Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:26:20

witam
mam pytanie czy bez częste zwolnienia na stażu moge zostać z niego wydalona??
ps potrzebuje tak dlugiego zwolnienia lekarskiego jak tylko sie da ,chodzi mi o takie chodzace nie lezace;)
czy uwazacie ze lekarz na prywatnej wizycie moze mi takie wystawic na np 2,3 tygodnie??

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:30:11

o to ty, pamiętam Twój wątek odnośnie stażu... aż na tyle dni 2-3tyg? oj nie wiem czy dostaniesz bez konkretnego powodu

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:32:40

Cytat
kami_g1
o to ty, pamiętam Twój wątek odnośnie stażu... aż na tyle dni 2-3tyg? oj nie wiem czy dostaniesz bez konkretnego powodu

hej poczytaj moj watek o mobbingu nie bedziesz zdziwiona dlaczego palec sie do zwolnienia

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:35:11

może Ci wystawić ale jeśli masz powód do tego, nie powinnaś zostać wydalona ze stażu , ale może się zdarzyć że pracodawca sprawdzi czy na prawde coś jest nie tak, a jesli faktycznie nic by Ci nie było , lekarz i Ty mieli byście problemy i wtedy jak najbardziej pracodawca ma prawo do wydalenia Cie ze stażu, jeśli to jest staż z UP to musiałabyś oddać wszystkie pieniążki jakie Ci zaplacili . (tak było jak ja byłam na stażu)

poza tym wszystko powinno być napisane w umowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-06 13:36 przez kojack18.

zweryfikowana
Posty: 485
Ostrzeżenia: 1/5

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:37:22

2-3 tyg? nie sądzę tym bardziej, że po 1. jesteś na stażu po 2. przypuszczam, że nie masz dzieci
bo gdybyś miała to zmienia postać rzeczy

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:39:56

Cytat
ZdrowoZakrecona
Cytat
kami_g1
o to ty, pamiętam Twój wątek odnośnie stażu... aż na tyle dni 2-3tyg? oj nie wiem czy dostaniesz bez konkretnego powodu

hej poczytaj moj watek o mobbingu nie bedziesz zdziwiona dlaczego palec sie do zwolnienia

czytałam dlatego kojarzę ;)
ale tak długie zwolnienie nie wydaje mi siężeby lekarz Ci dał

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:40:45

Osoba bezrobotna może przebywać na zwolnieniu lekarskim max.180dni i rowniez Ty tyle jako stazysta urzędu pracy, jesli osoba przebywa na zwolnieniu dłużej jest pozbawiona statusu osoby bezrobotnej a stazysta jednocześnie przerywa staz. Oczywiście możliwa jest kontrola z ZUS-u, ale raczej to indywidualne przypadki.

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:42:04

w tamtym wątku pisał ktoś że znajomy miał taki przypadek i udał się do psychiatry czy psychologa, dostał zwolnienie , może i Ty sprobuj.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-06 13:42 przez kojack18.

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:42:32

Jeśli lekarz będzie miał powód aby dać Ci zwolnienie to je dostaniesz.
A jeśli chodzi o mobbing - zgłoś sprawę pracodawcy, w UP i na policji.

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:42:41

ze stażu możesz zrezygnować w każdej chwili, możesz przecież powiedzieć dlaczego

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:43:17

Cytat
MagdaM76
Osoba bezrobotna może przebywać na zwolnieniu lekarskim max.180dni i rowniez Ty tyle jako stazysta urzędu pracy, jesli osoba przebywa na zwolnieniu dłużej jest pozbawiona statusu osoby bezrobotnej a stazysta jednocześnie przerywa staz. Oczywiście możliwa jest kontrola z ZUS-u, ale raczej to indywidualne przypadki.

przerywa staz a zwraca wypalty z kazdego miesiaca?
Cytat
Michalina_Michasia
ze stażu możesz zrezygnować w każdej chwili, możesz przecież powiedzieć dlaczego

nie chce zerygnowac ,bo wiem jak u mnie jest z praca zawsze to grosze wyplaca ale lepsze cos niz nic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-06 13:44 przez ZdrowoZakrecona.

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:44:05

Cytat
Michalina_Michasia
ze stażu możesz zrezygnować w każdej chwili, możesz przecież powiedzieć dlaczego

może zrezygnować ale będzie musiała oddac pieniążki które zarobiła

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:45:40

Cytat
kojack18
Cytat
Michalina_Michasia
ze stażu możesz zrezygnować w każdej chwili, możesz przecież powiedzieć dlaczego

może zrezygnować ale będzie musiała oddac pieniążki które zarobiła


nie prawda w czwartek bylam w pup-ie a nie musze oddawac zarobków jesli sama zarewe ,ale nie wiem czy nie bede musiala jak mnie sami wywala???

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:49:05

Wydaje mi sie ze lekarz nie wystawi Ci takiego zwolnienia, bo Ty tego chcesz. Ja ostatni miesiac mojego stazu spedzilam w domu na L4 ale dlatego, ze bylam w ciazy i nie moglam dluzej pracowac.

Nie wiem dlaczego potrzebujesz tyle wolnego ale jesli juz musisz isc na urlop to idz na bezplatny. Pozniej mozesz miec problemy jak sie wyda, ze nie chorujesz a poza tym to nie wiem czy lekarz bez znajomosci wystawi Ci takie lewe L4.

Cytat
ZdrowoZakrecona
Cytat
kojack18
Cytat
Michalina_Michasia
ze stażu możesz zrezygnować w każdej chwili, możesz przecież powiedzieć dlaczego

może zrezygnować ale będzie musiała oddac pieniążki które zarobiła


nie prawda w czwartek bylam w pup-ie a nie musze oddawac zarobków jesli sama zarewe ,ale nie wiem czy nie bede musiala jak mnie sami wywala???

wydaje mi sie ze nie bedziesz musiala oddawac pieniedzy w koncu przepracowalas te miesiace i za darmo ich nie dostalas



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-06 13:51 przez thruskawka.

zweryfikowana
Posty: 484
Ostrzeżenia: 2/5

zwolnienie na stażu

06 sie 2011 - 13:51:45

Cytat
thruskawka
Wydaje mi sie ze lekarz nie wystawi Ci takiego zwolnienia, bo Ty tego chcesz. Ja ostatni miesiac mojego stazu spedzilam w domu na L4 ale dlatego, ze bylam w ciazy i nie moglam dluzej pracowac.

Nie wiem dlaczego potrzebujesz tyle wolnego ale jesli juz musisz isc na urlop to idz na bezplatny. Pozniej mozesz miec problemy jak sie wyda, ze nie chorujesz a poza tym to nie wiem czy lekarz bez znajomosci wystawi Ci takie lewe L4.


i jak bylas miesiac na l4 to nikt Cie nie sprawdzal?

następna dyskusja:

Dywan - opinie.