Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gdzie rodzić w Warszawie?

11 kwi 2011 - 23:08:53

Ja rodziłam na Madalinskiego i raczej jestem zadowolona, pomijajac fakt ze miesiac przed porodem miałam skurcze i myslałam ze to juz, była noc na ostry dyżur i tam Pani próbowała wywołac poród i wciskała mi palce w krocze i obracała nimi coraz mocniej i mocniej, ryczałam wyłam i lezałam tam dwa dni na porodówce i nic,potem jeszcze 3 tyg badan:(:/ masakra,tamtej suki ze się tak wyraże nigdy nie zapomne:( ale ogólem miesiac później rodziłam juuz naprawde i było ok. chociaz miałam takie bóle skurczowe który weszły mi na nogi i nie mogłam stac nie mogły mi zrobic zadnych badan,podłaczyc pod ktg bo czułam jakby ktos przypalał mi te nogi prosiłam o anastezjologa to przyszedł po godzinie mówiły ze jest tylko on jeden i musze czekac.. :( ale rodziłąm nie liczac skurczy 11h około 15min.. :

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Gdzie rodzić w Warszawie?

11 kwi 2011 - 23:09:48

A jakieś jeszcze opinie o szpitalu na pl. Starynkiewicza? Ja ten wybrałam - moja dr prowadząca tam pracuje, poza tym po szkole rodzenia poznałam innych lekarzy i położne, wydają się naprawdę w porządku. Raz tam trafiłam, bo mi się zdawało, że maluch się mało rusza - mimo epidemii nie odesłali mnie, tylko wszystko sprawdzili, zrobili ktg i nawet nie jęczeli, że zawracam głowę, jak się okazało, że maluch po prostu urósł i rusza się inaczej, ale nadal jest wiercipiętą - z 15 ruchów w ciągu kilku pierwszych minut badania;-P.

Jestem ciekawa mam, które tam rodziły. Znajdą się jakieś?

Gdzie rodzić w Warszawie?

12 kwi 2011 - 08:13:23

ja rodziłam na bródnie i jestem zadowolona. Co prawda poród wywoływany i z komplikacjami, ale położne super. Gdyby nie czujność tej, z którą rodziłam, mojego dziecka nie było by dziś z nami.

Gdzie rodzić w Warszawie?

12 kwi 2011 - 09:42:29

Myślę że ile nas będzie tyle będzie opinii :) ja rodziłam dwa razy w szpitalu na Czerniakowskiej w Orłowskim i gdybym miała trzeci raz rodzić to też pewnie tam. Z pierwszym dzieckiem miałam zaplanowaną cesarkę ponieważ się nie przekręcił pojechałam we wtorek wieczorem w środę był poród i sobota do domu z córą było podobnie jeździłam na KTG po terminie i po kolejnym badaniu zostałam bo coś zaczęło się dziać leżałam pod KTG do rana na sali porodowej co jakieś 2 godz zaglądała położna i pytała czy wszystko ok o 7 rano przyszedł ordynator stwierdził że mam duży brzuch i zrobili USG wyszło ok 4 kg i powiedzieli że za ok 2 godz będzie cięcie . Opieka super, znieczulenie nic nie czułam po porodzie opieka , za 3 dni do domu . Naprawdę polecam gorąco

Gdzie rodzić w Warszawie?

12 kwi 2011 - 11:04:24

ja rodzilam corke dwa i pol roku temu w szpitalu na ul. Madalinskiego,moim zdaniem nie moge narzekac,aczkolwiek zawsze sie znajda jakies niedociagniecia.mialam zaproponowane znieczulenie przez polozna (700 zl),zdecydowalam sie i uwazam ze jesli tylko ktos moze sobie pozwolic to lepiej je wziasc.co prawda znieczulenie puscilo mnie przed sama akcja porodowa wiec troche pocierpialam,za pozno bylo na druga dawke.nieoczekiwanie akcja porodowa stanela w miejscu wiec wyladowalam na cc(znnieczulenie wliczono mi w koszty cesarki wiec nie placilam:)).na opieka poporodowa nie narzekam,pediatrzy odpowiadali na moje pytania,polozne pomagaly w karmieniu.nawet posilki zjadliwe:)
do szpitala trafilam w srode popoludniu a w niedziele rano po obchodzei czekalam na wypis
teraz jestem w szostym miesiacu ciazy i jak na razie planuje rodzic na madalinskiego.mam nadzieje ze bedzie lepiej a nie gorzej:)
co prawda moj maz ktory byl ze mna przy porodzie stwierdzil ze rozumie dlaczego ojcowie musza sie napic i wracajac o drugiej w nocy(po cesarce i przetransportowaniu mnie na pooperacyjna) zalowal ze nie ma kompana;)

Gdzie rodzić w Warszawie?

13 paź 2011 - 23:27:28

Ja rodziłam w Piasecznie i OSTRZEGAM wszystkie kobiety, które jak ja zachwyciły się warunkami i estetyka szpitala ,ale niestety nie warunki są najważniejsze tylko LEKARZE I PERSONEL.

Gdzie rodzić w Warszawie?

20 paź 2011 - 12:24:06

ja rodziłam rok temu na inflanckiej i polecam każdej kobiecie, poród był wywoływany ale przede wszystkim położne i lekarz zachowujący się jak ludzie którzy rozumieją co przechodzisz, porodówka wyremontowana, oddział po porodowym był w trakcie remontu ale i tak najważniejsi są ludzie.. lekarze i położne nie kładą nacisku na naturalne karmienie nie chcesz to twoja sprawa sztuczne mleko zawsze chętnie podadzą, jest tam też świetna Pani Małgosia która na laktacji zna się rewelacyjnie potrafi tak dostawić dziecko do piersi że w mig chwyta o co chodzi... no i poza tym w moim przypadku mąż był przy porodzie nie było to żadnym problemem a i znieczulenie zewnątrz oponowe miałam za darmo... ja swoje drugie dziecko na pewno będę rodzić tam..

