Obecnie rozmawiamy o:

Rynek eneregtyczny

dzisiaj o 19:18

Deratyzacja

dzisiaj o 16:02

Tatuś + córka = toaleta

dzisiaj o 16:00

Widziałem jak oni...

dzisiaj o 13:30

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Administrator
Posty: 365

Szafa.pl patronuje książkom: "Era Kobiet" i "Garderoba" wydawnictwa "Papierowy Motyl"

Era kobiet – humorystyczna opowieść o kobietach „po przejściach” ale z przyszłością. Studium psychologiczne kobiet trzydziestoparoletnich, samotnie wychowujących dzieci. Powieść utrzymana w konwencji żartobliwej, komediowej, ale zmuszającej do refleksji i zastanowienia się nad swoim życiem oraz problemami współczesnych kobiet i matek.

"Pełna humoru i ciepła, zmuszająca do refleksji powieść o kobietach, dla kobiet. Dla każdej z nas. Wciąga od pierwszych stron. Przeczytajcie koniecznie!" Marieta Żukowska

"Era kobiet! Kobieta to JA" -Beata Tyszkiewicz

"Pani Mariko, podobala mi się Era kobiet. Zyczę wam sukcesu." - Anna NasiłowskaAkcja rozgrywa się na polskiej wsi, w której jedna ze stacji telewizyjnych zorganizowała pierwszy na świecie reality show „Era kobiet”, który polega na osadzeniu w „wielkim domu”, nieustannie monitorowanym kamerami, cztery kobiety, samotnie wychowujące dzieci wraz z pociechami w różnym wieku. Program ma na celu nie tyle pokazanie całej Polsce słabości kobiet, wyśmianie przywar czy podpatrzenie tego, co przeciętna Polka robi za zamkniętymi drzwiami swojego mieszkania ale przede wszystkim jest to swoistego rodzaju eksperyment psychologiczny, który ma pokazać, na ile kobiety, zgromadzone ze swymi dziećmi w jednym miejscu pod obstrzałem kamer będą w stanie się otworzyć a także czy pobyt w towarzystwie innych kobiet po przejściach zmieni coś w ich życiu. Program trwa jeden wakacyjny miesiąc. Telewidzowie mogą głosować na wybraną uczestniczkę. Ta z pań, która zbierze najwięcej głosów ma wygrać dom marzeń od sponsora.

O wszystkim co dzieje się w Erze kobiet czytelnik dowiaduje się z ust dwóch bohaterek, narracja których przeplata się ze sobą, co pozwala poznać świat taki, jakim widzi go Roxana oraz Karolina. Postaci w powieści jest więcej. Każda charakterystyczna, momentami śmieszna, czasem irytująca, innym zaś razem do złudzenia przypominająca … każdą z nas.

Powieść, którą zdecydowanie można podsumować jednym zdaniem- „NASTAŁA ERA KOBIET”

Autorkami są:
Marzena Lickiewicz - urodzona w Warszawie, z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania dekoratorka wnętrz. W wolnych chwilach namiętnie pisze i czyta. Wierzy w siłę pozytywnego myślenia i jest niepoprawną optymistką. Mama dwóch pięknych dziewczynek Oli i Emi.
Marika Krajniewska - urodzona w Petersburgu, tłumaczka, dziennikarka, pisarka. Autorka powieści "Papierowy motyl", "Zapach malin". Pisanie to jej pasja, której poświęca każdą wolną chwilę. Laureatka konkursów literackich. Mama uroczej Mai.

Małgorzata Krupińska - Cyprysiak "Garderoba"

„Garderoba” pełna jest komódek, szafek i szuflad. W ich wnętrzu poukładane równiutko w rzędach spostrzeżenia, bystre obserwacje. Z szafonierki dyskretnie wychylają się erotyki, wśród waliz i kuferków, na których opiera się życie emigranta.

