Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:46:20

Nie trzeba:) Pytałam lekarza i stwierdził, że szczepienia są wskazane, ale tylko w sytuacji gdy wybierałabym się na pół roku na Sahare:)

Tunezja / Egipt Pomózcie

08 sie 2010 - 12:19:28

Jeżeli planujesz zwiedzić w przyszłości obydwa państwa to przeczytaj sobie taki mini artykuł z neta
egipt czy tunezja

Przed wylotem, w szczególności do Egiptu warto pójść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o tabletki, które przygotują Twoją florę bakteryjną do warunków panujących w Afryce ;) Przez to zmniejsza się ryzyko wystąpienia "klątwy faraona". Choć nie wymagane są żadne szczepionki to warto jednak zaszczepić się przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby.

Gdy zdecydujesz się na Tunezję to obowiązkowo wykup sobie 2dniową wycieczkę na Saharę, a jeżeli na Egipt to rej po nilu lub Luksor. Przeżycia będą niesamowite. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-08 12:20 przez Annata.

zweryfikowana
Posty: 4.122
Ostrzeżenia: 1/5

Tunezja / Egipt Pomózcie

08 sie 2010 - 12:21:30

w tunezji problemu raczej nie bedzie.. gorzej z egiptem... ja bym na twoim miejscu dmuchala na zimne :) idz do lekarza i spytaj sie o wszystkie znane mu szczepienia tego typu zeby cie pokieriwal gdzie trzeba z tym isc itp i ile miej wiecej tyo kosztuje...

Tunezja / Egipt Pomózcie

09 sie 2010 - 17:52:24

podrózujac do tych krajów szczepienia sa zalecane ale nie obowiązkowe

Tunezja / Egipt Pomózcie

09 sie 2010 - 18:04:27

Byłam w tym roku w Tunezji, na nic sie nie szczepiłam i zyję. Hotel obowiązkowo 4*( polecam Hannibal Palace w porcie Al Kantaoui- ja tam mieszkalam) uwazac, nie jesc owoców( ew arbuz bo gruba skórka) i nie pić wody z kranu. Tyle i uniknelam zemsty faraona, a mam bardzo wrażliwy żołądek.

Z leków trzeba miec węgiel albo nifuroksazyd na wszelki wypadek, cos od opryszczki jesli masz skonność, od bólu gardla, i jakis ibuprom.

ALE, kolega mojej mamy był w tunezji, jadl owoce typu winogron itd i wrócił do Polski w zlym stanie. Przez 3 tyg jezdzil po szpitalach, z gorączką 40 stopni i okazalo sie ze przywiozl sobie AMEBE w brzuchu! No ale to wlasnie jest kwestia jedzenia owoców, mimo ze kuszą nie wolno. Tak samo unikałam ryb i jedzenia na miescie. Z typowo miejscowego jedzenia na mieście jadlam pizze margerite- bo w niej nie ma co zaskodzić.

Tunezja / Egipt Pomózcie

09 sie 2010 - 18:07:53

nie pij drinkow z lodem, lod mają z nieprzegotowanej wody !! :)))

Tunezja / Egipt Pomózcie

09 sie 2010 - 18:09:20

bylam nie szczepilam siee i zyje nie chorowalam/

Tunezja / Egipt Pomózcie

09 sie 2010 - 18:12:09

Cytat
fuksja20
nigdy sie nie szczepiłam :) jedyna delegliwoscia ktora miałam to "klatwa faraona ":)
dokładnie....ale każdy organizm jest inny...

zweryfikowana
Posty: 883
Ostrzeżenia: 1/5

Tunezja / Egipt Pomózcie

20 wrz 2010 - 19:44:26

hej wszystkim!!
leci ktoś może 30.09.2010 do Tunezji?? ja lece z narzeczonym, niestety para , która miała leciec z nami w ostatniej chwili się wycofali:/ więc lecimy sami.... a wiadomo z kimś' zawsze raźniej...może ktoś jest w podobnej sytuacji??
miejscowość: Nabeul (13km od Hammamet) .... ???
Pisac : najlepiej wiadomosc prywatna lub gg: 8228785 : )
Pozdrawiam serdecznie
Marta

następna dyskusja:

ZA CZY PRZECIW?