Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:18:49

ja od jakiegoś czasu jas znajde coś czego długo szukałam i się martwiłam to odruchowo mówię -dzieki ci Boże, u kogoś to zauważyłam i mi pasuje :)

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:26:00

Cytat
catagena
Ja modle sie i wlasnymi slowami i "formulkami". Mysle,ze skoro Jezus nauczyl nas modlitwy Ojcze Nasz, to po to ,zebysmy z niej korzystali.

Natomiast wciaz najwieksza trudnosc sprawia mi rozaniec. Ale chcialabym sie nauczyc tej modlitwy. Kiedys uwazalam,ze to wlasnie odlepywanie formulek w kolko i bez sensu. Ale ulyszlam kiedys madre kazanie, w ktorym ksiadz postwil teze,ze KAZDY z nas codziennie "modli sie rozancem". Np. dziecko potrafi pol godziny meczyc rodzicow- "Kup mi to, no kup, prosze, kup..", dziewczyna chlopaka" no,ale powiedz,ze mnie kochasz, no powiedz...", chlopak dziewczyne "daj calusa, no daj, nie badz taka, daj...". I jakos tego nie uwazamy za bezsensowne...

Zgadzam się z tobą całkowicie:)

a co do ewelinka1804 to uważać się możesz nikt przecież tego zabronić nie może ale sama się zastanów czy jestes katolkiem nie chcodząc do kościoła, czyli nieprzestrzegając jednego z najważniejszych przykazań i nie spełniając obowiązków jakie stawia przed tobą włąśnie "bycie katolkiem".. ale takie stwierdzenie pozostake tylko do twojego przemyślenia

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:28:08

Cytat
catagena
Ja modle sie i wlasnymi slowami i "formulkami". Mysle,ze skoro Jezus nauczyl nas modlitwy Ojcze Nasz, to po to ,zebysmy z niej korzystali.

Natomiast wciaz najwieksza trudnosc sprawia mi rozaniec. Ale chcialabym sie nauczyc tej modlitwy. Kiedys uwazalam,ze to wlasnie odlepywanie formulek w kolko i bez sensu. Ale ulyszlam kiedys madre kazanie, w ktorym ksiadz postwil teze,ze KAZDY z nas codziennie "modli sie rozancem". Np. potrafi pol godziny meczyc rodzicow- "Kup mi to, no kup, prosze, kup..", dziewczyna chlopaka" no,ale powiedz,ze mnie kochasz, no powiedz...", chlopak dziewczyne "daj calusa, no daj, nie badz taka, daj...". I jakos tego nie uwazamy za bezsensowne...
Jezus "ojcze nasz" podał jako przykładową formę modlitwy...a nie jako formułkę...

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:29:26

Jakby tak patrzec ze nie jestm katolikiem bo nie chodze do kosciola - czyli nie przestrzegam jednego z przykazan to idac tym tropem to nikt by nie byl katolikiem bo kazdy ma jakies grzeszki ale dobra nie wazne juz

Dzieki za odp

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:30:25

Cytat
catagena
Ja modle sie i wlasnymi slowami i "formulkami". Mysle,ze skoro Jezus nauczyl nas modlitwy Ojcze Nasz, to po to ,zebysmy z niej korzystali.

Natomiast wciaz najwieksza trudnosc sprawia mi rozaniec. Ale chcialabym sie nauczyc tej modlitwy. Kiedys uwazalam,ze to wlasnie odlepywanie formulek w kolko i bez sensu. Ale ulyszlam kiedys madre kazanie, w ktorym ksiadz postwil teze,ze KAZDY z nas codziennie "modli sie rozancem". Np. potrafi pol godziny meczyc rodzicow- "Kup mi to, no kup, prosze, kup..", dziewczyna chlopaka" no,ale powiedz,ze mnie kochasz, no powiedz...", chlopak dziewczyne "daj calusa, no daj, nie badz taka, daj...". I jakos tego nie uwazamy za bezsensowne...
i jak to nie uważamy tego za bezsensowne...jak dziewczyna tak będzie zamęczać chłopaka lub odwrotnie to jedno z nich zacznie w końcu się "dusić" i na pewno to sie dobrze nie zakończy...a dziecko w końcu dostanie klapa za "żebranie"...bo na pewno to irytuje nie jedne go rodzica

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:55:42

Cytat
ewelinka1804
Jakby tak patrzec ze nie jestm katolikiem bo nie chodze do kosciola - czyli nie przestrzegam jednego z przykazan to idac tym tropem to nikt by nie byl katolikiem bo kazdy ma jakies grzeszki ale dobra nie wazne juz

Dzieki za odp
Ja nie rozumiem..
Ty chcesz byc uwazana za katoliczke? Dlaczego?
Bo to ladnie brzmi? Albo nie chcesz, bo zle brzmi?
Jak dla mnie, z tego co napisalas (wierzysz w Boga, modlisz sie) to wynika,ze jestes chrzescijanka.
Ale dlaczego akurat katoliczka? Bo chrzest (jak ktos napisal wyzej) w KK? Wtedy bylas pewnie dzieckim, a teraz myslisz samodzielnie.
Zadaj sobie po prostu pytanie czy identyfikujesz sie z KK.

