Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

10 minut temu

elektryka sklep

16 minut temu

wakacje last minute

31 minut temu

Budowa domu

55 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:39:53

Dziewczyny! Słaba ze mnie kucharka..ale mimo to,chcę zrobić mojemu Ukochanemu obiad. Zawsze jak coś zrobię to mówi ,ze pyszne wyszło..ale wierzyć mi się w to nie chce. Bo wiem,że zdolności kulinarnych nie mam za grosz.

A więc moja prośba do Was, podajcie mi jakieś proste przepisy na jakaś pyszną zupę? bądź drugie danie...
coś prostego. ;)

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:41:53

jako kulinarne antytalencie nie pomogę, ale chociaż może się nauczę czegoś z tego, co napiszą inne

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:45:28

kurczę, dziewczęta czas mnie powoli goni..toć pomożcie. ;D ;)

niezweryfikowana
Posty: 1.733
Ostrzeżenia: 1/5

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:45:40

Ja tam umiem wszystko ugotować nooo...prawie :D nie wiem jaka zupa dla Ciebie może być "prosta" bo zazwyczaj wszystkie takie są ;)

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:46:07

Hehe u mnie to samo :) dlatego nie gotuję ;]
Ale może poznam jakieś fajne łatwe przepisy dzięki temu wątkowi :)

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:46:10

Cytat
matylda_jasmin
jako kulinarne antytalencie nie pomogę, ale chociaż może się nauczę czegoś z tego, co napiszą inne

to super, jest już nas dwie. ;)
podaj przykład czegoś pysznego, to powiem czy łatwe. ;D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-14 12:47 przez czerwona_mona.

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:46:54

Ojej, mnóstwo tego jest.. z takich prostych- może zupa z soczewicy albo zwyczajna pomidorówka? na drugie tradycyjny schabowy,ale w panierce sezamowej- naprawde prościzna.

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:47:02

zupę to każdą łatwo zrobic..
Gotujesz wode z jakimś mięchem ( np. udko z kurczaka) z solą, jak się zacznie gotowa to będzie powstawac piana, ściągasz tą pianę kilka razy i dodajesz jakieś warzywko (przyprawę) i marchewkę, pietruszkę itd. (włoszczyznę) no i masz bulion, jak dłużej pogotujesz to będzie rosół.
Do bulionu możesz dodac koncentrat i pietruszkę i masz pomidorową albo kalafior i ziemniaczki i masz kalafiorową, albo ziemniaczki i pieczarki i masz pieczarkową :)
Zupy to nic trudnego :)

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:47:56

ja lubię gotować i mam bardzo dużo różnych przepisów, większość po prostu z internetu. Wystarczy chwila wolnego czasu i google ;)

Jedno z moich ulubionych dań - ryba z chrzanem
- filet np. panga
- sól, pieprz, sok z cytryny
- panierka (na wierzch) – chrzan w połączeniu z bułką tartą 1:1
- piec około 20 min w piekarniku nagrzanym do 180 st

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:48:18

Cytat
lawenda89
zupę to każdą łatwo zrobic..
Gotujesz wode z jakimś mięchem ( np. udko z kurczaka) z solą, jak się zacznie gotowa to będzie powstawac piana, ściągasz tą pianę kilka razy i dodajesz jakieś warzywko (przyprawę) i marchewkę, pietruszkę itd. (włoszczyznę) no i masz bulion, jak dłużej pogotujesz to będzie rosół.
Do bulionu możesz dodac koncentrat i pietruszkę i masz pomidorową albo kalafior i ziemniaczki i masz kalafiorową, albo ziemniaczki i pieczarki i masz pieczarkową :)
Zupy to nic trudnego :)
ta kalafiorowa do mnie przemawia. ;)
Cytat
browneyess
ja lubię gotować i mam bardzo dużo różnych przepisów, większość po prostu z internetu. Wystarczy chwila wolnego czasu i google ;)

Jedno z moich ulubionych dań - ryba z chrzanem
- filet np. panga
- sól, pieprz, sok z cytryny
- panierka (na wierzch) – chrzan w połączeniu z bułką tartą 1:1
- piec około 20 min w piekarniku nagrzanym do 180 st

nie lubię chrzanu.. Ale pzrepis faktycznie łatwy.;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-14 12:49 przez czerwona_mona.

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:48:55

Mogę Ci polecić naleśniki po włosku, mój chłopak je uwielbia :)

Robisz ciasto naleśnikowe tyle, że dodajesz więcej mąki (aby było bardziej gęste) i sól zamiast cukru.
Wylewasz ciasto na rozgrzaną patelnię, układasz na nie żółty ser, szynkę (opcjonalnie kiełbasę), mogą być także pieczarki, cebula, pomidory (wedle uznania) i zalewasz kolejną porcją ciasta tak, żeby powstał taki gruby naleśnik z nadzieniem w środku :) Można dodać bazylię.
Można jeść z ketchupem lub sosem tzatziki :)

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:49:34

też dziś chciałam zrobi kalafiorową właśnie :)
bo uwielbiam kalafior a akurat pół takiego większego mam w lodówce :)

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:50:45

U mnie dziś będzie kokosowa z kurczakiem i grzybami mun. Potrzebna jest pierś w kurczaka, mleczko kokosowe, grzyby mun, bulion, imbir, czosnek, szalotka. Dodaję też sezam i jeśli mam (a niestety bardzo rzadko) to świeżą kolendrę, ale może być ewentualnie natka pietruszki.
Prosta i ciekawa w smaku, jeśłi ktoś poszukuje czegoś niekonwencjonalnego.

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:50:46

z takich prostych moge polecić zupe prowansalską (serową) i naleśniki z parówką, mój synek to uwielbia

obiadek. ;)

14 lis 2011 - 12:50:49

Cytat
martuuus
Mogę Ci polecić naleśniki po włosku, mój chłopak je uwielbia :)

Robisz ciasto naleśnikowe tyle, że dodajesz więcej mąki (aby było bardziej gęste) i sól zamiast cukru.
Wylewasz ciasto na rozgrzaną patelnię, układasz na nie żółty ser, szynkę (opcjonalnie kiełbasę), mogą być także pieczarki, cebula, pomidory (wedle uznania) i zalewasz kolejną porcją ciasta tak, żeby powstał taki gruby naleśnik z nadzieniem w środku :) Można dodać bazylię.
Można jeść z ketchupem lub sosem tzatziki :)

brzmi pysznie

następna dyskusja:

Co dzisiaj na obiad?