Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 530
Ostrzeżenia: 1/5

szczerze? nie mam zdania na ten temat. Ale sama szukam yorka (szczeniaka) kwota do 700zł. Proszę o kontakt na priv:)
Aha, mialam kiedys psa, owczarka szkodzkiego, kupiony jako szczenie, nie mial rodowodu, rodzice chybamieli o on nie, nie wime. mało istotne, ale pies nie był skundlony. Dbałam o niego i kochalam , to byl moj przyjaciel. szczerze powiedziawszy nie bardzo rozumiem o co tyle afery... przeciez to ze np, teraz chce yorka (bo jest maly a ja mam malutkie meiskano) i moge o neigo zadbac lepiej niz o duzego psa, poza tym bardzo mi sie podoba to zbrodnia? wazne zeby dbac o zwierze! nie interesuje mnie czy ma rodowod czy nie. poza tym jezeli ktos chce miec psa takiego a takiego to w czym problem? niech ma! Fakt, są osoby ktore jezdzą ze swoimi pupilami na wystawy itd ale szczerze... wg mnei to jest krzywdzenei zwieraka... tak jak my krytykujemy miss dlaczego mielibysmy pozwalac by ktos oceniam nasze psy w "jakichśtam kategoriach" poza tym jest ryle ras zeby kazdy wybrał jakiego chce meic zwierzaka! Pilnowanie zwierzęcia podczas cieczki to podstawa, ale jesli np chce by moja sunia miala szczeniaki to dlaczego nie? jezeli dopuscimy ja do psa czystej rasy /kwi nei wiem jak to się pisze to nic sie neis tanie a w miocie beda np 2 szczeniaczki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-11 14:19 przez xmilusiax.

Cytat
xmilusiax
szczerze? nie mam zdania na ten temat. Ale sama szukam yorka (szczeniaka) kwota do 700zł. Proszę o kontakt na priv:).

Nie masz zdania na ten temat oki rozumiem.
ale piszesz ze szukasz yorka za 700 zł
i czymś takim wspierasz pseudo hodowców ludzi którzy traktują te pieski jak maszynki do robienia pieniędzy.

Moja mama kupila sobe yorka wlasnie za taka kwota (a moze mniej nie wiem ) i szczeniak po 2 tygodniach zmarł bo miał nosówkę + jak sie okazało choroby genetyczne.

Nie wiadomo w jakich warunkach pineski są trzymane czy nie sa z połączenie np matka syn ..... itp.

Nie lepiej kupić "razowego" pieska zza wiecej i mieć pewność warunków wychowywania , zdrowia ......

W taich sprawach trzeba mieć zdanie na ten temat. Bo jak Yorek za 700 zł zdechnie Ci albo urośnie no cos podobnego do Yorka do potem bedzie lament i płacz

dopoki każdy może miec psa zawsze będą takie hodowle i psy w schroniskach.
Kazdy pies powinien być zaczipowany bez tego możemy sobie gadać i gadac.

Cytat
xmilusiax
szczerze? nie mam zdania na ten temat. Ale sama szukam yorka (szczeniaka) kwota do 700zł. Proszę o kontakt na priv:)
Aha, mialam kiedys psa, owczarka szkodzkiego, kupiony jako szczenie, nie mial rodowodu, rodzice chybamieli o on nie, nie wime. mało istotne, ale pies nie był skundlony. Dbałam o niego i kochalam , to byl moj przyjaciel. szczerze powiedziawszy nie bardzo rozumiem o co tyle afery... przeciez to ze np, teraz chce yorka (bo jest maly a ja mam malutkie meiskano) i moge o neigo zadbac lepiej niz o duzego psa, poza tym bardzo mi sie podoba to zbrodnia? wazne zeby dbac o zwierze! nie interesuje mnie czy ma rodowod czy nie. poza tym jezeli ktos chce miec psa takiego a takiego to w czym problem? niech ma! Fakt, są osoby ktore jezdzą ze swoimi pupilami na wystawy itd ale szczerze... wg mnei to jest krzywdzenei zwieraka... tak jak my krytykujemy miss dlaczego mielibysmy pozwalac by ktos oceniam nasze psy w "jakichśtam kategoriach" poza tym jest ryle ras zeby kazdy wybrał jakiego chce meic zwierzaka! Pilnowanie zwierzęcia podczas cieczki to podstawa, ale jesli np chce by moja sunia miala szczeniaki to dlaczego nie? jezeli dopuscimy ja do psa czystej rasy /kwi nei wiem jak to się pisze to nic sie neis tanie a w miocie beda np 2 szczeniaczki.