W „garderobie” brakuje różowych okularów. Zamiast nich – spojrzenie na świat we wszystkich życiowych odcieniach. Tęsknota, emocjonalne i egzystencjalne zawieszenie między dwoma światami. Tym, który kiedyś był domem, i tym, który staje się nim teraz. Powolne oswajanie Dublina. Irish insomnia. Życie ze świadomością, że nie ma nic trwałego. Auto-ironia, przejmujące odczuwanie upływającego sekundami bytu, dojrzała, szczera kobiecość. A wszystko zamknięte w przestronnej garderobie, gdzie można zanurzyć się w barwne materiały utkane ze słów. Iza Korsaj Kolektyw Sztuki

Pisanie wierszy to łamanie reguł, odrzucanie tego, co niepotrzebne, ukrywające, szablonowe. Pisanie wierszy to odkrywanie – odkrywanie w słowach, ale i spod słów – tego, czego zazwyczaj nie zauważamy. Pisanie wierszy to trzeci rzut oka. Tomik Garderoba mimo pozornego spokoju i wyciszenia jest takim właśnie od-krywaniem niespodziewanych skojarzeń, niecodzienności w codzienności. Nie ma tu patosu ani wzniosłych słów, bo autorka doskonale wie, że „the less is sometimes the more”, że czasem półgłos brzmi wyraźniej od podniesionego głosu. Poetka zagląda do swojej garderoby słów, ożywia przedmioty, pokazuje nam je od podszewki, analizuje i zaskakująco przekształca zwroty tak utarte, że zwykle niezauważane. Spokojnie, trochę melancholijnie, ale bardzo uważnie. Lubię takie wiersze. Małgorzata Pośnik, NajAby otrzymać książki, wystarczy przedstawić swoje zdanie - uzasadnić dlaczego Twoim zdaniem nadchodzi era kobiet? Co może o tym świadczyć?

Odpowiedzi należy umieścić w tym wątku (w odpowiedzi, na forum) do 31.grudnia 2010r.

nadchodzi era kobiet poniewaz kobiety lepiej niz mężczyźni przystosowują się do zmieniającego się świata i łatwiej podejmują nowe role społeczne, poza tym kobiety w odróznieniu od mężczyzn potrafią wykonywać wiele zadań jednocześnie co jest niezbędne w wielu zawodach. Co więcej kobietry zaczynają coraz śmielej sięgac po wladzę i wkrzczają na kolejne męskie terytorium jakim jest polityka

Tak, to szczera prawda.Nadeszła Era kobiet.
Kobiety kiedyś siedziały w domu i zajmowały się nim, lecz zaczęło się to zmieniać.
Obecnie coraz więcej kobiet "wychodzi na ulice',pracuje, coraz częściej nawet w takich zawodach, którymi zazwyczaj zajmują się mężczyźni,np. coraz więcej prowadzi tramwaje,autobusy.Kiedyś takie rzeczy nie miały miejsca.A właśnie coraz więcej kobiet chce być samodzielnych,coraz więcej z nas chce mieć prawo jazy.
Nie boimy się już.Nie chcemy być "kurą domową",lecz "kobietą światową",niezależna.

Nadeszła Era kobiet.Musimy w niej trwać,aby się nie zatracić.

Era kobiet nadchodzi , ponieważ to my kobiety, coraz częściej zarabiamy na życie i oddajemy swoje dzieci pod opiekę ich tatusiów. Zabiegamy o wszystko, nasze obowiązki domowe zostały przejęte przez płeć przeciwną. Stajemy się coraz ważniejsze, zajmujemy coraz ważniejsze stanowiska, jesteśmy szanowane i osiągamy więcej niż się tego spodziewano. Nasze możliwości zaczynają być nie policzalne, zaskakujemy świat, pokazujemy że potrafimy i walczymy z przeciwnościami. Dzisiejsza kobieta to matka, żona, szefowa, przyjaciółka i wiele innych. Pomoc mężczyzn przy wymianie uszczelki w kranie czy koła w samochodzie staje się zbędna. Stajemy się bardziej pożądane, to o nas piszą w gazetach i tworzą nowe stereotypy. Podnosząc sobie poprzeczkę, zdobywamy więcej niż mężczyzna.

hmmm.. "Era Kobiet"..Bardzo ciekawy tytuł. Całkiem słuszny zresztą. Uważam że wręcz 'nadciąga' era kobiet i widzą to wszyscy. Kobiety w polityce . Kobiety w ochronie . Kobiety jako ' taksówkarze '. Dawniej byłoby to nie do pomyślenia ! Teraz kobiety robią pierwszy krok w związkach . Era kobiet nadciąga wielkimi krokami, a mężczyźni uciekają w popłochu ;D.

