Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:30:54

Dziewczyny potrzebuję pomocy. .
Wybieram się na urlop do któregoś z tych krajów, ale mam problem...
Czy trzeba się zaszczepić?
Na niektórych portalach pisze, że nie, ale myślę żeby nic nie załapać to warto...
Jak było z Wami? Na pewno nie jedna tam była?
Jakie to są szczepienia? Ile kosztują?


Pozdrawiam;)

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:33:05

proponuje sie szczepic mimow szystko, sasiad pojechał do Egiptu w tamtym roku , niby sie wydaje ze to nie jest jakies zadupie a jednak jakies cholerstwo go złapało , był w spiaczce jakis czas schudł strasznie ale jz wyszedł z tego na szczescie takze warto zapobiegac niz poniej leczyc :)

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:34:22

Cytat
sestyka
proponuje sie szczepic mimow szystko, sasiad pojechał do Egiptu w tamtym roku , niby sie wydaje ze to nie jest jakies zadupie a jednak jakies cholerstwo go złapało , był w spiaczce jakis czas schudł strasznie ale jz wyszedł z tego na szczescie takze warto zapobiegac niz poniej leczyc :)

Dzięki, że mi powiedziałaś:) Jeszcze zrezygnuje ze strachu...

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:35:42

BYŁAM W TUNEZJI :) nie szczepiłam się :D tak jak z 40 osob ktore byly ze mną

było bosko

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:36:35

nigdy sie nie szczepiłam :) jedyna delegliwoscia ktora miałam to "klatwa faraona ":)

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:38:59

Ja się nigdy nie szczepiłam a byłam w Egipcie na 2 tygodnie , raz w Tunezji tydzień , Turcji dwa tyg. nic mi nie było zdrowa jak koń

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.667

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:39:33

Ja byłam w obu krajach i się nie szczepiłam przeciwko żółtaczce. I żyję. Byłam u lekarzy i mówili, że to niekonieczne. Aczkolwiek jeśli chciałabyś się zaszczepić, to kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem przyjmuje się pierwszą dawkę szczepionki. Potem kolejne, jeśli masz czas, to zastanów się nad tym. Koszt chyba niewielki.

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:40:19

Jeżeli będziesz przestrzegać pewnych zasad higieny to szczepienia potrzebne nie są, chyba że wybierałabyś się bardziej na południe kraju.
Poza tym z tego co słyszałam to potrzebne są chyba 2 labo 3 zastrzyki w pewnych odstępach czasowych.

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:42:25

spokojnie, nie trzeba sie szczepić do Tunezji ani do północnej części Egiptu :)
tylko wioski połozone na południu Egiptu grożą chorobami Dolnego NIlu ;)

więc bez obaw! ja byłam, wróciłam cało jak i setki osób z mojego hotelu i wszystko jest ok :)

tylko pod żadnym pozorem NIE PIJ WODY NIEBUTELKOWANEJ (kran, prysznic itd), nawet zęby myj butelkowaną ;) w Tunezji na rozwolnienia spowodowane piciem kranówki poradzi jakikolwiek lek przeciwbiegunkowy z Polski, w Egipcie jest nieco gorzej - trzeba udać sie do miejscowego lekarza, który da nam lek odpowiedni na egipskie rewolucje zołądkowe ;) Polskie leki nic tu nie zdziałają... Poza tym egipskie piramidy zwiedza się "pod bronią" więc chyba jednak lepiej wybrać Tunezję... Bardziej cywilizowany krajh jesli jesteś nastawiona tylko na wypoczynek i nie interesują cię faraoni i ich mroczne tajmenice ;)))

jedź wiec i baw sie dobrze! udanego wakacjowania :P :)

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:15:57

Cytat
rastagirl
spokojnie, nie trzeba sie szczepić do Tunezji ani do północnej części Egiptu :)
tylko wioski połozone na południu Egiptu grożą chorobami Dolnego NIlu ;)

więc bez obaw! ja byłam, wróciłam cało jak i setki osób z mojego hotelu i wszystko jest ok :)

tylko pod żadnym pozorem NIE PIJ WODY NIEBUTELKOWANEJ (kran, prysznic itd), nawet zęby myj butelkowaną ;) w Tunezji na rozwolnienia spowodowane piciem kranówki poradzi jakikolwiek lek przeciwbiegunkowy z Polski, w Egipcie jest nieco gorzej - trzeba udać sie do miejscowego lekarza, który da nam lek odpowiedni na egipskie rewolucje zołądkowe ;) Polskie leki nic tu nie zdziałają... Poza tym egipskie piramidy zwiedza się "pod bronią" więc chyba jednak lepiej wybrać Tunezję... Bardziej cywilizowany krajh jesli jesteś nastawiona tylko na wypoczynek i nie interesują cię faraoni i ich mroczne tajmenice ;)))

jedź wiec i baw sie dobrze! udanego wakacjowania :P :)
dziękuję;):)

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:18:19

przed każdym wyjazdem do Afryki trzeba sie szczepić, minimum miesiąć przed planowaną podróża. jednym nic sie nie dzieje, jedni chorują

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:27:22

Ja byłam w tych krajach i jeżeli przestrzega się zasady higieny to nic się nie stanie , również chciałam się zaszczepić ale lekarz powiedział ,że przed samym wyjazdem to już za późno . Pamiętaj nie pij wody prosto z kranu i zimnego , nieprzegotowanego mleka :)

zweryfikowana
Posty: 5.787
Ostrzeżenia: 1/5

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:35:51

Byłam 2 razy w Egipcie i 2 razy w Tunezji. Nie szczepiłam się i nawet nie miałam biegunki. Trzeba przestrzegać zasad higieny to nic Ci nie będzie. Nie umiem pływać więc nie "napiłam" się przypadkiem wody z basenu ani morza. A na biegunkę w każdej aptece w Egipcie sprzedadzą Ci co trzeba.
Mimo wszystko polecam Egipt. Jest co zwiedzać. Szkoda pieniędzy na sam wypoczynek.
A tak a propos 1 dawka szczepionki przeciwko żółtaczce kosztuje ok. 40 zł (należy wziąć 3 w odpowiednich odstępach czasu).

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:37:39

do Egiptu jak przylecisz to od razu do kliniki;)

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:43:49

Byłam w Tunezji rok temu, nie szczepiłam się. Warzywa obierałam ze skórki, tak samo owoce, nie jadłam serów. Ogólnie jadłam tylko gotowane i uniknęłam klątwy Faraona dzięki temu :D A sporo osób w hotelu ją miało - 3 dni wyjęte z życia.

Nie pić wody z kranu, tylko mineralną z butelki!

Przygotować się na monotonnie posiłków :D

Targować się o wszystko, nawet o taksówkę. Pytasz ile kosztuje taryfa do Sousse, taksiarz mówi 20 dinarów, a Ty mówisz - NIE, ZAWSZE JEŻDŻĘ ZA 10! -> I Cię wiezie za 10 :D

Jeśli wybierzesz Tunezję to hotel musi mieć przynajmniej 4*** (min. 3*** ale wtedy radzę sprawdzić opinię osób, które tam były)
Bo do innych nie polecam, serio ;)

następna dyskusja:

czy jest ktoś kto adoptował zwierzaka?