Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

zakupy internetowe

11 minut temu

Budowa domu

15 minut temu

Projekt wnętrza

49 minut temu

usługi stomatologiczne

52 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:30:54

Dziewczyny potrzebuję pomocy. .
Wybieram się na urlop do któregoś z tych krajów, ale mam problem...
Czy trzeba się zaszczepić?
Na niektórych portalach pisze, że nie, ale myślę żeby nic nie załapać to warto...
Jak było z Wami? Na pewno nie jedna tam była?
Jakie to są szczepienia? Ile kosztują?


Pozdrawiam;)

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:33:05

proponuje sie szczepic mimow szystko, sasiad pojechał do Egiptu w tamtym roku , niby sie wydaje ze to nie jest jakies zadupie a jednak jakies cholerstwo go złapało , był w spiaczce jakis czas schudł strasznie ale jz wyszedł z tego na szczescie takze warto zapobiegac niz poniej leczyc :)

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:34:22

Cytat
sestyka
proponuje sie szczepic mimow szystko, sasiad pojechał do Egiptu w tamtym roku , niby sie wydaje ze to nie jest jakies zadupie a jednak jakies cholerstwo go złapało , był w spiaczce jakis czas schudł strasznie ale jz wyszedł z tego na szczescie takze warto zapobiegac niz poniej leczyc :)

Dzięki, że mi powiedziałaś:) Jeszcze zrezygnuje ze strachu...

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:35:42

BYŁAM W TUNEZJI :) nie szczepiłam się :D tak jak z 40 osob ktore byly ze mną

było bosko

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:36:35

nigdy sie nie szczepiłam :) jedyna delegliwoscia ktora miałam to "klatwa faraona ":)

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:38:59

Ja się nigdy nie szczepiłam a byłam w Egipcie na 2 tygodnie , raz w Tunezji tydzień , Turcji dwa tyg. nic mi nie było zdrowa jak koń

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.667

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:39:33

Ja byłam w obu krajach i się nie szczepiłam przeciwko żółtaczce. I żyję. Byłam u lekarzy i mówili, że to niekonieczne. Aczkolwiek jeśli chciałabyś się zaszczepić, to kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem przyjmuje się pierwszą dawkę szczepionki. Potem kolejne, jeśli masz czas, to zastanów się nad tym. Koszt chyba niewielki.

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:40:19

Jeżeli będziesz przestrzegać pewnych zasad higieny to szczepienia potrzebne nie są, chyba że wybierałabyś się bardziej na południe kraju.
Poza tym z tego co słyszałam to potrzebne są chyba 2 labo 3 zastrzyki w pewnych odstępach czasowych.

Tunezja / Egipt Pomózcie

06 sie 2010 - 21:42:25

spokojnie, nie trzeba sie szczepić do Tunezji ani do północnej części Egiptu :)
tylko wioski połozone na południu Egiptu grożą chorobami Dolnego NIlu ;)

więc bez obaw! ja byłam, wróciłam cało jak i setki osób z mojego hotelu i wszystko jest ok :)

tylko pod żadnym pozorem NIE PIJ WODY NIEBUTELKOWANEJ (kran, prysznic itd), nawet zęby myj butelkowaną ;) w Tunezji na rozwolnienia spowodowane piciem kranówki poradzi jakikolwiek lek przeciwbiegunkowy z Polski, w Egipcie jest nieco gorzej - trzeba udać sie do miejscowego lekarza, który da nam lek odpowiedni na egipskie rewolucje zołądkowe ;) Polskie leki nic tu nie zdziałają... Poza tym egipskie piramidy zwiedza się "pod bronią" więc chyba jednak lepiej wybrać Tunezję... Bardziej cywilizowany krajh jesli jesteś nastawiona tylko na wypoczynek i nie interesują cię faraoni i ich mroczne tajmenice ;)))

jedź wiec i baw sie dobrze! udanego wakacjowania :P :)

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:15:57

Cytat
rastagirl
spokojnie, nie trzeba sie szczepić do Tunezji ani do północnej części Egiptu :)
tylko wioski połozone na południu Egiptu grożą chorobami Dolnego NIlu ;)

więc bez obaw! ja byłam, wróciłam cało jak i setki osób z mojego hotelu i wszystko jest ok :)

tylko pod żadnym pozorem NIE PIJ WODY NIEBUTELKOWANEJ (kran, prysznic itd), nawet zęby myj butelkowaną ;) w Tunezji na rozwolnienia spowodowane piciem kranówki poradzi jakikolwiek lek przeciwbiegunkowy z Polski, w Egipcie jest nieco gorzej - trzeba udać sie do miejscowego lekarza, który da nam lek odpowiedni na egipskie rewolucje zołądkowe ;) Polskie leki nic tu nie zdziałają... Poza tym egipskie piramidy zwiedza się "pod bronią" więc chyba jednak lepiej wybrać Tunezję... Bardziej cywilizowany krajh jesli jesteś nastawiona tylko na wypoczynek i nie interesują cię faraoni i ich mroczne tajmenice ;)))

jedź wiec i baw sie dobrze! udanego wakacjowania :P :)
dziękuję;):)

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:18:19

przed każdym wyjazdem do Afryki trzeba sie szczepić, minimum miesiąć przed planowaną podróża. jednym nic sie nie dzieje, jedni chorują

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:27:22

Ja byłam w tych krajach i jeżeli przestrzega się zasady higieny to nic się nie stanie , również chciałam się zaszczepić ale lekarz powiedział ,że przed samym wyjazdem to już za późno . Pamiętaj nie pij wody prosto z kranu i zimnego , nieprzegotowanego mleka :)

zweryfikowana
Posty: 5.787
Ostrzeżenia: 1/5

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:35:51

Byłam 2 razy w Egipcie i 2 razy w Tunezji. Nie szczepiłam się i nawet nie miałam biegunki. Trzeba przestrzegać zasad higieny to nic Ci nie będzie. Nie umiem pływać więc nie "napiłam" się przypadkiem wody z basenu ani morza. A na biegunkę w każdej aptece w Egipcie sprzedadzą Ci co trzeba.
Mimo wszystko polecam Egipt. Jest co zwiedzać. Szkoda pieniędzy na sam wypoczynek.
A tak a propos 1 dawka szczepionki przeciwko żółtaczce kosztuje ok. 40 zł (należy wziąć 3 w odpowiednich odstępach czasu).

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:37:39

do Egiptu jak przylecisz to od razu do kliniki;)

Tunezja / Egipt Pomózcie

07 sie 2010 - 13:43:49

Byłam w Tunezji rok temu, nie szczepiłam się. Warzywa obierałam ze skórki, tak samo owoce, nie jadłam serów. Ogólnie jadłam tylko gotowane i uniknęłam klątwy Faraona dzięki temu :D A sporo osób w hotelu ją miało - 3 dni wyjęte z życia.

Nie pić wody z kranu, tylko mineralną z butelki!

Przygotować się na monotonnie posiłków :D

Targować się o wszystko, nawet o taksówkę. Pytasz ile kosztuje taryfa do Sousse, taksiarz mówi 20 dinarów, a Ty mówisz - NIE, ZAWSZE JEŻDŻĘ ZA 10! -> I Cię wiezie za 10 :D

Jeśli wybierzesz Tunezję to hotel musi mieć przynajmniej 4*** (min. 3*** ale wtedy radzę sprawdzić opinię osób, które tam były)
Bo do innych nie polecam, serio ;)

następna dyskusja:

czy jest ktoś kto adoptował zwierzaka?