Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 14:10:42

Witajcie,
Dziś chciałam poruszyć temat ciążowych przesądów. Czy znacie jakieś? Czy w nie wierzycie czy dla was to tylko takie "głupie gadanie"? Ostatnio słyszałam od kogoś znajomego,że nie powinno się kupować ubranek dla dziecka do bodajże 7 m-ca ciąży, chociaż szczerze mam zamiar kupować je wcześniej tak jak i resztę niezbędnych rzeczy. Wiem też ,że jest przesąd o kształcie brzucha w ciąży -jeśli jest okrągły to będzie dziewczynka, a jeśli szpiczasty -chłopiec.
pozdrawiam

[embed_image 91a6304ef13879961f864a4e4671a6d4]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-21 14:11 przez nunciaa.

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 14:15:25

ze nie powinno sie nosic łancuszka na szyi bo dziecko bedzie okrecone pepowina- bzdura prawie cala ciaze nosilam i nic takiego nie mialo miejsca


ze jak sie czegos wystraszysz- to nie dotykaj sie rekami nigdzie- bo inaczej w miejscu gdzie sie dotkniesz dziecko bedzie miala "myszke"- tego nie sprawdzalam hehehehe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-21 14:19 przez maggi79.

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 14:21:03

A ja tam nie wierze w zadne z nich,i wkurza mnie to jak słysze takie gadanie.Ja juz teraz powoli szykuje wyprawkę ,i nie patrze na przesądy jedynym problemem jest niewiadoma co do płci:-P ale staram sie takie bardzie uniwersalne.
Słyszalam tez o tym ze nie wolno ścinać włosów w ciąży (bo niby dziecku rozum sie odbiera)ani farbować (bo urodzi sie rude)!!!!!oczywiscie na zadne z tych kretynskich zabobonów nie patrze.
Jeszcze co mnie bardzo wkurza to wieszanie czerwonej kokardki na wózku!!!!!!!!!(moj synek nic takiego nie miał)bo to czyty idiotyzm :-)

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 14:23:36

ze jak sie czegos wystraszysz- to nie dotykaj sie rekami nigdzie- bo inaczej w miejscu gdzie sie dotkniesz dziecko bedzie miala "myszke"- tego nie sprawdzalam hehehehe
Słyszałam,ale nie praktykowałam:)

Również śmieszne (jak dla mnie )przesądy:
-Nie można ścinać włosów w ciąży bo skraca się rozum dziecku heheh

Dużo tego było,ale jakoś z głowy mi wypadło,jak mi się przypomni to dopisze.Dla mnie są to brednie,nie wierze w żaden z przesądów,bo co ma być to będzie....


Oto kilka wygooglowanych przesądów:) hehehe



niczego nie smażysz, bowiem boisz się, że tam, gdzie kapnie tłuszcz - dziecko będzie miało znamie
• nie nosisz łańcuszków ani korali, nie przechodzisz pod kablami i sznurami z bielizną, bowiem boisz się, że maluch owinie się pępowiną

• nie obcinasz włosów, bowiem chcesz zapobiec głupocie dziecka

• nie patrzysz na krwawe rzeczy lub kalectwo, byś się nie zapatrzyła i nie urodziła przez to chorego dziecka

• nie kochasz się z mężem 2 miesiące przed rozwiązaniem, by dziecku nie ropiały oczka

• boisz się nawet przestraszyć, bowiem jeśli w bezmyślnym odruchu dotkniesz swojego brzucha lub jakiejkolwiek innej części swego ciała to dziecko będzie miało "myszkę " (znamię )

• nie patrzysz na księżyc, by dziecko nie było łyse

• nie patrzysz na słońce, by nie zanosiło płaczem

• nie patrzysz przez wizjer w drzwiach lub żadną inną dziurkę, by nie było zezowate

• nie patrzysz na nikogo brzydkiego, by dziecko nie było brzydkie

• nie patrzysz na mężczyznę innej rasy, by dziecko nie urodziło się z innym kolorem skóry niż twoja czy męża

• nie patrzysz na ogień, by dziecko nie miało czerwonej plamy na czole


• nie słuchasz zapowiedzi przedślubnych, by dziecko nie było głuche

Zastanawiasz się nad płcią swego dziecka? Po co, wystarczy prześledzić kilka ludowych mądrości, by być szybszym niż USG i zyskać pewność – chłopiec to czy dziewczynka. I tak:

• jeśli masz mdłości wieczorem to urodzisz chłopca, jeżeli mdli cię z rana – to będzie dziewczynka

• jeśli brzydniesz, to będzie córa - to dziewczynka zabiera urodę

• jeśli się roztyłaś, szczególnie w ramionach i pupie - będzie dziewczynka, jeśli zaś masz tylko duży brzuch - będzie chłopczyk

• jeśli jesz ostre rzeczy to urodzisz syna, jeśli pochłaniasz duże ilości słodyczy to urodzisz dziewczynkę

• jeśli brzuch masz wysoko - chłopak, jeśli zaś jest nisko - dziewczynka



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-21 16:06 przez moderator.

