Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 12:40:29

Chcialabym Was zapytać sie jak sie modlicie? formulkowo czy swoimi slowami ? i jaka modlite uwazacie za lepsze i dlaczego... ?

Musze napisac wypracowanie o tym na religie.. ,a Wasze opinie troche mi w tym pomogą ;))

zweryfikowana
Posty: 2.578
Ostrzeżenia: 1/5

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 12:43:57

Dal mnie najlepszą modlitwą jest medytacja.

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 12:48:09

jak modlitwa to tylko własnymi słowami...formułki są nieszczere...i myślę że nawet nie chce się Bogu ich wysłuchiwać...bo formułka to moim zdaniem zwykłe"mamranie"
Bóg jest naszym ojcem...jak byś się czuła gdyby twoje dziecko rano wieczór, w dzień i w nocy klepało w ciąż kilka tych samych formułek...żadnych swoich słów...na pewno po pewnym czasie już byś nie słuchała...
a modlitwa do Marii czy anioła to głupota żaden anioł nie kazał przed sobą klękać tak samo jak Maria a co dopiero modły zanosić...modlić się można tylko do Boga...

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 12:54:33

ja tez wlasnymi slowami - tak jakbym sobie rozmawiala. Dziekuje za rozne rzeczy za to ze jestm zdrowa mam rodzine i za to ze zyje.

I tak jak poprzedniczka calkowicie sie zgadzam.

A mam jeszcze pytanie do Was - nie chodze do kosciola bo nie toleruje ksiedzy - ale ogolnie uwazam sie za katolika - modle sie , i zyje w miare poprawnie. Uwazacie ze z tego powodu ze nie chodze do kosciola to nie powinnam sie uwazac za katolika?

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:02:33

Cytat
ewelinka1804
ja tez wlasnymi slowami - tak jakbym sobie rozmawiala. Dziekuje za rozne rzeczy za to ze jestm zdrowa mam rodzine i za to ze zyje.

I tak jak poprzedniczka calkowicie sie zgadzam.

A mam jeszcze pytanie do Was - nie chodze do kosciola bo nie toleruje ksiedzy - ale ogolnie uwazam sie za katolika - modle sie , i zyje w miare poprawnie. Uwazacie ze z tego powodu ze nie chodze do kosciola to nie powinnam sie uwazac za katolika?

do kościoła chodzisz dla siebie, a nie dla księży

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:07:38

Ja też modlę się tylko własnymi słowami, jakoś nie mogę się skupić jak coś mówię z przyzwyczajenia... :)

zweryfikowana
Posty: 1.565
Ostrzeżenia: 1/5

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:07:52

ja codziennie wieczorem dziękuję Bogu własnymi słowami za przeżyty dzień, mojego wspaniałego chłopaka, rodzinę i przyjaciół :)

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:09:03

do kosciola chodzi sie,zeby spotkac Boga w Jego realnej obecnosci (Najswietszy Sakrament) i p to by modlic sie z innymi ("gdzie dwoch albo trzech zbierze sie". Jesli nie wierzysz w nauke Kosciola Katolickiego to dla mnie logiczne,ze nie jestes katoliczka.

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:09:45

Cytat
ewelinka1804
ja tez wlasnymi slowami - tak jakbym sobie rozmawiala. Dziekuje za rozne rzeczy za to ze jestm zdrowa mam rodzine i za to ze zyje.

I tak jak poprzedniczka calkowicie sie zgadzam.

A mam jeszcze pytanie do Was - nie chodze do kosciola bo nie toleruje ksiedzy - ale ogolnie uwazam sie za katolika - modle sie , i zyje w miare poprawnie. Uwazacie ze z tego powodu ze nie chodze do kosciola to nie powinnam sie uwazac za katolika?
tak bo jesteś po katolickim chrzcie i nie wypisałaś sie z tej społeczności....

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:10:08

a jak odmawiacie modlitwę? kleczycie , lezycie ,stoicie ,siedzicie.. ? co jesli nie macie czasu.. nie modlicie sie ? czy wtedy. np idac do szkoly czy do pracy odmawiacie tą modlitwe.. ?

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:11:12

lepiej własnymi słowami, ale jak sie modlisz mówiąc wyklepane formułki i masz określony cel, dla którego sie modlisz, to taka modlitwa tez ma swoja "moc", np. rózaniec ;-)

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:13:50

Własnymi słowami i formułki roznie

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:14:05

jak ide do szkoły nieraz przechodziłam koło krzyża i wtedy sobie przypominałam, i jakies "dzien dobry" Panu Bogu sie mówiło ;-) ostatnio przed matura to sie duuuzo modliłam i zawsze wracając koło krzyza czy kapliczki posyłałam "dziekuję za łatwe pytania" czy cos w tym sensie ;-)

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:17:19

a wiecie ile mamy czasu w autobusie, tramwaju czy pociągu jadąc gdzieś? oczywiscie nie mówię żeby wyjmować różaniec i mamrotać pod nosem, ale faktycznie mozna wtedy zająć głowę m.in. modlitwą :)

modlitwa wlasnymi slowami?

21 maj 2009 - 13:17:30

Ja modle sie i wlasnymi slowami i "formulkami". Mysle,ze skoro Jezus nauczyl nas modlitwy Ojcze Nasz, to po to ,zebysmy z niej korzystali.

Natomiast wciaz najwieksza trudnosc sprawia mi rozaniec. Ale chcialabym sie nauczyc tej modlitwy. Kiedys uwazalam,ze to wlasnie odlepywanie formulek w kolko i bez sensu. Ale ulyszlam kiedys madre kazanie, w ktorym ksiadz postwil teze,ze KAZDY z nas codziennie "modli sie rozancem". Np. dziecko potrafi pol godziny meczyc rodzicow- "Kup mi to, no kup, prosze, kup..", dziewczyna chlopaka" no,ale powiedz,ze mnie kochasz, no powiedz...", chlopak dziewczyne "daj calusa, no daj, nie badz taka, daj...". I jakos tego nie uwazamy za bezsensowne...

następna dyskusja:

Pozytywne uzależnienia ^^