieniach, a sami okradają nas bezkarnie. Chcą żeby w tym kraju rodziło się więcej dzieci, a ani na to nie dają ani nie pozwalają ludziom z problemami próbowć zoatać rodzicami. Szkoda słów i nerwów na to wszystko.

IN VITRO co o tym myślicie ??

22 paź 2010 - 17:44:03

no ja tak jak już wcześniej się wypowiadałam ,że jestem za in vitro do kościoła nie chodzę dla księży lecz dla Boga a on jest wszędzie nie tylko w kościele a Kościół to ludzie a kościół to budowla różni się tylko z jakiej litery się pisze:) a przepraszam do czego się politycy i księża wtrącają? żywią nasze dzieci? utrzymują je? co to jest 68 zł dla dziecka które potrzebuje mleka kaszek pampersów itd??? 68 zł wystarcza zaledwie na paczkę pamperów

IN VITRO co o tym myślicie ??

22 paź 2010 - 18:50:14

ilmina uważaj se:)właśnie przeczytałam na onecie,że pisuary powołają komisję,która będzie badała treści wypowiedzi na forach internetowych,ma to związek z atakiem na biuro poselskie w łodzi,także juz sobie nie popiszemy co my z nimi byśmy i gdzie ich byśmy i gdzie ich mamy:)))

IN VITRO co o tym myślicie ??

22 paź 2010 - 18:56:04

Cytat
kasiazarembska
ilmina uważaj se:)właśnie przeczytałam na onecie,że pisuary powołają komisję,która będzie badała treści wypowiedzi na forach internetowych,ma to związek z atakiem na biuro poselskie w łodzi,także juz sobie nie popiszemy co my z nimi byśmy i gdzie ich byśmy i gdzie ich mamy:)))

O ja.........! No tak cenzury nam tylko jeszcze brakuje w tym cyrku!

Chyba się odłączę od wszelkich mediów, na zdrowie mi to wyjdzie!:)

IN VITRO co o tym myślicie ??

22 paź 2010 - 19:08:55

Oj PISIORY co ja bym im nie zrobiła za wygadywanie tych głupot o in vitro, zresztą nie tylko za to...
Jestem zdecydowanie za in vitro to jeden z "cudów techniki" który przysłuży sie ludnosci.
Żadne ale, to żadne argumenty przeciwników tej metody do mnie nie przemawiają.

IN VITRO co o tym myślicie ??

23 paź 2010 - 12:58:14

Cytat
MiniVip
Oj PISIORY co ja bym im nie zrobiła za wygadywanie tych głupot o in vitro, zresztą nie tylko za to...
Jestem zdecydowanie za in vitro to jeden z "cudów techniki" który przysłuży sie ludnosci.
Żadne ale, to żadne argumenty przeciwników tej metody do mnie nie przemawiają.

Brawo!!!Tak trzymaj:)

zweryfikowana
Posty: 251
Ostrzeżenia: 1/5

IN VITRO co o tym myślicie ??

24 paź 2010 - 10:06:00

Cytat
justyna1022
Cytat
Limonka82
wiecie co a mnie sie wydaje ze glodny najedzonego nie zrozumie i tyle nie wiemy co przechodzi mama ktora pragnie miec swoje wymarzone dziecko i miec nie moze ja tylko"liznelam " temat i było mi bardzo ciezko wiec moim zdaniem nie mowcie ze byscie tego nie zrobiły poki temat was bezposrednio nie dotyczy

Akurat wiem co przechodzi kobieta, która nie może mieć swojego wymarzonego dziecka, bo moja koleżanka jest w takiej sytuacji. Teraz stara się o adopcję. Na in vitro się nie zdecyduje... ale być może ma słaby instynkt macierzyński...
... jak ''być może ma słaby instynkt macierzyński'' to niech ona żadnego dziecka z domu dziecka nie bierze... im trzeba dać 1000% więcej miłości cierpliwości!
Tak naprawdę tylko matka która nie może mieć dziecka jest w stanie zrozumieć inna matkę czekającą na CUD! Koleżanka ci tego nie jest w stanie przekazać... Wiem bo 7 lat walczyłam o dziecko...
Proponuje dla lektury poczytać www.nasz-bocian.pl i w pogaduchach naleź listy od matek...
Cytat
Nikodemka
Cytat
sandra1988
Niby piszecie, że każdy ma prawo do własnej opinii, ale gdy któraś mama napisała, że jest przeciwna in vitro to zaraz, że hipokrytka. No halo! Gdzie tu hipokryzja? Ja bym nigdy nie chciała zajść w ciążę w ten sposób, kosztem innych zarodków. Rozumiem jednak mamy, które się tego podejmują i wg mnie nie ma to nic wspólnego z większym instynktem macierzyńskim. In vitro też nie powinno być finansowane. Najpierw państwo powinno się skupić na chorych, umierających którzy pół roku, rok muszą czekać na operacje, bo nie ma funduszy...
A kto mówi że in vitro musi być finansowane????Bez przesady
Dlaczego kosztem zarodów trzeba zajść się w ciąże...? Zawsze tak jest że ci co mało wiedza na temat IVF dużo maja do powiedzenia...
Jest kilka zabiegów pomagających kobiecie zajść w ciąże nie tylko IVF wszystkie są zakazane przez kościół.
Mamy w PL kilka klinik w których są programy ułatwiające dojście do zapłodeniena np. inseminacja koszt 1tys + wizyty USG
Koszt dla przeciętnej par to nawet 12 tys... czasem to kilka zabiegów wizyt

Jedna ratuje życie a druga je daje! Mamy tak mały przyrost naturalny i za kilka lat nie będzie miał kto pracować na nasze emerytury...? I co w tedy?
Ja bym chętnie chciała mieć więcej dzieci... ale co po 7 latach walki już mój czas przeminął... na rodzina to tylko 2+1...
finans



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-24 10:31 przez Ilonawro.