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 14:27:53

- W ciąży nie można przechodzić nad kałużą, bo dziecko urodzi się z wodogłowiem. :D
- Nie wolno się depilować, bo dziecko urodzi się łyse. :D
- Nie wolno wyciskać zaskórników, bo dziecko urodzi się z pryszczami. :D

Te 3 przed chwilą wyszukałam w internecie ;) takie przesądy w moim przekonaniu są fajne tylko pod tym względem,że można nimi każdego rozbawić.

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 14:35:01

no to powiem wam że jak moja mama była w ciąży z moim bratem (starszym)
to wystraszyła się myszy i dotknęła twarzy i mój brat urodził się z myszką taką ciemno brązową miał ją po lewej stronie nad górną wargą:)
a ja jak była w ciąży przy smażeniu kapną na mnie tłuszcz i córcia ma takie malutkie znamię na kolanku,
więc sama nie wiem może coś w tym jest,
ale takie typu:nie noś tego bo.... nie kupuj bo...nie wierzę
i dokładnie te czerwone kokardki jakie są wkurzające niby żeby nikt nam dziecka nie zauroczył,
po prostu bzdura.

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 14:41:23

Co do tego łańcuszka to też słyszałam i sama łańcuszek nosiłam do samego końca i nic się nie stało.Tak samo słyszałam,że pod sznurkiem z praniem się nie przechodzi,bo..że też się dziecko owinie pępowiną..albo,ze nie obcina się włosów,bo dziecko urodzi się łyse..bzdura...ja obcinałam,farbowałam a Filip urodził się kudłaty :)

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 14:43:56

Cytat
Milena84
Oto kilka wygooglowanych przesądów:) hehehe



niczego nie smażysz, bowiem boisz się, że tam, gdzie kapnie tłuszcz - dziecko będzie miało znamie
• nie nosisz łańcuszków ani korali, nie przechodzisz pod kablami i sznurami z bielizną, bowiem boisz się, że maluch owinie się pępowiną

• nie obcinasz włosów, bowiem chcesz zapobiec głupocie dziecka

• nie patrzysz na krwawe rzeczy lub kalectwo, byś się nie zapatrzyła i nie urodziła przez to chorego dziecka

• nie kochasz się z mężem 2 miesiące przed rozwiązaniem, by dziecku nie ropiały oczka

• boisz się nawet przestraszyć, bowiem jeśli w bezmyślnym odruchu dotkniesz swojego brzucha lub jakiejkolwiek innej części swego ciała to dziecko będzie miało "myszkę " (znamię )

• nie patrzysz na księżyc, by dziecko nie było łyse

• nie patrzysz na słońce, by nie zanosiło płaczem

• nie patrzysz przez wizjer w drzwiach lub żadną inną dziurkę, by nie było zezowate

• nie patrzysz na nikogo brzydkiego, by dziecko nie było brzydkie

• nie patrzysz na mężczyznę innej rasy, by dziecko nie urodziło się z innym kolorem skóry niż twoja czy męża

• nie patrzysz na ogień, by dziecko nie miało czerwonej plamy na czole


• nie słuchasz zapowiedzi przedślubnych, by dziecko nie było głuche

Zastanawiasz się nad płcią swego dziecka? Po co, wystarczy prześledzić kilka ludowych mądrości, by być szybszym niż USG i zyskać pewność – chłopiec to czy dziewczynka. I tak:

• jeśli masz mdłości wieczorem to urodzisz chłopca, jeżeli mdli cię z rana – to będzie dziewczynka

• jeśli brzydniesz, to będzie córa - to dziewczynka zabiera urodę

• jeśli się roztyłaś, szczególnie w ramionach i pupie - będzie dziewczynka, jeśli zaś masz tylko duży brzuch - będzie chłopczyk

• jeśli jesz ostre rzeczy to urodzisz syna, jeśli pochłaniasz duże ilości słodyczy to urodzisz dziewczynkę