PS. nie odbieraj tego w zadnym przypadku jako atak. Ja nie mam nic przeciwko nie-katolikom. Tylko po co uzywac nazwy Kosciola, ktorego nauk z zalozenia nie chcesz przestrzegac. Bo fakt, wszyscy mamy grzechy.. Ale katolicy wg nie odrzucaja nauki, nawet jesli zdarzy im sie niestety jakies wykroczenie przeciwko niej.

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:59:43

Cytat
honorata401
Cytat
catagena
Ja modle sie i wlasnymi slowami i "formulkami". Mysle,ze skoro Jezus nauczyl nas modlitwy Ojcze Nasz, to po to ,zebysmy z niej korzystali.

Natomiast wciaz najwieksza trudnosc sprawia mi rozaniec. Ale chcialabym sie nauczyc tej modlitwy. Kiedys uwazalam,ze to wlasnie odlepywanie formulek w kolko i bez sensu. Ale ulyszlam kiedys madre kazanie, w ktorym ksiadz postwil teze,ze KAZDY z nas codziennie "modli sie rozancem". Np. potrafi pol godziny meczyc rodzicow- "Kup mi to, no kup, prosze, kup..", dziewczyna chlopaka" no,ale powiedz,ze mnie kochasz, no powiedz...", chlopak dziewczyne "daj calusa, no daj, nie badz taka, daj...". I jakos tego nie uwazamy za bezsensowne...
i jak to nie uważamy tego za bezsensowne...jak dziewczyna tak będzie zamęczać chłopaka lub odwrotnie to jedno z nich zacznie w końcu się "dusić" i na pewno to sie dobrze nie zakończy...a dziecko w końcu dostanie klapa za "żebranie"...bo na pewno to irytuje nie jedne go rodzica

widocznie Pan Bog ma wiecej cierpliwosci.. Patrz przypowiesc o wdowie "nachodzacej" sedziego.

A co do Ojcze Nasz
"A On rzekł do nich: 'Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo!"

dla mnie to cos wiecej niz tylko przyklad

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 14:24:52

Według mnie wykładnikiem wiary nie jest chodzenie do kościoła "z obowiązku", lecz postępowanie człowieka. Wydaje mi się, że słowa Chrystusa, które rzekomo mają być wypowiedziane na Sądzie Ostatecznym: "Zapytam: czy nakarmiliście mnie, gdy byłem głodny, czy daliście mi pić, gdy pragnąłem? (...) Zaprawdę, powiadam, cokolwiek uczyniliście temu z braci moich najmniejszych, mnie żeście uczynili.", mówią same za siebie (jeśli cytat zawiera błędy, przepraszam, ale sens jest ten sam :)). Dlatego, ewelinka1804, uważam, że jeśli nie masz sobie nic większego do zarzucenia, jeśli chodzi o postępowanie, nie ma żadnych podstaw, aby nie uważać się za chrześcijanina (chociaż odwiedzić kościół od czasu do czasu także nie zaszkodzi, ale wszystko według uznania :)). Rozumiem, że czasami (a nawet dość często) postępowanie księży zniechęca wiernych do Kościoła jako całości, ale przykładowo ja chodzę do kościoła dla siebie i modlitwy, a na kapłanów nie zwracam zbytniej uwagi. :)

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 14:38:18

Modlitwa
moze byc modlitwa dziekczynienia - Boze dziekuje ci za ten dzien , za stworzenie swiata za to ze za mnie umarles, ze wyryles mojei mie na swoich dlniach tak mnie kochasz.
z modlitwy dziekczynienia mozna przejsc do modlitwy uwielbienia jest to cos wiecej jakby pzebywanie w chwale Boga, stanie przed Jego tronem z aniolami i zachwyt nad ta swietoscia juz wtedy nie dziekuje za nic tylko za Obecnosc.
Modlitwa prosby Panie oczysc mnie z grzechu mojego, uzdrow moje zranione serce przyprowadz do siebie mojeg meza ..
Modlitwa przeproszenia za brak wienosci na modlitwe, na sluchaniu Twoich slow, trwaniu przed Toba w ciszy, zranienie ciebie w innym czlowieku ..
Modlitwa rozancowa czy koronka dla mnie jest modlitwa medytacji przypominania sobie danych wydarzen z zycia Jezsua wejscie w tamto odczuwanie

Postawa na modlitwe moze byc rozna od stania w zniesionymi rekoma po lezenie krzyzem podobnie uzyte slowa wlasne lub napisan przez kogos innego ale wypowiedziane sercem.

