Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

30 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 9 10 11 -->

po raz kolejny zakładam ten wątek - ponieważ poprzednim razem został połączony z innym wątkiem- i mój post zagubił się gdzieś na 15 stronie wątku! Ktoś źle go przeniósł - bo to tamten wątek powinien byc przyłączony do mojego a nie odwrotnie!
Ja założyłam swój wątek na początku czerwca 2009 a wątek pod który mnie przypięto był z września!






z góry bardzo serdecznie psosze o nie usuwanie linków ;( niektórych zdjęc i najważniejszego filmiku nie moge tu pokazac w inny sposób -a chce aby jak najwięcej ludzi zobaczyło na jaką skalę mamy problem....

Zapewne niektórzy sie domyślają co mnie zainspirowało do założenia tego tematu .

Chciałabym tu na forum szafy -w wydaje mi sie -odpowiedniej do tego kategorii - wyrazić swój sprzeciw przeciwko bezmyślnemu rozmnażaniu psów!


Pamiętajcie - pies rasowy = pies z rodowodem (lub metryką)



"Osoba rozmnażająca psy bez uprawnień hodowlanych czyli też bez metryk i rodowodów jest pseudohodowcą.To nieodpowiedzialne rozmnażanie."
pseudohodowca to wróg zwierząt!!!!!!


Psów i kotów jest o wiele za dużo i powinno się zapobiegać dalszemu rozmnażaniu.
KAŻDY przypadek rozmnażania kundelków czy dachowców jest skazywaniem innych kundelków i dachowców na śmierć.
Za wiele też razy słyszałam, że chętni adoptować zwierzę ze schroniska rezygnują, bo wolą wziąć od znajomego, który ich bynajmniej na ulicy nie znalazł-a sam dopuścił do tego ,ze jego podopieczny został rodzicem ;/ . Dopóki będą istniały schroniska i bezdomność zwierząt, dopóty nie zaakceptuję rozmnażania zwierząt nierodowodowych.



Ja staram sie przemówić do rozsądku poniektórych -może chociaż jedna osoba -mająca "rasowego" pieska -zastanowi sie 5 razy zanim zdecyduje sie go rozmnożyć ! Jedna ,dwie osoby ,które sie przez chwile zastanowią i przyznają mi racje,ze nie należy rozmnażać psów nierodowodowych - dla mnie to będzie osobisty sukces .







"Posiadam sunię bulterier bez rodowodu,
poszukuję dla niej partnera do krycia.
Zainteresowanych kryciem, proszę o kontakt..."


Pewnie codziennie widzisz podobne ogłoszenia w internecie, gazetach... Czy zastanawiałeś się kiedyś co kryje się pod kilkoma linijkami tego martwego tekstu?

Nadszedł czas, aby poznac prawde...




Pseudohodowcy żerują na nieświadomości spoleczeństwa i rozmnażają zwierzęta mając na uwadze, wyłącznie swoje korzyści finansowe z tego płynące... lecz los zwierzat zupelnie już ich nie interesuje, bo dla nich ważny jest tylko pieniądz.

Pseudohodowca, w przeciwieństwie do hodowcy z prawdziwego zdarzenia, nie chce ponosić absolutnie żadnej odpowiedzialności za wyhodowane przez siebie psy. Rozmnożyć-sprzedać-zapomnieć - to cała jego filozofia, traktuje szczenięta jak zwykły towar.


[embed_image f5fad49a92af69a86198b40d1136be0f]



Pseudohodowcy, to osoby które, kojarzą byle jak i byle co - byle by wyglądało podobnie jak rasowy pies i byle by szybko szczenię sprzedać... Bez szczepień, odrobaczeń, socjalizacji, bez dbałości o nowy dom - wszystko po najmniejszej lini oporu i aby ponieść minimum kosztów własnych, ale za to sprzedac z zyskiem i za trochę mniejsze pieniądze w porównaniu z cenami psów rasowych.

Bardzo czesto bywa i tak, że szczenię wyglądem przypomina daną rasę... a potem , gdy wyrasta z niego "mix" właściciele są niemile zaskoczeni... i wtedy piesek najcześciej ląduje w schronisku. Niestety, ale to własnie pseudohodowle są głównym "producentem" psów trafiających potem do schronisk.




Pamiętaj również, że pseudohodowca kryjąc nierodowodową sukę nierodowodowym psem nie ma nawet pojęcia, kim byli ich przodkowie. Czy byli zdrowi? Może nie zakwalifikowali się do legalnej hodowli rodowodowej z powodu poważnych wad? A może był wśród nich mieszaniec, przez co u potomstwa mogą się niespodziewanie ujawnić cechy nietypowe dla rasy?

[embed_image c8480532df93cb5c1cff03c2489f4d0b]




Miej pełną świadomość tego, że jeśli kupisz szczeniaka z pseudohodowli, to znaczy, że istnieje popyt na zwierzęta z takich miejsc i "produkcja" będzie trwała.

