Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

tabernakula sklep

19 minut temu

zakupy internetowe

44 minut temu

Budowa domu

48 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak ją nauczyć ?

01 paź 2010 - 10:59:32

Cytat
blondynkaKISS
Jesli bierze sie takiego psa trzeba wziac to pod uwage, ze moze byc agresywny i trzeba bedzie go nauczyc byc milutkim pieskiem domowym. Mysle ze zalozycielka watku wiedziala o tym co nie co. Dlaczego tyle amstaffow, pitt buli jest w schroniskach albo usypianych, bo zrobily sie agrsywne, a ludzie nie chca miec takich psow, a niestety to ich wina. Smutne ale prawdziwe.
z kazdego psa można zrobić agresora i każdy pies może wejść na głowę. tylko że tu nie chodzi o to, ze pies gryzie, czy jest agresywny tylko szczeniaka trzeba nauczyć załatwiania się na dworze. i mów co chcesz, ale wsadzanie mu nosa w siku czy kupę jest obrzydliwe i daje psu wyraźny sygnał, że pan lub pańca są nienormalni i trzeba się załatiwać z daleka od nich.[/quote]

Ja tylko wyrazam swoje zdanie na ten temat, bo mam psa podobnej rasy i napisalam co ja bym zrobila. Zgadzam sie z tym ze trzeba psiaka nagradzac za dobre zachowanie, bo to napewno bardzo pomaga mu zrozumiec co jest dobre a co zle, ale slowo ,,fe,, to mowie do psa jesli np. wacha jakies siuski na dworzu czy cos innego. niemowie zeby ja bic czy cos podobnego, nigdy w zyciu. He he... ,,nienormalni,,. Powiem szczerze ze nie mam pojecia co pies moze sobie pomyslec, mozemy sie tylko domyslac ale i tak tego niewiemy:) Jeszcze raz tylko napisze ze cierpliwosc poplaca, a Twoja sunia jest przesliczna:)
Nauczyc owszem, ale chodzilo mi o to jak dziewczyna napisala ze wsadzanie mordki psa w siuski to tak samo jak wsadzanie buzi dziecka w jego siuski, zeby nauczyc go korzystania z nocniczka, jest to dla mnie dziwne porownanie o to mi chodzilo, ze to nie tak samo jak niemowlak.[/quote]

no bo to tak samo. tak samo niemowlak zrozumiałby takie zachowanie jak i pies, czyli by oboje nie zrozumieli wcale. porównanie jest bardzo dobre, idelanie oddaje stan rzeczy, bo tak jak niemowlak nie skojarzy sobie faktu: zrobiłem w pieluchę to teraz mam nos w kupie, czyli nie będę robił w pieluchę tlyko na nocnik to bedę czysty, tak i pies nie skojarzy: zrobiłem w domu to mam nos w kupie, zrobiłem na dworze to mam nos czysty. już nie wspominajac o takiej sprawie jak to, że maluch czy to ludzki czy psi jeszcze nie do końca panuje nad swoim wypróżnianiem;][/quote]

Z tym sie nie zgodze. Owszem jest bardzo duzo takich samych zachowan niemowlaka i szczeniaka, ale z tym sie nie zgodze. Jesli traktujecie swoje dzieci(jesli macie) jak psy to niewiem nawet co napisac.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-01 11:06 przez blondynkaKISS.

zweryfikowana
Posty: 1.986
Ostrzeżenia: 2/5

Jak ją nauczyć ?

01 paź 2010 - 11:35:18

ja mam maltanczyka i tez ciezko mi go oduczyc sikania w domu. non stop sprzątam po ni i tez wychodzę często i na podwórku robi .-na szczescie sam sie nauczyc ,ze idzie ie na trawkę a nie na srodku chodnika;D / a w domu mialam roznepreparatu drogie i tani..którymi psika się 'teren' zeby pies nie sikał ta\m,ale to dziala przez 5 minut.zapach się rozniesie i pies znowu sika,wiec ja tez juz czasami mam dosyć;) . / ja mojego na początku nauczyłam robić na taką starą ścierkę. a pozniej jak wywaliłam ją to zaczął sikać na iuchy w łazience,ktore leżały koło pralki-w koncu tak byl nauczony,ze sika na jakiś ciuch'on nie wiedzial przeciez ,ze to akurat moja nowa bluzka albo mamy.hahaha......./ raz nawetwszedł do wielkiej siatki z brudnymi ciuchami mojego taty i tam zrobił ..co miał zrobić. hahahahahah- okropne.wiem ;P

Jak ją nauczyć ?

