Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 20:07:09

Witam wszystkie Szafowiczki!! Mam taki problem z moim 11 miesiecznym beaglem,który ciągle sie drapie.Bylam z nim u weterynarza i dostał zastrzyki ale nie pomogły zbytnio.Lekarz stwierdził,ze najprawdopodobniej złapał jakiegoś pasożyta od innego psa badz kota.Chodze z nim prawie codziennie na szkołę żeby się wybiegał z beagielką,ale ona jest zdrowa i nic jej nie jest.A do psow i kotow nie jest dopuszczany. dzisiaj natrafiłam na artykuł o alergii pokarmowej i wydaje mi sie ze on to ma,ponieważ ma ciągły świąd,ropieją mu lekko oczy i objawy wskazują właśnie na tą chorobę.Podejrzewam ,ze przegięłam z kurczakiem ,którego mu podaje codziennie,dodatkowo podjada karmę,ale to chyba nie wystarczyło.Wiem,ze leczenie polega na wyeliminowaniu całkowicie jedzenia ktorego spożywał do tej por, i od dzisiaj tak zrobiłam- dałam mu środek gołąbka,czyli ryz i mięso wieprzowe mielone z makaronem i kawalki kielbaski.Ale problem polega na tym,ze nie wiem co mu moge jeszcze podawac jako ciepły posiłek?;(Mama mówi,zebu kupic kości wieprzowe i kiedy sie ugotują obrac z nich mięso i dac z makaronem i warzywami,ale to tez za mało.I dlatego mam do was prośbę,czy miałyście kiedyś taki przypadek ze swoim pupilem i jakie menu im robiłyście??Do weta idę w środę i mam nadzieje ze pomoże mi ustalic jakies menu ale do tej pory czy mogłybyście mi pomuc?:)



Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 20:16:15

Jeśli chodzi o alergie pokarmowe, to najczęściej u psów występuje alergia na drób. Polecam karmy, które drobiu nie zawierają (trzeba patrzeć na składy, bo często karmy niby nie drobiowe, a jakieś niewielkie ilości zawierają). Polecam Acanę - np. jagnięcina z jabłkiem, Grasslands lub Pacifica.

Poza tym nie ma czegoś takiego jak przebiałkowanie ;)

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 20:24:27

Własnie kupiłam mu dzisiaj ACANE z jagnieciną i jabłkiem;) a co do przebiałkowania to wiem ze nie ma tego określenia,ale ludzie tak wymyślili i wiekszośc osób kojarzy:)

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 20:34:29

Co nie zmienia faktu, że takie określenie jest błędne :p Białko to nie tylko drób..
A Acanę szczerze polecam, wiele karm "z niższej półki" zawiera niepotrzebną chemie - barwniki, konserwanty, które również mogą powodować uczulenia. W Acanie jest ich minimum, zawiera za to sporo więcej mięsa niż inne karmy i bardzo często jest polecana dla zwierząt z alergiami czy wrażliwym układem pokarmowym.

Życzę zdrówka dla psinki :)

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 21:00:29

A może parówki, kiełbasy gotowane?
odśwież ten wątek i daj znać jak z psiakiem ;) powodzenia.

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 21:36:20

PArówki i kiełbasy dla ludzi zawierają solankę i inne szkodliwe dla zwierząt przyprawy nie moga one stanowić pokarmu stałego (ras na ruski rok można dać jako przysmak ale naprawdę nie za często) Karmę dobrą już Ci acetylocholina podała, z tego co pamiętam Acana jest chyba jeszcze z rybą :)

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 21:55:53

Najlepiej wyeliminuj kurczaka, bo to on najczęściej uczula. Ale nie dawaj pieskowi normalnego ludzkiego jedzenia a już tymbardziej "resztek" z obiadu, bo są przyprawiane i nieodpowiednie dla zwierząt. Podawaj karmę,w której nie ma kurczaka, mączki.. jest sporo takich karm. Jeśli chcesz pieskowi gotować to proponuję gotowanego indyka z warzywami i ryżem czy kus kusem. Indyk nie uczula tak jak kurczak. Można go zastąpić też innym mięskiem, np. cielęciną (wołowina też często uczula) czy rybą. Jak mój piesek zaczyna mieć problemy z przebiałkowaniem czy alergią to podaje mu zwykłe wapno w tabletkach.. bodajże z Jelfy (takie niebiesko-białe opakowanie)

następna dyskusja:

oko mojego kota. POMOCY!!!