Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

W tym wątku możecie zamieszczać tytuły swoich prac maturalnych z języka polskiego. Możecie też prosić o pomoc w doborze lektur czy wierszy czy ogólnie w doborze tematu.
Proszę nie proponować sprzedaży prac maturalnych - będzie to nagradzane ostrzeżeniami!!!
Pomoc oferujemy na forum, wszelkie zaproszenia do pomocy na priv również będą traktowanie jako oferowanie sprzedażt prac maturalnych.
użytkowniczka Akeelah jest chętna do bezpłatnej pomocy w doborze lektur, tezy czy innych pytań. Wszelkie wskazówki podała na stronie 11 tego wątku :)

hej. Mam pytanie odnośnie ustnej matury z polskiego. Czy któraś miała ten temat? Jak tak to jakie macie przyklady ,a moze któras ma jakis pomysl? Oto temat:Symboliczna wymowa imion i nazwisk w literaturze. Rozważ zagadnienie, odwołując się do wybranych przykładów. myslalam np o raskolnikowie -rozszczepieniec ze zbrodni i kary.

A dlaczego wybrałaś akurat ten temat ? ;D

zmien temat poki czas bo sie nie wygrzebiesz, albo twoja polonista jest zbyt ambitna ze na taki temat przyzwala ;d a to matura a nie obrona pracy magisterskiej, po co sie pakowac w takie tematy:...

bedziesz miala problemy ze znalezieniem literatury wiem bo duzo prac konsultowalam w tamtym roku i dalej to robie takze zmien temat poki pora

Ksiądz Robak :P
Rejent Milczek :P
No i właśnie Raskolnikow.
Temat trudny, ale coś by się znalazło.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-18 15:17 przez upgradeyou.

Cytat
akatarynka
bo wydal mi sie ciekawy;)

nie bierze się ciekawy, tylko prosty! I tak są tak samo ocenione. Ja idę na łatwiznę i wybrałam sposoby obrazowana turpistycznego. A co mam się męczyc z martyrologią żydów

Przedwiośnie - Szymon Gajowiec i Antoni Lulek.

Nie rozumiem po co utrudniac sobie życie takimi tematami ;]

a miała moze ktoras z Was temat kamienica jako przestrzen zycia człowieka. omów temat wykorzystujac literature XIX i XX wieku"?:)

No ale zmienić temat możesz dopiero w lutym o ile mi się dobrze wydaje. Do 30 września podawało się tematy. Ja mam "Symbolika ptaka w literaturze z podaniem przykładów "

Cytat
Jukaa_
a miała moze ktoras z Was temat kamienica jako przestrzen zycia człowieka. omów temat wykorzystujac literature XIX i XX wieku"?:)
lalka, ludzie bezdomni

nie wiem... mi ten temat nie podchodzi ...

ja mialam motyw zdrady :)

ja mam temat taki: taniec jako życie taniec jako śmierć zinterpretuj topos symboliki życia i śmierci korzystając z wybranych tekstów kultury. uważacie że to trudny temat?
myslałam żeby wziąć obraz danse macabre z literatury taniec chochoła muzyka to wiersz który śpiewa maryla rodowicz niech żyje bal i film tańcząc w ciemnościach

następna dyskusja:

Ta dziewczyna kręci, a może ktoś już ją zna? .....1993