Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

transportery taśmowe

45 minut temu

sprawdzony stomatolog

49 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 14:09:23

Witam Wszystkie Szafowiczki! Mam problem: od ponad roku wraz z mężem staramy się o dzidziusia ale jakoś nam nie wychodzi:(. Robiłam już badania z których wynika, że wszystko jest w porządku, mąż rownież robił badanie nasienia i też wszystko jest ok a mimo to nie mogę zajśc w ciążę. Szczerze mówiąc jestem już troche zdołowana. Słyszałam, że podobno jak się bardzo chce i o tym myśli to wówczas wlaśnie trudno zajśc w ciąże ale z drugiej strony jak tu nie myslec jak tak bardzo chce się miec juz dziecko. Czy któraś z Was rownież ma lub miała taki problem? proszę o rady?

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 14:21:37

Jeżeli badania wyszły dobrze to nie masz się czym martwić tylko cierpliwie czekać.Wiem,że łatwo się mowi.Czy lekarz zalecił ci brać Folik i Asmag forte?
Jeżeli nie to powinnaś brać.A sprawdzałaś poziom hormonów?

<moderacja - REGULAMIN FORUM PUNKT10>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-31 13:14 przez moderator.

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 14:24:53

Folik biorę już od dawna, niedawno zaczęłam brac cynk bo podobno też jest dobry na komórki jajowe oraz dobrą jakośc plemników. Natomiast lekarz nie wspominał o żadnych witaminach bądź lekach. Natomiast nie bardzo kojarzę co to jest ten Asmag forte?


ostatnio robiłam badanie progesteronu i jest ok.

<moderacja - REGULAMIN FORUM PUNKT 10>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-31 13:15 przez moderator.

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 14:25:55

my kochaliśmy się dwa lata bez zabezpieczenia ale nam na dziecku nie zależało, po tych dwóch latach zaczęłam się jednak martwić, ponieważ kiedyś też miałam problemy z okresem, bo chorowałam na anoreksje i bulimie. Wyszłam z tego , ale bałam się że to mogło się odbić na mojej płodności. Po tych dwóch latach bez "wpadki" poszłam do lekarza. Najpierw wysłał mojego męża na badanie nasienia, okazało się, że mamy rzęsitka (nic groźnego) dostaliśmy leki, za dwa miesiące była ciąża, a teraz jest druga :)
no cóż, skoro wszyskie badania macie dobre, to musicie jeszcze troche postarać się, jak się nie uda to może idź do innego lekarza, bo to niestety też może mieć znaczenie.


Cytat
marko
Folik biorę już od dawna, niedawno zaczęłam brac cynk bo podobno też jest dobry na komórki jajowe oraz dobrą jakośc plemników. Natomiast lekarz nie wspominał o żadnych witaminach bądź lekach. Natomiast nie bardzo kojarzę co to jest ten Asmag forte?

ja myślę, że nie ma potrzeby brać dodatkowych witamin, oczywiście folik tak, bo to podstawa, ale inne nie są potrzebne. Ja jestem teraz w drugiej ciąży i od początku brałam folik, a witaminy złożone czyli PRENATAL zaczęłam brać dopiero w czwartym miesiącu. Nadmiar witamin sztucznych też szkodzi.


<moderacja - REGULAMIN FORUM PUNKT 10>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-31 13:17 przez moderator.

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 14:36:20

Asmag to magnez. Może rzeczywiście rzecz w tym ,że myślisz o tym ( wcale ci się nie dziwie).Jeżeli i hormony są w ok to na pewno niedługo będziecie szczęśliwymi rodzicami.Kobiety które przez dłuższy czas brały leki antykoncepcyjne mogą mieć później problemy z zajściem w ciąże.Oczywiście nie wszystkie. A spróbujcie metod" naturalnego planowania rodziny".

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 14:37:28

ok dzięki za rady, myślę, że będę musiała po prostu uzbroic się w cierpliwośc i czekac.

magnez tez brałam chociaż ostatnio przestałam. Tabletki antykoncepcyjne zażywałam kilka lat temu i tylko przez około rok.

ok dzięki serdeczne za dobre słowa, pozdrawiam.

<moderacja - REGULAMIN FORUM PUNKT 10>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-31 13:17 przez moderator.