IN VITRO co o tym myślicie ??

24 paź 2010 - 10:15:03

''być może ma słaby instynkt macierzyński'' odnosiło się do wypowiedzi Limonki (str.4)

IN VITRO co o tym myślicie ??

24 paź 2010 - 11:03:42

Również jestem za in vitro , nikt nie zrozumie co czuje kobieta która pragnie dziecka a nie może go począć w sposób naturalny, dopóki sam tego nie doświadczy...

IN VITRO co o tym myślicie ??

06 lis 2010 - 21:35:08

Cytat
hawanka81
Jak słysze w TV teksty typu ze jesli ktos bedzie za in vitro to zostanie usuniety z kosciola mam to centralnie w dupie!!!I tak nie chodze do kosciola i nie zamierzam,bo jak slysze te ich wielkie teorie na tematy polityczne i inne tematy wazne dla kraju to zygac mi sie chce.A ja jestem takze za in vitro jesli para nie ma innego wyjscia a bardzo pragnie dziecka to jest toi dla nich ostatnia deska raktunku i nie wiem co w tym kosciol widzi zlego ?

popieram!!! ;-)

IN VITRO co o tym myślicie ??

06 lis 2010 - 21:57:27

chodzi im o to że przy jednym in vitro jest zapładniane kilka czy kilkanascie jajeczek. Czesc jest umieszczana "w kobiecie" a reszta zamrazana i chodzi o to zamrażanie skoro dla ludzi zarodek to czlowiek to im nie odpowiada zamrazanie ludzi . Ja jestem za in vitro

IN VITRO co o tym myślicie ??

06 lis 2010 - 22:13:17

Weszłam, poczytałam i ręce mi opadły...

W temacie IVF jedna rzecz jest porażająca - niewiedza osób które je atakują...

Jestem całym sercem ZA, ale potrafię zrozumieć racjonalne argumenty przeciw. Dlatego nie atakuję i nie potępiam przeciwników tej metody.

Rozumiem, że dla kogoś nieetyczny może być np proces zamrażania zarodków, każdy ma prawo do swojego zdania, swojego spojrzenia na świat, swojego systemu wartości.

Ale jak czytam o niszczeniu, mordowaniu, wyrzucaniu zarodków to krew mnie zalewa!!! Kościół i PIS robią Wam wodę z mózgów!

Podczas procedur In Vitro nie zabija się, nie unicestwia się, nie wyrzuca się ani jednego zarodka! Nawet te nierokujące nadziei na ciążę są podawane kobiecie z ogromną wiarą w cud! Każdy zarodek jest na wagę złota! Te, których nie podaje się kobiecie są mrożone najnowocześniejszymi metodami, takimi które pozwalają bez żadnego uszczerbka wykorzystać je nawet po kilku latach.

Uważam, że dyskusja o IVF jest potrzebna, chćby po to żeby szerzyć wiedzę na ten temat i dementować tak krzywdzące stereotypy...

PS. A propos kościoła - najbardziej rażące jest dla mnie nieprawdopodobne zakłamanie... Jak już pisałam, nie neguję sprzeciwu czy wątpliwości w sprawie ivf, ale nie mogę znieść tego, że w tej kwestii Kościół kłamie swoich wiernych w żywe oczy, głosząc np bzdury o mordowaniu zarodków, którym zaprzeczają wszelkie prace, badania naukowe i raporty medyczne. Brak słów...

IN VITRO co o tym myślicie ??

06 lis 2010 - 23:01:27

Biorąc pod uwagę postęp cywilizacyjny, a co za tym idzie skażenie środowiska, mnóstwo chemii itp itd do tego późne macierzyństwo myślę, że za kilkanaście lat in vitro będzie koniecznością dla gros par starających się o dziecko. Niestety bardzo kosztowną koniecznością.

IN VITRO co o tym myślicie ??

20 gru 2010 - 16:37:49

Nie rozumiem po co ta wściekłość do przeciwników in vitro??? jakaś dyskryminacja i prześladowanie tych którzy mają inny pogląd na tą sprawę, czyż nie żyjemy w kraju, demokratycznym ??? módlcie się lepiej o Boże Miłosierdzie o pokój na świecie, o nienarodzone dzieci! a nie sprzeczajcie się w sprawach które sam Bóg ustanowił ! Cały Świat do Boga należy i czy się to Wam podoba czy nie, z Bogiem na takie tematy się nie dyskutuje, gdyż to On daje życie każdemu człowiekowi i je zabiera w momencie odpowiednim dla każdego z nas.

IN VITRO co o tym myślicie ??

20 gru 2010 - 16:52:52

ola a my zyjemy w kraju demokratycznym czy nie ? bo Twoja wypowiedz według mnie jest bardzo sprzeczna
a co do in vitro skoro BOG dal narzedzia dal nam rozum i nauke to ja przepraszam dlaczego mamy ich nie wykorzystywac

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

"Wyciek" z piersi