Czy zdajesz sobie sprawę, że między innymi, przez takie decyzje, tak strasznie muszą cierpieć zwierzęta?


http://img257.imageshack.us/img257/6562/dsc00269l.jpg


http://img23.imageshack.us/img23/9941/joz6c.jpg


http://img23.imageshack.us/img23/1115/dsc00268m.jpg



pseudohodowcy mają różne argumenty. Najczęstsze są wymówki typuzły/u]

"Nie mieliśmy pieniędzy na rodowód" - a mieliście fundusze wymagane do utrzymania psów?

"Nie mieliśmy czasu na wystawy" - a mieliście czas dla swoich zwierząt?

"Rodzice mieli rodowody, ale nie są one nigdzie odnotowane'' - żadnego dowodu nie ma, właściciel powinien pokazać tatuaż rodzica, a poza tym, jak już wspominałam wcześniej, sam rodowód nie wystarcza, potrzebne są uprawnienia hodowlane!

"To szczenię jest akurat ostatnie z miotu'' - akurat od dosyć dawna metryki otrzymują wszystkie szczenięta z miotu.

"Co z tego, że nie ma papierka, jest wspaniałym psem" - o nie! Psie biedy, w sam raz do kochania są w schronisku, więcej nie potrzeba!

Różne rzeczy możemy usłyszeć jeszcze od takich zbirów. Ale należy pamiętać:

NIGDY NIE KUPUJEMY NIERODOWODOWEGO PSA PO NIBY TAKICH I SIAKICH RODZICACH!


http://img149.imageshack.us/img149/240/12bwn3.jpg



Jeśli już posiadasz nierodowodowe „rasowe” zwierzę, absolutnie nie dopuszczaj do jego rozrodu, a raczej pomyśl o sterylizacji/kastracji. Pamiętaj, że ewentualne potomstwo twojego pupila może trafić w niepowołane ręce. Poza tym skala bezdomności zwierząt w Polsce jest tak wysoka, że niekontrolowana „produkcja” kolejnych jest naprawdę okrucieństwem.

pseudohodowle -zobacz -nie odwracaj wzroku !!!!!!!!!!!!



Ludzie tacy są pozbawieni skrupułów ... Przestańcie wierzyc w zapewnienia,ze np. suczka dostała cieczki -i wkradł sie do ogrodu inny pies i ją zapłodnił ... Jak można nie upilnowac psa z cieczką ?

sama mam 2 psy i 2 suki - nie są to psy kastrowane - i nigdy w życiu nie miały szczeniaków !!!! nie da sie nie zauważyć ,ze sunia ma cieczke ! pilnowanie wtedy pieska jest trudne - ale nie jest to NIEWYKONALNE! A jeżeli ktoś nie potrafi psa upilnowac -to najlepszym wyjściem jest kastracja .
Niech was zastanowią sytuacje typu- "mam sunie Yorka -nie będe jej kastrować bo przecież gdy zapłodni ją jakiś pies -będe mogła jeszcze zarobic na szczeniakach -te które będą bardziej podobne sprzedam drożej -a te które będą mniej podobne sprzedam taniej " Albo wejdzcie na all. - tysiące ofert typu - "rasowy -bez rodowodu;)" - szuka partnerki do zapłodnienia -cena od 200zł - a co sie stanie z szczeniakami - cholera wie -mam to gdzieś -nie mój problem- ja będe miec 200 zł w kieszeni . PSEUDOHODOWCY!!! tak tak ...to nie tylko ludzie ,którzy rozmnażają wiele ras w klatkach - to także tacy ludzie ,których oferty spotykamy na każdym kroku - nawet tu na szafie!
To jest straszne -ale takie juz "pieskie życie" ,każdy myśli otym żeby ALBO- zarobic na cierpieniu zwierząt ALBO kupisz po kosztach pieska przypominającego "rasowego" - (bo przecież wszystkie koleżanki w szkole chwalą sie swoimi "słitaśnymi" Yoreczkami miniaturkami ).

Gardze takimi ludzmi i nie boje sie tego powiedzieć.

Wątki typu -"kliknij link a pomożesz zwierzakom" - ciesza sie duża popularnością -tak wiele z was rozpacza nad losem żywych istotek ... dlaczego więc jeżeli zaczyna ktoś mówic o takich właśnie pseudohodowcach - zaczynacie sie kłócić i narzucać swoje racje typu- "mam psa bez rodowodu w typie bernardyna- jest super -nie zamieniłabym go na żadnego innego " - ok -ale ja zwracam uwage na konkretny problem -NA bezmyślne rozmnażanie zwierząt !!!!! a nie mówię tu o tym czy rasowe są lepsze od kundelków czy też nie... nie na tym polega problem...


Nasze prawo – powiedzmy to jasno – nie przeciwdziała w żaden sposób niekontrolowanemu rozmnażaniu zwierząt. A źródłem wszelkich psich nieszczęść jest przede wszystkim głupota i znieczulica ludzka !