żałosne jest to co piszesz.....jak szanuje ludzi.. to nie potrafię szanować osób ,które piszą coś takiego ... wybacz...
widac ,ze nie przeczytałaś w ogóle posta którego napisałam zakładając ten wątek..tzn. mam nadzieje,ze nie przeczytałaś - bo jeżeli przeczytałaś i dalej "nie masz zdanie" i "szukasz yorka za 700zł" to przepraszam bardzo ale dla mnie jesteś ...(cenzura)...

"poza tym jest ryle ras zeby kazdy wybrał jakiego chce meic zwierzaka" - RASA dziewczyno.... -
pies RASOWY = PIES Z RODOWODEM ! bez rozdowodu/metryki - jest to Kundelek w typie danej rasy !

A rozmnażając swojego KUNDELKA z innym KUNDELKIEM - staniesz sie zwykłym PSEUDO HODOWCĄ - no gratuluje ;)
Życze jednak żebyś jednak kiedyś zmądrzała i zrozumiała to co napisałaś .

I jeszcze raz proszę - przeczytaj łaskawie pierwszy post wątku w którym się wypowiadasz.
o i tu dodam ci zdjęcie mojego "yorka" wyrzuconego na ulicę! (gdybym go nie złapała to zapewne wpadł by pod samochód nadjeżdżający z przeciwka)
zapewne jakiś PUSTAK - sukinsyn bez serca- kupił sobie słitaśnego yoreczka za 700zł ... niestety z małej kuleczki wyrosło "coś takiego " - i trzeba było wyrzucić go na środek jezdni .. i kupic nową kuleczkę ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-11 14:56 przez katasza.

nie do końca sie z Toba zgodze...
mam maltańczyka - 9 miesięczna sunie . kupilam ja bez rodowodu - ale praktycznie NICZYM nie rozni sie od rasowych maltańczykow jest zgodna ze wzorcem rasy.
zapałcilam za nia 1500 zl. jest oczkiem w glowie naszej rodziny i najbardziej rozpieszczaną osóbka :)
za rasowego matańczyka musialabym dac 10.000 zl - po tyle sprzedaja maltańczyki hodowle a jest ich tylko kilka w polsce .
rodowod w tym momencienie jest mi do niczego potrzebny, Sunia jest zdrowa nie mam jakichkolwiek problemow z nią:)
gdybym kiedykolwiek miala zamiar ja rozmnożyć to napewno pieski trafiły by do dobrych ludzi, napewno bym o to zadbała

Cytat
sandra098
nie do końca sie z Toba zgodze...
mam maltańczyka - 9 miesięczna sunie . kupilam ja bez rodowodu - ale praktycznie NICZYM nie rozni sie od rasowych maltańczykow jest zgodna ze wzorcem rasy.
zapałcilam za nia 1500 zl. jest oczkiem w glowie naszej rodziny i najbardziej rozpieszczaną osóbka :)
za rasowego matańczyka musialabym dac 10.000 zl - po tyle sprzedaja maltańczyki hodowle a jest ich tylko kilka w polsce .
rodowod w tym momencienie jest mi do niczego potrzebny, Sunia jest zdrowa nie mam jakichkolwiek problemow z nią:)
gdybym kiedykolwiek miala zamiar ja rozmnożyć to napewno pieski trafiły by do dobrych ludzi, napewno bym o to zadbała

wy naprawde nie czytacie mojego PIERWSZEGO postu - który napisałam...?
mam nadzieje,ze nie czytałyście...
To przeczytajcie i dopiero WTEDY piszcie swoje "mądre" przemyślenia.
Gratuluje takiego sposobu myślenia..po prostu - ręce opadają!

ok, rozumiem twoje poruszenie. ja osobiście uwielbiam psy i sama kupiłam psa rasowego bez rodowodu. szczerze powiedziawszy to większym problemem są dla mnie schroniska dla zwierząt. zapewne widziałaś jak tam zwierzęta są trzymane i w jakich warunkach żyją. ja myślę, że nie mamy takiej siły i mocy, żeby zlikwidować wszystkich pseudohodowców ale na pewno mamy moc aby pomóc zwierzętom schroniskach!