• jeśli brzuch masz wysoko - chłopak, jeśli zaś jest nisko - dziewczynka

jednym slowem najlepiej umrzec na 9 miesiecy- nienawidze zabobonow , moja tesciowa cala ciaze mi takie bzdury wygadywala- az sie w 9 mies wkurzylam i powiedzielam ze ma''zachowac dla siebie te prymitywne , wsiowe przesady'' obrazila sie hehehe coz za ulga;p

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 14:45:55

Ja jak byłam w ciaży w 12 tygodniu dokladnie to przestraszylam sie myszy,i wydaje mi sie ze gdzies sie dotknelam(caly czas myslalam ze dotknelam sie twarzy)ale na szczescie synek urodzil sie bez zadnego znamienia:)ale przezywalam to cala ciaze,ze bedzie mial na buzi znamie:/

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 14:49:46

no z tym znamieniem to się sprawdza, moja kuzynka smażyła ryby i jej odprysło w czoło i się złapała i teraz jej córka ma znamię na czole, słyszałam że nie wolno wchodzić pod linki np. jak się pranie wiesza bo dziecko owinie się pępowiną i się udusi

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 14:58:31

polecam przeczytac


<zakaz wstawiania linków>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-21 16:05 przez moderator.

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 15:26:12

Cytat
palla28
no to powiem wam że jak moja mama była w ciąży z moim bratem (starszym)
to wystraszyła się myszy i dotknęła twarzy i mój brat urodził się z myszką taką ciemno brązową miał ją po lewej stronie nad górną wargą:)
a ja jak była w ciąży przy smażeniu kapną na mnie tłuszcz i córcia ma takie malutkie znamię na kolanku,
więc sama nie wiem może coś w tym jest,
ale takie typu:nie noś tego bo.... nie kupuj bo...nie wierzę
i dokładnie te czerwone kokardki jakie są wkurzające niby żeby nikt nam dziecka nie zauroczył,
po prostu bzdura.

też tych kokardek nigdy nie zakładałam:) a jeśli chodzi o mysz to tez się wystraszyłam ale szczura ale synek nie ma myszki nigdzie:)))))

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 15:27:31

ja w ciąży przestraszyłam sie myszy,dotknęłam wtedy uda,myślałam o tym zabobonie czy dziecko nie będzie miało myszki w tym miejscu,a jednak nie,ale znam pewną dziewczynę która ma pół twarzy poparzonej od urodzenia i podobno jej mama będąc w ciąży wystraszyła się pożaru i złapała się właśnie za twarz,więc może coś w tym jest,a pod sznurkami wieszając pranie też chodziłam i było wszystko ok z dzieckiem

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 15:43:56

Straszne są te wszystkie przesądy ja w nie nie wierze. Dziewczyny nie wierzcie w te bzdury co ma być to będzie. W żaden sposób nie da się wytłumaczyć na ludzki rozum dlaczego jak sie przestraszysz i się dotkniesz gdzieś tam to dziecko będzie miało znamię Jeśli ktoś w to wierzy niech mi to wytłumaczy jaki to ma wpływ na dziecko które jest najbezpieczniejsze w brzuchu swojej mamy.

CIĄŻOWE PRZESĄDY

21 sty 2010 - 17:13:50

dzizaz to ja powinnam mieć dziecko w kropki,bo miałam taki wieeelki brzuch ze jak coś smażyłam to zawsze był za blisko patelni i zawsze mi prysnęło
moja córka jest bardzo spokojnym dzieckiem i właściwie nie płacze,któregoś dnia jednak bardzo wyła,przyszła moja mama i zaczeło się śledztwo,gdzie bylam z dzieckiem?ja mówię,że w sklepie,czy ktoś patrzył?ja mówię,no expeddientki i mówiły,że śliczna-ooo!zauroczona-wszystko przez to,że nie ma kokardki przy wózku
zapaliła świćkę za główką małej,polizała ją po czole,wypluła śline za balkon i cały czas gadala"odejdż siło nieczysta itd"-ja stalam jak oniemiała,pomyślałam-sfiksowała mi mamusia,najgorsze,że mała się uspokoiła i mama przekonana,że to pomogło...
starszą jak chrzciłam to chrzestna włożyła jej banknot w pieluchę -żeby zawsze miała kasę i owiążała ją nitką w pasie -żeby talię zawsze miała jak osa:)oby się spełniło...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Spanie w ciąży