Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwsza CC-drugi poród nauralny ???

14 lut 2011 - 17:35:59

Kiedyś słyszałam takie teksty, że jak pierwsza była cesarka to i kolejne porody tak samo, ale to było ze 20 lat temu.
Dziś jest to zupełnie normalne, że jeśli nie ma szczególnych powodów do kolejnego cięcia to drugi poród może i odbywa się naturalnie. Ale nikt już z góry nie zakłada kolejnej cesarki, wszystko zależy od konkretnego przypadku, przebiegu ciąży, stanu maluszka i matki.
Są kobiety, które nie są po prostu w stanie urodzić naturalnie, ale jest ich niewiele. Wszystko zależy od tego z jakiego powodu miałaś 1 cesarkę.

Pierwsza CC-drugi poród nauralny ???

14 lut 2011 - 20:26:10

kamilka1321 świeta prawda ze im wczesniej i odwazniej wstaniesz i zaczniesz sie zajmowac dzieckiem to szybko sie dochodzi do siebie, tez mialam cc ale gdy tylko pozwolili wstac to wstałam i popedzilam żółwim krokiem na odwiedziny rodziny :)

Pierwsza CC-drugi poród nauralny ???

14 lut 2011 - 20:53:12

Mam za sobą dwa porody, pierwszy naturalny po którym gdyby nie fakt że zrobił mi się krwiak wielkosci grejfruta na skutek wysiłku pękła zylka na szyjce macicy, i lekarze czekali czy sie wchlonie czy trzeba bedzie usuwac, nie moglam siedziec bo mi to przeszkadzalo, przy drugim dziecku mialam cesarke ale dlatego ze synek ulozony byl miednicowo, nie zgodzilam sie na porod naturalny ( mimo iz lekarze twierdzili ze dam rade urodzic sn)ale o wiele szybciej doszlam do siebie, obecnie jestem w 30 tyg. i czeka mnie kolejny porod, ale nie wiem jak to teraz bedzie, osobiscie wolałabym cesarke, rana szybko mi sie zagoiła, nic sie nie działo.

Pierwsza CC-drugi poród nauralny ???

14 lut 2011 - 21:12:19

każdy ma inny organizm i każda inaczej przechodzi poród-czy to jest cc czy poród naturalny.wszystko zależy od lekarzy i naszego organizmu.
ja miałam tylko cc ,na początku leżałam w pokoju z kobietą która rodziła siłami natury i obydwie miałyśmy dosyć.
w ostatni dzień przenieśli mnie do innego pokoju,w którym była dziewczyna po naturalnym porodzie i nie mogłam wyjść z podziwu.
zachowywała się tak jakby była na jakiś wczasach:gdy malutka spała -wisiała na telefonie,ganiała po korytarzach i (nie mogłam wyjść z podziwu!)siedziała po turecku.-jakby tak miał wyglądać każdy poród,to ja jestem chętna na jeszcze jedno dziecko;-)
ale mnie niestety przy następnym porodzie prawdopodobnie czeka znowu cesarka;-(

zweryfikowana
Posty: 154
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsza CC-drugi poród nauralny ???

15 lut 2011 - 09:01:48

Cytat
paulinka_M
Witajcie ,zastanawia mnie jedna rzecz ,urodziłam pierwsze dziecko i miałam cesarke,słyszałam od swoich lekarzy ze przy drugim dziecku tez bedzie cesarka .
Czy któras z was miała cesarke pierwsza a potem naturalny poród,czy jest to mozliwe?
Tak jest to możliwe co prawda ja mam za sobą 1 poród, który zresztą był cudowny, ale koleżanka miesiąc wcześniej rodziła 2 dziecko naturalnie a pierwsze urodziła właśnie przez cc odstęp między dziećmi wynosi 3 lata. Urodziła szybko bo coś około 3 może 4 godzin, ale nadal jest zwolenniczką cc ja rodziłam 2 godziny i od samego początku byłam zwolenniczką naturalnego/ bałam się że coś będzie nie tak i będą musieli robić cc. Nigdy w życiu cc. Ile kobiet ile porodów tyle opinii i zwolenników. Prawdą jest gdy miałaś 1 poród przez cc a podczas 2 powiesz że boli cię szew/brzuch to bez zbędnych pytań robią cc koleżanka żałowała że się o tym dowiedziała po porodzie....