niezweryfikowana
Posty: 2.786
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
sandra098
nie do końca sie z Toba zgodze...
mam maltańczyka - 9 miesięczna sunie . kupilam ja bez rodowodu - ale praktycznie NICZYM nie rozni sie od rasowych maltańczykow jest zgodna ze wzorcem rasy.
zapałcilam za nia 1500 zl. jest oczkiem w glowie naszej rodziny i najbardziej rozpieszczaną osóbka :)
za rasowego matańczyka musialabym dac 10.000 zl - po tyle sprzedaja maltańczyki hodowle a jest ich tylko kilka w polsce .
rodowod w tym momencienie jest mi do niczego potrzebny, Sunia jest zdrowa nie mam jakichkolwiek problemow z nią:)
gdybym kiedykolwiek miala zamiar ja rozmnożyć to napewno pieski trafiły by do dobrych ludzi, napewno bym o to zadbała

a ja tam się z Toba zgadzam, nie mam psa z rodowodem bo dla mnie to wyrzucanie pieniędzy i snobizm. A swojego psa kundlem nie pozwolę nazwać bo nim nie jest!! Jeśli ktos ma kupę kasy i chce sie "pokazać" to oczywiście kupuje psa z rodowodem a potem pies i tak gnije na podwórku albo w domu bo właściciel nie ma czasu na wystawy z nim jeździć.
To oczywiste że są pseudohodowcy którzy trzymaja psiaki w okropnych warunkach ale od tego jesteśmy my ludzie żeby takie rzeczy widzieć u sąsiada lub nawet znajomego i zglaszać to do odpowiednich instytucji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-11 15:10 przez modliszka80.

Cytat
modliszka80
a ja tam się z Toba zgadzam, nie mam psa z rodowodem bo dla mnie to wyrzucanie pieniędzy i snobizm. A swojego psa kundlem nie pozwolę nazwać bo nim nie jest!! Jeśli ktos ma kupę kasy i chce sie "pokazać" to oczywiście kupuje psa z rodowodem a potem pies i tak gnije na podwórku albo w domu bo właściciel nie ma czasu na wystawy z nim jeździć.
To oczywiste że są pseudohodowcy którzy trzymaja psiaki w okropnych warunkach ale od tego jesteśmy my ludzie żeby takie rzeczy widzieć u sąsiada lub nawet znajomego i zglaszać to do odpowiednich instytucji

a co to jakaś obraza słowo kundel? nie ma rodowodu, więc nie ma gwarancji jakich ma przodków, więc tym samym nie ma gwarancji że jest rasowcem, a więc jest kundlem. pewnie bardzo przypomina daną rasę, a więc jest kundlem w typie rasy. ale nadal jest kundlem i twoje gadanie że nie pozwolisz go tak nazwać tego nie zmieni. Ty na wystawy jeździć nie możesz, więc odnosząc się do twojej wypowiedzi wnioskuję, że twój pies gnije na podwórku lub w domu. swojego psa również wzięłaś od pseudohodowcy, bo pies papierów nie ma. i co z tego, że może akurat ten trzymał zwierzaki w dobrych warunkach i być może ty nie rozmnażasz swojego psa dalej i dbasz o niego. tylko pomyśl o jego braciach i siostrach, czy oni też mają kochające domy i czy on nie są traktowani jako "fabryki szczeniąt".
Cytat
Atara
ok, rozumiem twoje poruszenie. ja osobiście uwielbiam psy i sama kupiłam psa rasowego bez rodowodu. szczerze powiedziawszy to większym problemem są dla mnie schroniska dla zwierząt. zapewne widziałaś jak tam zwierzęta są trzymane i w jakich warunkach żyją. ja myślę, że nie mamy takiej siły i mocy, żeby zlikwidować wszystkich pseudohodowców ale na pewno mamy moc aby pomóc zwierzętom schroniskach!

a psy w schroniskach to myślisz że skąd się biorą? masa psów bardziej lub mniej w typie popularnych ras przebywa w schroniskach, bo ktoś sobie kupił za małe pieniądze psa, który mu się znudził no to go buch, do schronu. schroniska są przepełnione, dlatego tak bardzo walczymy z pseudohodowcami. jeśli ktoś lubi jakąś rasę i koniecznie chce psa tej rasy to niech jej nie krzywdzi i kupi zwierzę z metryką z hodowli.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-11 16:04 przez beatrx.