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 14:40:51

własnymi słowami najlepiej ;)

zweryfikowana
Posty: 1.307
Ostrzeżenia: 1/5

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 14:42:30

Cytat
bardzotanierzeczy
Chcialabym Was zapytać sie jak sie modlicie? formulkowo czy swoimi slowami ? i jaka modlite uwazacie za lepsze i dlaczego... ?

Musze napisac wypracowanie o tym na religie.. ,a Wasze opinie troche mi w tym pomogą ;))

Jasne ze własnymi słowami. regułki moga tylko słuzyc ku pomocy jeżeli ktos nie umie się wyrazić. Wiadomo ze lepszy kontakt nawiążesz z człowiekiem z którym szczerze porozmawiasz, tak samo jest z więzią z Bogiem:)
Mówisz do niego jak do przyjaciela, zwierzasz się mu.

W takim układzie jest się SZCZERYM. A czy to nie jest najważniejsze w modlitwie?;)

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 14:43:02

Ja co wieczor mówie Pacierz i do tego dziekuje Bogu za to ,ze mam zdrowe dziecko ,za to ze moi najbliżsi są zdrowi ,za dach nad glowa ,za to ze mamy co jesc i za te błahe sprawy i za te całkiem poważne :)
Co do uczestnictwa w mszy niedzielnej to mysle ,ze kiedys chodzilam chetniej i czesciej do kosciola.Od niedawna mamy nowego ksiedza... Niestety jego kazania i cała msza w jego wykonaniu jest hmm.... nudna.Wszystko mówi tak cicho,poooowooooluutku,wraca 10 razy do jednego zdania,plącze sie w tym co mówi.Jego poprzednik to było jedno wielkie przeciwienstwo tego ksiedza.Tamten jak cos mówil, to wyrazal calym soba, to co chcial nam przekazac,zywo gestykulowal,podawał różne przykłady z naszego życia.Msza sie konczyla ,a dopiero co sie zaczela :) Byl baaaardzo z nami zżyty i znal każdego z nas ( mieszkam w malej miejscowosci).No cóż może ten ksiadz co jest teraz jeszcze sie rozkreci,chociaz jest tu blisko rok...

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 14:47:01

Cytat
Syene
Według mnie wykładnikiem wiary nie jest chodzenie do kościoła "z obowiązku", lecz postępowanie człowieka. Wydaje mi się, że słowa Chrystusa, które rzekomo mają być wypowiedziane na Sądzie Ostatecznym: "Zapytam: czy nakarmiliście mnie, gdy byłem głodny, czy daliście mi pić, gdy pragnąłem? (...) Zaprawdę, powiadam, cokolwiek uczyniliście temu z braci moich najmniejszych, mnie żeście uczynili.", mówią same za siebie (jeśli cytat zawiera błędy, przepraszam, ale sens jest ten sam :)). Dlatego, ewelinka1804, uważam, że jeśli nie masz sobie nic większego do zarzucenia, jeśli chodzi o postępowanie, nie ma żadnych podstaw, aby nie uważać się za chrześcijanina (chociaż odwiedzić kościół od czasu do czasu także nie zaszkodzi, ale wszystko według uznania :)). Rozumiem, że czasami (a nawet dość często) postępowanie księży zniechęca wiernych do Kościoła jako całości, ale przykładowo ja chodzę do kościoła dla siebie i modlitwy, a na kapłanów nie zwracam zbytniej uwagi. :)

Zeby wypowiadac Takie sady trzba znac troche biblie z jednej strony masz racje bo wiara bez uczynkow jest martwa ale z drugij strony listy sw Pawla mowia ze kto uwierzy w Jezusa i bedzie go nasladowal i karmil sie Jego cialem bedzie zbawiony. Tak wiec nie uczynki daja zbawienie ale Jezus

J 3,16)
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał Syna swego Jednorodzonego, każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

Ef 2,4-10)
Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni. Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, aby w nadchodzących wiekach przemożne bogactwo Jego łaski wykazać na przykładzie dobroci względem nas, w Chrystusie Jezusie. Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 14:48:26

Oczywiscie w modlitwie nie zapominam przeprosic Boga za moje zle uczynki ,złe myśli i za różne moje przewinienia -prosze o dalsze błogosławieństwo dla nas.Modle sie również za zmarłych i boje sie ,ze kiedy ja umre nikt nie bedzie sie za mnie modlil.Dlatego juz teraz mówie mężowi zeby pamietal aby sie za mnie modlic kiedy umre...

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 14:53:15

ja też wole własne słowa ponieważ klepać jakąś modlitwę , każdy jeden potrafi ;d

następna dyskusja:

PORZĄDEK W ŻYCIU :D