01 paź 2010 - 11:58:25

Cytat
wieszz
ja mam maltanczyka i tez ciezko mi go oduczyc sikania w domu. non stop sprzątam po ni i tez wychodzę często i na podwórku robi .-na szczescie sam sie nauczyc ,ze idzie ie na trawkę a nie na srodku chodnika;D / a w domu mialam roznepreparatu drogie i tani..którymi psika się 'teren' zeby pies nie sikał ta\m,ale to dziala przez 5 minut.zapach się rozniesie i pies znowu sika,wiec ja tez juz czasami mam dosyć;) . / ja mojego na początku nauczyłam robić na taką starą ścierkę. a pozniej jak wywaliłam ją to zaczął sikać na iuchy w łazience,ktore leżały koło pralki-w koncu tak byl nauczony,ze sika na jakiś ciuch'on nie wiedzial przeciez ,ze to akurat moja nowa bluzka albo mamy.hahaha......./ raz nawetwszedł do wielkiej siatki z brudnymi ciuchami mojego taty i tam zrobił ..co miał zrobić. hahahahahah- okropne.wiem ;P

He he:) Ale tata musial miec niespodzianke:) he he

Jak ją nauczyć ?

01 paź 2010 - 12:32:12

mam ten sam problem tylko ze moj shih tzu ma 9 mies.i nadal zdarza mu sie w domu siku zrobic ale robi to perfidnie patrzy sie na mnie i sika.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-01 12:38 przez lejla601.

Jak ją nauczyć ?

01 paź 2010 - 12:43:21

Cytat
beatrx
Cytat
blondynkaKISS
Nie zgodze sie z Twoja wypowiedzia. Przeciez nie bedzie jej glaskala jak zalatwi swoja potrzebe gdzie popadnie.
ma głaskać jak psiak się załatwi na dworze

Cytat
blondynkaKISS
Mam pit bula(juz trzeciego), ma 3 lata i wiem ze z takimi psami to nie mozna sie ciućkać, bo pozniej wejda nam na glowe.
z żadnym psem nei można się "ciućkać" bo każdy pies może ci wejść na głowę. psa trzeba wychowywać!

Cytat
blondynkaKISS
Mam nawet przyklad, kupilam amstafa(zmiesznego) swojemu przyjacielowi i on wlasnie glaskal, glaskal, ciućkał pieska a teraz gryzie go z calej sily po twarzy, po nogach itd. Ma takie blizny wszedzie ze to przesada, wogole sie go nieslucha bo wie ze i tak nie dostanie kary, a mowilam mu ze musi ja nauczyc posluszenstwa ale mnie nie sluchal to teraz ma meksyk:)
mój pies nigdy nie został uderzony i nosa mu w odchody nie wkładąłam tylko zaciskałam zęby i po nim sprzątałam, a jest super ułożonym posłusznym psem. i wykonuje komendy nie dlatego, że boi się kary tylko dlatego że psrawia mu przyjemność praca ze mną i wie, że za poprawne wykonanie komendy będzie nagroda.

Cytat
blondynkaKISS
Oczywiscie piesek musi byc tulony glaskany tyle ile tylko sie da zeby czul jaki jest super ale jak zrobi cos niegrzecznego trzeba mu to uswiadomic, a nie olac czy poglaskac i tyle.

uświadomić to nie znaczy moczyć mu nos w odchodach czy go bić. psa trzeba nauczyć komenty nie, nie wolno, fe czy jakieś inne słowo, które będzie oznaczało, że pies źle zrobił, alebo że mu czegoś takiego nie wolno.