Moim zdaniem era kobiet nie zaczyna się dopiero teraz, ona trwa od wieków. Może z tą różnicą, że dopiero teraz kobiety zdają się to zauważać i wychodzą z cienia. Nie bez powodu mówi się o mężczyźnie jako głowie rodziny a o kobiecie jako o szyi - która tak naprawdę decyduje w którą stronę podąży mąż. Kobiety dają życie, są strażniczkami domowego ogniska, a przy tym wszystkim znajdują czas na realizację swoich celów życiowych. Mężczyźni mogą uważać siebie za panów świata, ale tak naprawdę to my, kobiety, trzymamy to wszystko w ryzach. I być może właśnie w tym znaczeniu nadchodzi owa 'Era kobiet' - wychodzimy z cienia, pokazujemy się od strony, której świat do tej pory nie poznał - jako niezależne, przedsiębiorcze osoby z ogromnym potencjałem i ogromnym workiem pomysłów zarówno na siebie, jak i na otaczającą nas rzeczywistość. A jest to worek bez dna. Pamiętajmy tylko o jednym - czasami cichy szept za kuluarami zdziała więcej niż najgłośniejszy wrzask na piedestale. Sprawi, że Era Kobiet będzie trwała wiecznie.

Dlaczego era kobiet dopiero teraz skoro uznanie równouprawnienia dawno mamy już za sobą? Wystarczy trochę się rozejrzec. Nie tak dawno obchodzilismy świeta Bożego Narodzenia? Dzięki komu były takie magiczne? Kto sprawił że w calym domu unosił się zapach barszczu i ciasta? Kto dobrał bombki do wystoju salonu? Kto zrobil najbardziej pomysłowe prezenty? Oczywiście kobiety. Ale rola kobiet nie ogranicza się tylko do spraw domowych. Kobiety odnoszą coraz więcej sukcesów zawodowych. Sa nie tylko dobrymi pracownicami ale coraz częściej szefami. A co ze stereotypem kobiety za kierownicą? Kobieta to słaby keirowca? Bzdura! Kobieta niejednokrotnie jeździ ostrożniej niż facet i nie jest to bynajmniej moja subiektywna opinia. Sam Krzysztof Hołowczyc przyznal to jakiś czas temu w programie Kuby Wojewodzkiego. Jak widac my kobiety nie jestesmy wiec samozwańczymi ideałami. Jesteśmy nimi w oczach naszych mężczyzn i dzieci. Nie ma więc chyba wątpliwości że świat juz teraz oada do naszych stóp i nadchodzi Era Kobiet..
Bede kiedys jakies wyniki?Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-04 19:52 przez wiktoria1606.

zweryfikowana
Administrator
Posty: 9

Konkurs zakończony.
Zapomnieliśmy poinformować ile mamy nagród - tak się składa, że wystarczy dla wszystkich!!!


Prześlijcie dane do wysyłki nagród do mnie lub na mail konkursy[at] firma.szafa.pl

dosyalyscie juz ksiazki? Ja czekam i nic..

zweryfikowana
Administrator
Posty: 365

Niestety, rzeczywiście kilka kopert jeszcze leży, przepraszamy - zostaną wysłane do końca tygodnia.

3tygodnie minely a ksiazek nie ma. Jak tak dalej pojdzie to szafa straci wiarygodnosc.

Cytat
patronaty
Niestety, rzeczywiście kilka kopert jeszcze leży, przepraszamy - zostaną wysłane do końca tygodnia.


hahah ;>> jaka porazka..organizujecie konkursy a zapominacie o nagrodach? żenada..

zweryfikowana
Administrator
Posty: 365

Cytat
carrie92
Cytat
patronaty
Niestety, rzeczywiście kilka kopert jeszcze leży, przepraszamy - zostaną wysłane do końca tygodnia.

hahah ;>> jaka porazka..organizujecie konkursy a zapominacie o nagrodach? żenada..
Nagrody mieliśmy na długo przed konkursem, zostały popakowane, jednak nie wszystkie uczestniczki przysłały swoje adresy odpowiednio szybko,
podobnie z innymi konkursami, które jednocześnie szły do wysyłki.

Wiemy droga carrie92, że to nie jest komfortowa sytuacja, szukaliśmy też przy okazji tańszego i lepszego niż poczta dostawcy, nie sprawdził się i to też opóźniło sprawę.

Zamykam temat, uczestniczki konkursu proszę o kontaktowanie się na PW do użytkownika konkursy lub do mnie.

następna dyskusja:

zaginiona 14 latka ze Służewa