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

Gdzie rodzić w Warszawie?

09 lis 2011 - 19:38:51

Ja mam zamiar rodzić na Inflackiej dlatego że moja ciocia jest tam położną i ma mi pomóc i zajmować się mną i dzidzią

Gdzie rodzić w Warszawie?

21 sty 2013 - 21:50:16

a rodziła któraś może na Żelaznej ? Jakie opinie ?

Gdzie rodzić w Warszawie?

21 sty 2013 - 23:09:00

koleżanka rodziła na Żelaznej i bardzo sobie chwali:)) ja pierwszą córkę rodziłam na Bródnie...trafiłam na zmianę przesympatyczną:)))))super położne ...lekarze w normie( byli ...wychodzili...ale położne w trakcie porodu i po nim po prostu REWELACJA....
natomiast bliźnięta rodziłam w Bielańskim w bardzo ciężkich czasach (ptasia grypa) ..Bródno było zamknięte z powodu ospy na oddziale noworodków i nie przyjmowali...nigdzie nie było miejsca...na Inflandzkiej poinformowano mnie że mimo dobrych chęci nie mają takiego OJOMu dla noworodków a że przy bliźniętach były podejrzenia potrzeby inkubatorów poradzono mi BIELANY i naprawdę oprócz troszkę napiętej atmosfery z powodu masy napływających ciężarnych i braku miejsc w wielu szpitalach to LUDZIE SUPER:))))) gdybym miała rodzić jeszcze raz (co nie grozi:) ) to tylko tam:)))))

Gdzie rodzić w Warszawie?

21 sty 2013 - 23:14:52

rodziłam 2 razy na Madalińskiego i 1 w Bródnowskim.

1 poród - znieczulenie płatne, spartoloa ostatnia faza ( położna pociągnęła za łożycko i je wyrwała - krwawienie i anemia przez ponad 3 msc, do tego nacięcie na pół tyłka :/ )

2 poród - bez znieczulenia, inna położna, mogłam rodzić w pozycji na kolanach, bez nacięcia. Później trafiłam an salę 2 osobową.

3 poród w innym szpitalu, bez nacięcia bo trwał 20 min. Sale masakra ale na porodówce i w izbie przyjęć personel OK.
Sale poporodowe 4 osobowe, personel zależy jak się trafi - jeden do rany przyłóż a inny lepiej omijać łukiem ;)

ogólnie szpitali nie znoszę i brakowało mi jedynki aby odpocząć.

Gdzie rodzić w Warszawie?

21 sty 2013 - 23:16:07

Ja rodziłam w Instytucie Matki i Dziecka. Opieka super!!! Położne jedna przez druga przylatywały i we wszystkim pomagaly (dla mnie zbyt nadgorliwe bo lubie wszystko sama, ale innym mamusiom to sie bardzo podobało), lekarze super (to placówka naukowa wiec i kazdy sie czesto doszkala). Na Madalinskiego miałam najblizej jak zaczełam krwawic pojechałam w 36 tyg wieczorem a lekarz zbadał rozkrwawił bardziej i kazał wracac do domu i chodzic cała noc po schodach (a w ciazy złamałam Th10) i rano wrócic, wiec pojechałam do Imidu a tam badania i na operacyjna robic cc. Córcia zadbana wypieszczona wróciła po 12 godzinach. A w dodatku polecam fotki robione dziecku zaraz po porodzie. Zreszta pracuje tam Krajowy Konsultant noworodkowy, jest super zespół i na porodówce i na noworodkach.

Gdzie rodzić w Warszawie?

21 sty 2013 - 23:54:24

kasia30wawa historia jak z horroru. Dlatego ja wybrałam cc. Nie chciałam doświadczać "tego" bólu, bo po co, to nic fajnego, jak sama się przekonałaś. Więź z dzieckiem mam od samego początku, bo ona już się wytworzyła odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży. To, że ktoś rodzi naturalnie nie oznacza, że więź z dzieckiem lepszą niż matka po cc.
Współczuję Ci takich wspomnień.

Gdzie rodzić w Warszawie?

22 sty 2013 - 00:10:03

ja cc miałam zaplanowane od 6 tygodnia ciazy, tylko ze na Madalinskiego tego nie respektuja, oni sami kwalifikuja. Dlatego po pierwszej wizycie w ich poradni ginekologicznej poszłam do imidu i tam zostałam tam chodziłam do szkoły rodzenia, potem do poradni wczesnej interwencji psychologicznej, poniewaz naczytałam sie o depresji poporodowej i sie jej bałam (ale całe szczescie mnie to omneło), tam tez moje dziecko miało i ma wszystkie konsultacje i nie wyobrazam sobie tego zmieniac!!!

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Gdzie rodzić w Warszawie?

22 sty 2013 - 10:57:47

Ja polecam MSWiA na Wołoskiej tam rodziłam skonczyło sie cc ale opieka obsługa i pomoc szczególnie na noworodkach i po operacji fantastyczna az nie chciało sie wracac ładne pokoje porodówka tez wszystko schludne i zadbane czysto przede wszystkim jedzenie tez smaczne mimo tego ze katering

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wczesniejszy okres jakie prawdopodobieństwa.