Cytat
jedyna
każdy ma inny organizm i każda inaczej przechodzi poród-czy to jest cc czy poród naturalny.wszystko zależy od lekarzy i naszego organizmu.
ja miałam tylko cc ,na początku leżałam w pokoju z kobietą która rodziła siłami natury i obydwie miałyśmy dosyć.
w ostatni dzień przenieśli mnie do innego pokoju,w którym była dziewczyna po naturalnym porodzie i nie mogłam wyjść z podziwu.
zachowywała się tak jakby była na jakiś wczasach:gdy malutka spała -wisiała na telefonie,ganiała po korytarzach i (nie mogłam wyjść z podziwu!)siedziała po turecku.-jakby tak miał wyglądać każdy poród,to ja jestem chętna na jeszcze jedno dziecko;-)
ale mnie niestety przy następnym porodzie prawdopodobnie czeka znowu cesarka;-(


właśnie ja się do tych osób zaliczam :) które nie odczuły porodu pod względem powrotu do normalnego życia ruchowego, nic nie bolało przy chodzeniu czy wykonywaniu jakich kolwiek czynności dodam że byłam szyta.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 23:28 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsza CC-drugi poród nauralny ???

15 lut 2011 - 09:07:50

Witajcie ,czytam co piszecie i niechce mi sie wierzyc ze po cc,mozna naturalnie rodzic u mnie w miejscowosci lekarze zaznaczaja wszystkim kobietom ze jesli urodziłas pierwsze dziecko przez cc to drugie tez urodzisz przez cc,
Mam 3 kolezanki co urodziły piersze dzieci przez cc,i drugie tez przez cc.
miałam 4cm ,rozwarcia ,parenascie godzin sie meczyłam,wiec dziecko zaczynało sie dusic wiec zrobili mi cesarke, wiec jestem dziekawa jak bedzie przy drugim dziecku.Czy ma szanse urodzenia naturalnie ,na co lekarze w waszym przypadu zwracaja uwage .

Pierwsza CC-drugi poród nauralny ???

15 lut 2011 - 09:41:02

ojej ale się naczytałam,ja pierwszy poród miałam naturalny bolało ale urodziłam bez problemów i na drugi dzień już sama wszystko robiłam poszłam się wykąpać,umyć głowę itd.a pamiętam jak moja koleżanka miała cc to tydzień leżała jak kłoda na szpitalnym łóżku,była cewnikowana i palcem nie mogła ruszyć.więc nie wiem,ale chyba warto pomęczyć się to 5godzin niż później pół roku dochodzić do siebie.

Pierwsza CC-drugi poród nauralny ???

15 lut 2011 - 10:17:19

ja miałam pierwszą cesarkę w 2008r i pojawiła się na świat moja córcia :)
teraz też jestem w ciąży zaczął sie 4 m-c i też będę miała cc podobno ma przyjśc na świat w połowie sierpnia tego roku:) a to dlatego że mam chorobę, która nie pozwala na poród naturalny:(
pierwsza cesarkę wspominam dobrze, jak mi wyjeli cewnik odtrazu wstałam z pomocą męża i przyjaciółki żeby się umyc a potem szybko wstałam na nogi lekarze troszke krzyczeli na mnie bo za wcześnie ale ja sie uparłam i wiem że jak wcześniej wstaniesz to jest lepiej :P

Pierwsza CC-drugi poród nauralny ???

15 lut 2011 - 10:53:18

orszulka3-zazdroszczę;-ja długo dochodziłam do siebie.jak sobie przypomnę to łóżko szpitalne na które musiałam wchodzić podstawiając sobie mały taborecik(bo było tak wysokie,a obniżyć się nie dało)to aż mnie skręca....wrrrr nie wspomnę o zejściu z niego;-(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 10:55 przez jedyna.

Pierwsza CC-drugi poród nauralny ???

15 lut 2011 - 21:52:24

Cytat
jedyna
orszulka3-zazdroszczę;-ja długo dochodziłam do siebie.jak sobie przypomnę to łóżko szpitalne na które musiałam wchodzić podstawiając sobie mały taborecik(bo było tak wysokie,a obniżyć się nie dało)to aż mnie skręca....wrrrr nie wspomnę o zejściu z niego;-(

o tak te łóżka najgorsze !

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Październikowe MAMUSIE 2011