Możemy przecież coś zrobić. Nie kupujmy i odradzajmy kupno psa inaczej niż bezpośrednio z hodowli. Nie kupujmy w sklepie, na targowisku ani pod wystawą.
Nie kupujmy szczeniaków z litości, bo każda zapłacona złotówka zachęca do ich dalszego mnożenia. Z litości można zwierzę wziąć tylko za darmo, lub z azylu. Gdyby nie było chętnych na kupno psów ze złych warunków – nie byłoby pseudohodowli.

Można pomagać zwierzętom tak, jak znajoma pani Grażyna, która sąsiadów na wsi przekonała do sterylizacji przydomowej kundelki, zawiozła suczkę na zabieg, zaopiekowała się do zdjęcia szwów i oddała zdrową z powrotem.


Dopóki miłośnicy zwierząt nie wywalczą rozwiązań prawnych, pozostaje tylko to: nie kupować szczeniaków ze złych warunków i propagować sterylizację. Bo nie tylko dobrych, ale nawet byle jakich domów dla wszystkich już żyjących, a niechcianych zwierząt na pewno nie wystarczy.

mam nadzieję, że znowu nie usuną wątku.

Moi rodzice maja owczarka niemieckiego z rodowodem i odmawiaja jak ktos przychodzi z propozycja krycia

do mnie kiedyś przyszedł znajomy i powiedział, żebym pożyczyła mu mojego psa (w typie husky), bo jego suka ma cieczkę (w typie ON) i ładne szczeniaki by wyszły...

mój "pekińczyk" też miał wiele takich propozycji ... masakra

<wypowiedz kompletnie nie związana z tematem>[moderator]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-11 16:06 przez moderator.

popieram Cię w 1000% ! Sama jestem wolontariuszką w schronisku i widzę, ile jest tam psów. Jak ogromny jest problem ze bezmyślnym rozmnażaniem psów :( . Ostatnio moja koleżanka chciała mieć kotkę (dochowca), żeby ta miała kotki. Ja się pytam co zrobi z małymi a ona, aaa... porozdaję po działkach, podrzucę ludziom!!! Ja pierdykam! Tak się z nią pokłóciłam strasznie, ale co mogę więcej zrobić... Wydaję mi się, że wszystkie kundelki należy wykastrować i dopiero za kilkadziesiąt lat znowu, że tak powiem zacząć rozmnażanie. Tylko w taki sposób zapobiegnie się bezdomnym psom i wszystkie by znalazły om. Bo ludzie mają tak : wszystko co dostępne, to jest i nie biorą, a co niedostępne, co mało tego jest to biorą. I wtedy nie było by bezdomnych piesków :(

ciapstick a ja po raz kolejny odpowiem:
Co ma piernik do wiatraka. Wątek jest na temat zwierząt a nie ludzi. Od tego mamy własną wole aby za siebie decydować a to, że niektórzy ludzie mają poziom inteligencji na poziomie orzeszka no cóż... Aczkolwiek też uważam, że co poniektórzy ludzie powinni sie wysterylizować...

wgl kurde kocham Cię dziewczyno!serce :D
na każdym wątku gdy ktoś chce oddać psy lub kotki mówisz o bezmyślnym rozmnażanniu zwierząt. Dziękuję Ci za to! Musimy coś robić z tym!

tak myślałam, że to Ty założyłaś ten wątek, bardzo dobrze, oby chociaż niektóre dziewczyny przeczytały.. aaa i jeszcze, żeby coś z tego wyniosły..
planuje zakup pieska w przyszłości, ale to do swojego domu i troszkę się już interesowałam, czytałam o tych pseudohodowlach itd. masakra..
nie mam pojęcia czy w jakikolwiek sposób można przemowić ludziom do rozumu ? musimy zacząć od nas samych, odradzać itd.

Cytat
czarnowlosa
Moi rodzice maja owczarka niemieckiego z rodowodem i odmawiaja jak ktos przychodzi z propozycja krycia

przynajmniej pytają. do mnie w parku facet podszedł i stwierdził fakt, że mam mu psa udostępnić jak jego szwagier do suczki będzie potrzebował;]

mam nadzieje ze po przeczytaniu tego tekstu niektore z was zmienia swoje plany !! albo uswiadomia inne osoby

Jak dla mnie to też bezmyślność bo się niszczy rasę i robi się nieczysta. Jednak nie da się tego wyeliminować.

Kawałek od demnie zabrali psa staremu dziadkowi ktory strasznie bił tego psa pies jest u kogos z mojego miasta . Ale co ? Ta osoba rzekomo jest za stara na poniesienie konsekwencji do wiezienia nie pojdzie ;/ teraz kupił sobie nowego psa ... i znów ma suke i znow bedzie rozmnazanie bicie itd i znow zgloszenie zabranie zwierzat itd witaj w Polsce



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-11 14:08 przez -Sandra.

następna dyskusja:

skaleczona łapka u psa