Cytat
modliszka80

a ja tam się z Toba zgadzam, nie mam psa z rodowodem bo dla mnie to wyrzucanie pieniędzy i snobizm. A swojego psa kundlem nie pozwolę nazwać bo nim nie jest!! Jeśli ktos ma kupę kasy i chce sie "pokazać" to oczywiście kupuje psa z rodowodem a potem pies i tak gnije na podwórku albo w domu bo właściciel nie ma czasu na wystawy z nim jeździć.
To oczywiste że są pseudohodowcy którzy trzymaja psiaki w okropnych warunkach ale od tego jesteśmy my ludzie żeby takie rzeczy widzieć u sąsiada lub nawet znajomego i zglaszać to do odpowiednich instytucji

pokazać? snobizm? wyrzucanie pieniędzy? :O
posiadanie rodowodu nie oznacza, że właściciel ma nakaz jeździć na wystawy. rodowodów to taki "dowód osobisty", zaświadczenie pochodzenia psa i przynależności do danej rasy.
ja też nie mam psów z rodowodem, ale nie obrażam się, gdy ktoś je nazwie kundlami. ja sama i tak nie powiem, że to rasowe psy. bo rasowymi nie są.
Cytat
Atara
ok, rozumiem twoje poruszenie. ja osobiście uwielbiam psy i sama kupiłam psa rasowego bez rodowodu. szczerze powiedziawszy to większym problemem są dla mnie schroniska dla zwierząt. zapewne widziałaś jak tam zwierzęta są trzymane i w jakich warunkach żyją. ja myślę, że nie mamy takiej siły i mocy, żeby zlikwidować wszystkich pseudohodowców ale na pewno mamy moc aby pomóc zwierzętom schroniskach!

przyczyna => skutek. w tym przypadku przyczyną jest nadmierne rozmnażanie psów a skutkiem przepełnione schroniska :]
więc jak widzisz (mam przynajmniej taką nadzieję) te dwa "wątki" są ze sobą bardzo mocno powiązane.
te wszystkie "rasowe bez rodowodu" w schroniskach nie wzięły się z księżyca. niestety kupując takiego psa sama się do tego przyczyniasz, pokazujesz pseudohodowcom/rozmnażaczom/itd, że jest popyt. a jeżeli jest popyt to jest i podaż :] a psy są dzisiaj tak tanie, że niejeden może sobie kupić jednego, wyrzucić go, kupić kolejnego itd...
Cytat
xmilusiax
szczerze? nie mam zdania na ten temat. Ale sama szukam yorka (szczeniaka) kwota do 700zł. Proszę o kontakt na priv:)
Aha, mialam kiedys psa, owczarka szkodzkiego, kupiony jako szczenie, nie mial rodowodu, rodzice chybamieli o on nie, nie wime. mało istotne, ale pies nie był skundlony. Dbałam o niego i kochalam , to byl moj przyjaciel. szczerze powiedziawszy nie bardzo rozumiem o co tyle afery... przeciez to ze np, teraz chce yorka (bo jest maly a ja mam malutkie meiskano) i moge o neigo zadbac lepiej niz o duzego psa, poza tym bardzo mi sie podoba to zbrodnia? wazne zeby dbac o zwierze! nie interesuje mnie czy ma rodowod czy nie. poza tym jezeli ktos chce miec psa takiego a takiego to w czym problem? niech ma! Fakt, są osoby ktore jezdzą ze swoimi pupilami na wystawy itd ale szczerze... wg mnei to jest krzywdzenei zwieraka... tak jak my krytykujemy miss dlaczego mielibysmy pozwalac by ktos oceniam nasze psy w "jakichśtam kategoriach" poza tym jest ryle ras zeby kazdy wybrał jakiego chce meic zwierzaka! Pilnowanie zwierzęcia podczas cieczki to podstawa, ale jesli np chce by moja sunia miala szczeniaki to dlaczego nie? jezeli dopuscimy ja do psa czystej rasy /kwi nei wiem jak to się pisze to nic sie neis tanie a w miocie beda np 2 szczeniaczki.