Cytat
blondynkaKISS
Amstaff to nie york, pozniej jak zrobi sie agresywny, bo nikt go nie karal za zle zachowania to dobiero bedzie problem.
American Staffordshire Terrier i Yorkshire Terrier. gdyby ktoś yorkowi dał ciało amstafa to by był to tak samo groźny pies;] tyle tylko że jest mniejszy, ale wychowywania również potrzebuje.

Cytat
blondynkaKISS
Jesli bierze sie takiego psa trzeba wziac to pod uwage, ze moze byc agresywny i trzeba bedzie go nauczyc byc milutkim pieskiem domowym. Mysle ze zalozycielka watku wiedziala o tym co nie co. Dlaczego tyle amstaffow, pitt buli jest w schroniskach albo usypianych, bo zrobily sie agrsywne, a ludzie nie chca miec takich psow, a niestety to ich wina. Smutne ale prawdziwe.
z kazdego psa można zrobić agresora i każdy pies może wejść na głowę. tylko że tu nie chodzi o to, ze pies gryzie, czy jest agresywny tylko szczeniaka trzeba nauczyć załatwiania się na dworze. i mów co chcesz, ale wsadzanie mu nosa w siku czy kupę jest obrzydliwe i daje psu wyraźny sygnał, że pan lub pańca są nienormalni i trzeba się załatiwać z daleka od nich.
Cytat
blondynkaKISS

Nauczyc owszem, ale chodzilo mi o to jak dziewczyna napisala ze wsadzanie mordki psa w siuski to tak samo jak wsadzanie buzi dziecka w jego siuski, zeby nauczyc go korzystania z nocniczka, jest to dla mnie dziwne porownanie o to mi chodzilo, ze to nie tak samo jak niemowlak.

no bo to tak samo. tak samo niemowlak zrozumiałby takie zachowanie jak i pies, czyli by oboje nie zrozumieli wcale. porównanie jest bardzo dobre, idelanie oddaje stan rzeczy, bo tak jak niemowlak nie skojarzy sobie faktu: zrobiłem w pieluchę to teraz mam nos w kupie, czyli nie będę robił w pieluchę tlyko na nocnik to bedę czysty, tak i pies nie skojarzy: zrobiłem w domu to mam nos w kupie, zrobiłem na dworze to mam nos czysty. już nie wspominajac o takiej sprawie jak to, że maluch czy to ludzki czy psi jeszcze nie do końca panuje nad swoim wypróżnianiem;]

nic dodać nic ująć. Właśnie takie mądre osoby powinny mieć zwierzęta,wtedy nie byłoby tyle nieszczęść.

Jak ją nauczyć ?

01 paź 2010 - 13:27:23

Cytat
lejla601
mam ten sam problem tylko ze moj shih tzu ma 9 mies.i nadal zdarza mu sie w domu siku zrobic ale robi to perfidnie patrzy sie na mnie i sika.

to łapiesz wtedy psa i na dwór z nim lecisz i tam pies kończy załatwianie się i wtedy go nagradzasz. on nie robi tego na złość, po prostu chce się załatwić to się załatwia, bo nie jest nauczony że siku i kupa tylko na dworze i nie wie, jak zasygnalizować pańci, że mu się chce.

Jak ją nauczyć ?

01 paź 2010 - 13:33:04

Ja mam pieska- krzyżówka amstaffa z pitbullem. Wziełam go jak miał 2 miesiace oczywiscie nie umiał sie załatwiać, ale jakos szybko sie nauczył:)

ja to robiłam tak:

Jak piesek nasiusiał gdzieś orazu (tylko trzeba niestety troszkę za nim chodzić bo to musi byc natychmiastowa reakcja) to zaprowadzałam go w to miejsce zanim sprzatnełam, mówiłam wyraźnie NIE WOLNO ( nie wsadzałam mu noska w siuśki to wrecz zabronione! Mogą sie mu dostac bakterie, zakażenie no co wy dziewczyny, wystarczy mu pokazać) i odrazu pędem na dwór! Nauczył sie po tygodniu- jak mu sie chciało podchodził pod drzwi piszczał ale nie załatwił sie ani razu :)

następna dyskusja:

Książka na jesienne wieczory