Obecnie rozmawiamy o:

Gastroskopia

gorący temat

zalety diety pudełkowej

13 minut temu

skuteczna dieta

34 minut temu

informacje o żywieniu

52 minut temu

produkty do domu online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 6 7 8 9 10 11
zweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 1/5

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 16:10:27

Cytat
rybka
Cytat
datula
Na samochod nie daja:) i wklad wlasny musisz miec dziewczyno... nawet na towar czasem nie daja tylko na regaly kasy itp.
U nas nie trzeba było wkładu własnego!!!


Widzicie w każdym rejonie jest innaczej!
i nie kłóccie sie ze nie mozna u mnie auta bo można!!
inni muszą wkład własny inni nie....

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 16:15:08

Mój chłopak dostał dotację i kupił za nią między innymi samochód, jego kolega tak samo (kuj-pom)

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 16:19:14

dotacja jest na rozruch, samochód to możesz kupić i włączyć w środki stałe ( płacisz wtedy amortyzację przez długi czas ) no i masz go na firmę ( jednak obecnie się to już nie opłaca bo paliwa nie odliczamy )

a dostaje się na :

- wyposażenie lokalu
- towar ( ok 40% ostatnio u mnie można było przeznaczyć na to całości )
- reklamę
- wykup domeny oraz opłacenie osoby, która taką stronę wykona
- jakieś duperele jak czajnik, biurko, fotel - to co nam pozwala żyć kilka godzin w danym miejscu ;)


ja zrezygnowałam z tych dotacji ( mam w nosie rozliczanie się z każdej złotówki bo też nie licz że dadzą ci kasę i wydawaj na co chcesz byle nie przekroszyć kwoty - wszystko ma być udokumentowane a czasami wręcz za tyle ile podane w tabeli wydatków planowanych ), kontrola przez rok co i jak idzie itd.


A ZUS jest niższy przez 2 lata dla każdego kto rozpoczął pierwszy raz działalność gospodarczą ;)



Życzę powodzenia - mi się udało bez tego całego cyrku tyle że miałam już towar nazbierany i inne rzeczy przez kilka lat gdy studiowałam :)


ps. ja osobiście robiłam kurs abc działalności gosp. z urzędu pracy - pomocne a do tego płaca za niego :)

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 16:22:44

Cytat
Modnie2011
a wynajm lokalu ile kosztuje??

3 000

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.797

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 16:37:10

*siada z popkornem przed monitorem*

Cytat
Modnie2011
No niby trzeba miec wkład ale nie sprawdzą tego:)
z tego co pamiętam nawet w biznesplan wpisuje się wkład własny.

Cytat
Modnie2011
działalnosci vat tez nie musze prowadzic
czy możesz wytłumaczyć co masz na myśli?

Cytat
Modnie2011
Cytat
oryginal
no litości, dorosła baba a wali byki jak dziecko.
po litości nie ma przecinka :)
ORLY?:D

zweryfikowana
Posty: 210
Ostrzeżenia: 1/5

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 17:48:16

zacznij od netu :) zarobisz rozejrzysz się za lokalem :)

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 17:53:47

Cytat
Modnie2011
głupiutka jestes:-) ty masz chyba z 8 lat :-) wypowiedz się mądrze a nie

Pewnie często to słyszysz...
Cytat
Modnie2011
Cytat
oryginal
Cytat
Modnie2011
Cytat
oryginal
Cytat
tuska-szn
Cytat
Modnie2011
działalnosci vat tez nie musze prowadzic

Skoro tak wszystko wiesz i nie przyjmujesz innego zdania to po co ten wątek ? :)
daj spokój widac że sie do tego nie nadaje ale nie dociera do niej, nawet nie wie że "PISZE" jest niepoprawne więc litości...

to akurat napisałam specjalnie:-) mi chodzi zeby sie ktos tu wypowiedział a nie nauczał mnie pisowni:)))
Cytat
iwiw17
zrób biznes plan lub zleć fachowcom.. porażka nie wiedzieć jak prowadzić swój własny biznes..

nNIE PROWADZE BIZNESU!!! NAWET PAPIERÓW NIE ZAŁOZYŁAM! W PRZYSZŁYM ROKU ZAMIERZAM I ZBIERAM INFORMACJE!!

no litości, dorosła baba a wali byki jak dziecko.
po litości nie ma przecinka :)
wtf?Nie znałam tej zasady, po jakich jeszcze słowach nie ma przecinka?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 17:56 przez oryginal.