2 szczeniaczki... :| psy to nie ludzie, żeby ciąża była tak mało liczna :]
trochę się porozglądaj jaka jest sytuacja psów w Polsce. jest T R A G I C Z N A. setki tysięcy psów wegetujące w schronach, bo takie osoby jak ty, myślą, że to żadna zbrodnia pokryć sukę, że nic się nie stanie, jeżeli kupię psa na targu. owszem, nie pójdziesz za to siedzieć, ale co z twoim sumieniem? ty się będziesz cieszyć, bo kupiłaś "yorka" za 500 zł, a co z resztą psów? nie można już spojrzeć trochę poza czubek swojego nosa?
a "afera" jest o to, że są ludzie, którym los bezdomnych zwierząt jest naprawdę bliski sercu, i starają się zrobić to, co w ich mocy, aby było ich jak najmniej...ot, cała afera..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-14 01:06 przez dorothy28.

Cytat
Atara
ok, rozumiem twoje poruszenie. ja osobiście uwielbiam psy i sama kupiłam psa rasowego bez rodowodu. szczerze powiedziawszy to większym problemem są dla mnie schroniska dla zwierząt. zapewne widziałaś jak tam zwierzęta są trzymane i w jakich warunkach żyją. ja myślę, że nie mamy takiej siły i mocy, żeby zlikwidować wszystkich pseudohodowców ale na pewno mamy moc aby pomóc zwierzętom schroniskach!

DZIEWCZYNO!!!!!!!! kupiłaś KUNDELKA w typie rasy... PIES RASOWY= PIES Z RODOWODEM!!!!!!

tak ciężko wam to pojąc?
a zwierzęta w schroniskach skąd sie do cholery biorą ???????? dlaczego wypowiadacie sie w wątku nie czytając w całości mojego pierwszego postu ???
tak wam ciężko to czytać?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-26 13:36 przez katasza.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
sandra098
nie do końca sie z Toba zgodze...
mam maltańczyka - 9 miesięczna sunie . kupilam ja bez rodowodu - ale praktycznie NICZYM nie rozni sie od rasowych maltańczykow jest zgodna ze wzorcem rasy.
zapałcilam za nia 1500 zl. jest oczkiem w glowie naszej rodziny i najbardziej rozpieszczaną osóbka :)
za rasowego matańczyka musialabym dac 10.000 zl - po tyle sprzedaja maltańczyki hodowle a jest ich tylko kilka w polsce .
rodowod w tym momencienie jest mi do niczego potrzebny, Sunia jest zdrowa nie mam jakichkolwiek problemow z nią:)
gdybym kiedykolwiek miala zamiar ja rozmnożyć to napewno pieski trafiły by do dobrych ludzi, napewno bym o to zadbała

10.000? Tak Ci powiedział ten pseudohodowca, od którego kupiłaś kundelka w typie maltańczyka? (((:
<link allegro>odsyłam do regulaminu>ilhami ta suczka jakoś nie kosztuje 10.000zł .....
Proszę dziewczyny, tu są Wasze cudowne yorki - rasowe, bez rodowodu:




a tak się chowają pieski w innych pseudo:
http://www.psiak.org/forum/viewtopic.php?p=4059&sid=1ada3096a09d9ec8ec2593b7e32a2671



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-26 13:39 przez matra.

zapomniałam ,ze nie wolno linków wklejac

..a wkleiłam linki do 20 maltańczyków- z rodowodem - najdroższy był za 3000 zł ;)

więc ciekawi mnie gdzie pani wspierająca funkcjonowanie pseudohodowli widziała te maltańczyki za 10.000zł

-pamiętaj -nie mierz innych swoją miarą..nie myśl ,ze wmówisz komuś taki idiotyzm ;)
jak widzisz są ludzie ,którzy nie wierzą we wszystko co im się wmówi !!!!!!!



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-26 13:52 przez katasza.

zweryfikowana
Posty: 2.110
Ostrzeżenia: 1/5

ja kupiłam ratlerka bez rodowodu było too dawno . Po przeczytaniu tego nie będe kupowac już bez.

następna dyskusja:

Zmarł aktor Maciej Kozłowski