Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

Zapalenie pęcherza

52 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PRAKTYKI ZAWODOWE - FIZJOTERAPIA

26 lip 2009 - 07:56:26

Witam,
Jutro zaczynam 12-dniowe praktyki zawodowe w szpitalu.Skończyłam właśnie 2 semestr studiów na kierunku Fizjoterapia. Trochę się denerwuję, bo nie wiem czego mogę się spodziewać. Czy ktoraś z was ma podobne praktyki za sobą?Czy to prawda,że praktykantów na praktykach zwykle wykorzystuję się do innych prac niż są im przydzielone? Jakie są wasze wrażenia/wspomnienia waszych praktyk? ( niekoniecznie na tym samym kierunku) ?
z góry dziękuję za pomoc ;)

PRAKTYKI ZAWODOWE - FIZJOTERAPIA

26 lip 2009 - 08:04:55

Ja może nie jestem po fizjoterapii , ale robiłam kurs masażu ( roczny) . praktyki miałam również w szpitalu, nie masz się czym martwić ;) o ile trafisz na miłego opiekuna możesz być spokojna ;) teraz już rzadko wykorzystuję się praktykantów;))
Na pewno na pierwszym roku nie pozwolą Ci miec w dużym stopniu kontaktu osobistego z pacjentem , wielu rzeczom bedziesz sie tylko przyglądac albo robic je pod okiem opiekuna. Spokojna głowa i powodzenia :-)

PRAKTYKI ZAWODOWE - FIZJOTERAPIA

26 lip 2009 - 08:09:23

praktykanci zazwyczaj sa wykorzystywani....;]
ale nie masz sie czego bac, wszytko jest dla ludzi;]
wogole dobrze ze was pchaja na te praktyki tak wczensie... po 1 roku,
ja na praktyki moglam isc dopiero po 3 roku studiow;// no ale coz nie chca wpuszczac do labolatorium
zielonych;//

PRAKTYKI ZAWODOWE - FIZJOTERAPIA

26 lip 2009 - 09:06:58

Cytat
kredka
praktykanci zazwyczaj sa wykorzystywani....;]
ale nie masz sie czego bac, wszytko jest dla ludzi;]
wogole dobrze ze was pchaja na te praktyki tak wczensie... po 1 roku,
ja na praktyki moglam isc dopiero po 3 roku studiow;// no ale coz nie chca wpuszczac do labolatorium
zielonych;//

no akurat to taki kierunek,że mamy praktyki przez całe 4 lata ;) z każdym rokiem oczywiście jest ich więcej.
dzięki za pomoc dziewczyny. ktoś jeszcze się wypowie?

PRAKTYKI ZAWODOWE - FIZJOTERAPIA

26 lip 2009 - 09:18:45

A ja mam trochę pytanie z innej beczki do Ciebie. Jak jest na fizjoterapi? Czy to ciężki kierunek?

PRAKTYKI ZAWODOWE - FIZJOTERAPIA

26 lip 2009 - 09:39:11

tez mnie to interesuje oraz o czym tak naprawde jest fizjoterapia ??

PRAKTYKI ZAWODOWE - FIZJOTERAPIA

26 lip 2009 - 09:49:28

moja mama leżała w szpitalu, miała operację na płuco
przez cały tydzień po operacji zajmował się nią fizjoterapeuta (przychodził, rozmawiał, pytał o samopoczucie, czy może bez problemów chodzić itp.) i jego praktykant (przychodził ze sprzętem do ćwiczeń i pilnował, żeby dobrze robiła, liczył ile razy dmucha w te butelki i robił notatki) Czasem na ćwiczenia przychodzili we dwóch, ale ten starszy tylko się przyglądał i mówił: A zapytaj panią jeszcze o to...)
Duzo chyba zależy od oddziału, na jakim bedziesz, bo jak trafisz na zgryźliwych staruszków, to wcale się nie zdziwie, jak wszyscy starsi bedą się tobą wysługiwać - oni już nie maja cierpliwości

PRAKTYKI ZAWODOWE - FIZJOTERAPIA

26 lip 2009 - 14:50:42

Cytat
amazonka92
tez mnie to interesuje oraz o czym tak naprawde jest fizjoterapia ??

Fizjoterapia to fizjoterapia (?) - będziesz rehabilitantem. Zawód wymagający dużej cierpliwości, nie ma mowy o brzydzeniu się krwi i liczy się ostrożność bo bierzesz odpowiedzialność za życie człowieka.Chociaż naukowo nie jesteś lekarzem to wykonujesz podobną pracę niż On. Nie lubisz Fizyki,chemii, biologii - nie pakuj się w to.

zweryfikowana
Posty: 247
Ostrzeżenia: 1/5

PRAKTYKI ZAWODOWE - FIZJOTERAPIA

26 lip 2009 - 14:57:55

Z własnego doświadczenia wiem, że wykorzystują do wszystkiego, zwłaszcza na 1 i 2 roku... Dużo zależy od twojego opiekuna czy zezwala na to czy nie..studiuje pielęgniarst

PRAKTYKI ZAWODOWE - FIZJOTERAPIA

26 lip 2009 - 18:02:34

Cytat
mesmerise16
Z własnego doświadczenia wiem, że wykorzystują do wszystkiego, zwłaszcza na 1 i 2 roku... Dużo zależy od twojego opiekuna czy zezwala na to czy nie..studiuje pielęgniarst
\

widocznie taka dola praktykantów ;) mam jednak nadzieję ,że nie będzie tak źle ;) to w końcu tylko "80 godzin" ;))

następna dyskusja:

SIERŚĆ