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 15:03:51

hej to chyba prawda z tym ze kiedy sie bardzo chce jest trudno zajsc...ja mialam podobny problem... brałam kwas foloiwy i probowalismy z M chyba z 8 miesiecy.... i kiedy sobie juz odpusciłam... powiedzialm sobie - co bedzie to bedzie.- ... to zaszłam w ciazę;);) takze chyba nastawienie tez jest tu bardzo wazne- zycze wam powodzenia !!:)

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 15:21:03

Zbadaj sobie jeszcze poziom prolaktyny jak jest wysoki możesz mieć cykle bezowulacyjne i trzeba leczyć np Bromergonem.
Podobno zmiana klimatu robi też swoje:-)) moje dwie koleżanki miały problemy z zajściem w ciążę,starały się dosyć długo i w końcu odpuściły i wyjechały się odstresować i wypocząć.........obydwie z wyjazdów wróciły w ciąży:-)) (oczywiście nie obie w jednym czasie haha ) -dziewczyny polecają Solinę i Szczyrk.

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 16:04:29

może dajcie sobie na wstrzymanie przez jakiś czas i wróćcie "do pracy" nie z myslą o dziecku a o sobie, moze jak będziecie kochać się nie mysląc o dziecku to ciąża zaskoczy Was szybciej niż myślicie:)

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 21:16:42

O problemie można mowic jesli para współżyje regularnie od 2 lat i nie dochodzi do poczecia. Prosze udac sie do specjalistycznej kliniki np Novum w w-wie lub Invicta w Gdańsku i tam na miejscu sa wybitni specjalisci tylko zajmojacy sie tym problemem oraz na miejscu jest labolatorium i wyniki sa natychmiastowe. Ja sama byłam klientka obu i zdecydowanie polecam w Gdansku gdyż cennik jest przystepny. Wizyta 2 lata temu kosztowała 70zł. Tylko specjalista nie ogólny ginekolog bo on jest od wszystkiego czyli na niepłodności nie musi sie znac.Życze powodzenia

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 22:52:45

A może wyjedzcie gdzieś sobie, choć na pare dni,obojętnie gdzie, i nie myśl o tym, naprawde...wiem że to trudne ale postaraj się nie mysleć, może jakaś romantyczna kolacja itd, no żeby kapke isę zrelaksować itd, kapke odpuścić sobie te starania, dużo robika psychika niestety,

problem z zajściem w ciążę

27 lip 2009 - 23:52:26

ja myślę ze jeszcze za wcześnie na robienie z tego problemu....stres zwiazany z chęcią zajścia w ciąże nie pomaga...
ja po 2 latach zaszlam w ciąże-tez bardzo chcieliśmy dziecko i chyba tu byl problem....cały czas chodzilam oczywiście do ginekologa,ale wszystko było ok.
zaszłam w ciaze dopiero jak przestałam o tym myślec...
nieoczekiwanie! ! ! ! wyjechaliśmy sobie na rok do pracy do hiszpanii i już po 2 m-cach udało się......:)))
no oczywiście nie było nam do śmiechu w pierwszej chwili,bo to nie tak bylo planowane ! ! !
ale spoko....radość przyszła szybko.....
no i tak własnie do polski wrocilam z 3,5 kg.pamiątka....
ZALECAM DUŻĄ CIERPLIWOŚĆ !

zweryfikowana
Posty: 213
Ostrzeżenia: 1/5

problem z zajściem w ciążę

06 sie 2009 - 16:11:33

trzeba się czymś zająć!
my z mężem próbowaliśmy tylko pół roku, wiem że to krótko, ale jak się chce to nie wychodzi
i bardzo się stresowałam i denerwowałam, a t o nie sprzyja
jednak wyszła sprawa z mieszkaniem, czyli kredyt, formalności, bieganina po urzędach, remont, kasa itp. i przestaliśmy myśleć o dziecku, bo były inne sprawy i bach -zaszłam w ciąże
a teraz mam 10-miesięcznego ślicznego Synka Frania

życzę Ci powodzenia
najlepiej wyjedź na tydzień, zapomnij i czerpcie przyjemność
na pewno się uda

problem z zajściem w ciążę

06 sie 2009 - 21:47:03

Przepraszam za pesymizm, ale czasami tak bywa, że nie można urodzić brzuszkiem swojego maleństwa i medycyna nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie: "dlaczego?".

Powodzenia dla wszystkich starających się o dzidziusia!

Szczęśliwa Mama Adopcyjna.

problem z zajściem w ciążę

07 sie 2009 - 10:51:25

Moja rada udaj się do specjalisty nie do ginekologa. U ginekologów leczyłam się 10 lat. U specjalisty od spraw niepłodności zaczęłam się leczyć, po pół roku zaszłam. Rok czasu to za krótko, żeby już zacząć się martwić.Pozdrawiam i życze powodzenia i wytrwałości.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak powiedziałyście >?