zweryfikowana
Posty: 172
Ostrzeżenia: 2/5

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 17:56:56

Cytat
Modnie2011
Witajcie planuje załozyć firmę z ubraniami

będę się starać o dotację 19 tys.
Czy wie któraś mniejwiecej co trzeba kupić??
wiem, że samochód, kasę fiskalną, towar(ubrania)

a poza tym co jeszcze???


dokladnie na samochod nie dostaniesz
tez kombinowalam aby zalozyc mzalozylam bez dotacji wyszlam lepiej

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 17:56:59

ja się zastanawiam ile jeszcze osób założy wątek że chcą to i tamto a guzik wiedzą co na prawdę chcą.. zero przygotowania, zero planu, zero rozeznania - usłyszeli gdzieś, coś, że jest i już lecą ...

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 18:43:09

Cytat
Modnie2011
Moja znajoma normalnie kupiła auto jakos na firme.. to moze u was jest innaczej
przyznaj od razu, że chodzi tylko o wykotłowanie z UP kasy na brykę...

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 18:46:56

Ja od 4- lat prowadzę dwa sklepy spożywcze oraz pub, zatrudniam 8 dziewczyn do pracy za księgowość płacę niecałe 500 zł.Nie mam księgowej na etacie ale podpisaną umowę na prowadzenie rachunkowości przez biuro.Jeśli chodzi o wyposażenie sklepu to proponuję leasing ,to dobra forma płatności ,wszystkie raty są twoim kosztem a i wat odzyskujesz, który później możesz sobie odebrać jak będzie nadpłacony i zainwestować np. w nowy towar.A w razie jak sklep nie wypali czy zapragniesz zmienić branżę po prostu leasing zdajesz.Dobre jest w tym wszystkim to że nie musisz wydawać swojej gotówki a w razie niepowodzenia ,ciężko sprzedać wyposażenie sklepu w dobrej cenie przeważnie się na tym traci.
A co do lokalu , to radzę odwiedzić urząd miasta i zapytać o lokale handlowe na przetarg i poza przetargiem. To super sprawa ,miejsca są doskonałe, czynsze niedrogie a dodatkowo w razie remontu , urząd miasta pokrywa koszty remontów stałych ,nie pokrywa tylko modernizacji lokalu .Umowę na czynsz podpisujesz na okres przynajmniej dwóch lat i nie martwisz się ewentualną podwyżką .
A co do lokalu , to radzę odwiedzić urząd miasta i zapytać o lokale handlowe na przetarg i poza przetargiem. To super sprawa ,miejsca są doskonałe, czynsze niedrogie a dodatkowo w razie remontu , urząd miasta pokrywa koszty remontów stałych ,nie pokrywa tylko modernizacji lokalu .Umowę na czynsz podpisujesz na okres przynajmniej dwóch lat i nie martwisz się ewentualną podwyżką .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 19:01 przez sonieczka76.

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 19:28:24

Czekaj czekaj, piszesz, że takich ciuchów jakie będą u Ciebie nie będzie można znaleźć nigdzie indziej, czyli nie rozmawiamy tutaj jednak o franchisingu?

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 19:43:14

Hej!
Z mojego doświadczenia to powiem Ci tak , że jeśli chodzi o handel obwoźny to samochodu Ci urząd pracy nie sprezentuje. Wiem, bo sama brałam dotacje, właśnie na to. Jedynie co mogłam kupić to towar i komputer ( i tu też był problem,musiałam kręcić, iż będę prowadzić sprzedaż internetową) oraz wyposażenie. O lokal się sama musiałam postarać, więc wynajęłam kiosk na ryneczku. W biznesplanie na pewno sobie poradzisz, tylko trzeba mieć blade pojęcie o co chodzi. Ja byłam 2 lata na niskim zusie i niestety sama musiałam na niego zarobić. Co do księgowej to zależy jaką formę opodatkowanie wybierzesz. Jeśli ryczałt to sama sobie poradzisz z książką, jeśli natomiast zasady ogólne lun Vat to radzę mieć księgową. Ja Zus sama rozliczam, ale może dlatego, iż takie mam wykształcenie to dla mnie to nic trudnego. Jak masz jakieś pytania to pisz, chętnie odpowiem.

następna dyskusja:

Idiota !