Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

6 minut temu

elektryka sklep

12 minut temu

wakacje last minute

27 minut temu

Budowa domu

51 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

vademecum - historia sztuki

18 kwi 2009 - 14:18:36

Czy ktoś jest w posiadaniu? Przeszperałam, już chyba wszystkie możliwe miejsca..

vademecum - historia sztuki

18 kwi 2009 - 16:25:36

lalala

vademecum - historia sztuki

18 kwi 2009 - 18:00:33

a Osińskiej posiadasz pozycję.?

vademecum - historia sztuki

18 kwi 2009 - 18:04:40

jeżeli piszesz a propo matury z hist sztuki to polecam Osińską i "sztukę świata" lub "historię sztuki świata" (obie 10-tomowe ale bardzo dobre) - ja z tym właśnie zdawałam maturę + jakieś przykładowe testy z neta czy z księgarni - jest mały wybór w księgarniach ale zawsze coś.. testy robić trzeba ;)

vademecum - historia sztuki

18 kwi 2009 - 18:07:23

jako takiego vademecum to nie ma do historii sztuki. Wiem, bo sama ją zdaję i nie ma takiej pozycji w książkach. Na podst. ksiażek Oksińskiej układane są matury, ale niektóre tematy wymagają tam dopracowania. Polecam też Białostockiego i taką książeczkę do bardzo szybkiego powtórzenia Wiedza O Kulturze (Chmielewski, Krawczyk) z PWNu (to podręcznik). Sama dużo korzystam z 'Historii Sztuki Świata' z wyd. Arkady. Pozdrawiam.

vademecum - historia sztuki

18 kwi 2009 - 18:08:39

aaa i czasopismo Wielcy Malarze jest też super ;)

vademecum - historia sztuki

18 kwi 2009 - 18:09:22

Ja ucząc się do matury korzystałam z "Historii sztuki w zarysie" Karola Estreichera(jest dużo ilustracji) i z tego zrobiłam swój własny wielki skrót w segregatorze przebiegu wszystkich wieków. najlepiej robić samemu notatki, wtedy łatwiej się zapamiętuje

vademecum - historia sztuki

19 kwi 2009 - 09:35:04

Co do Osińskiej to mam wyrobioną opinię na temat tej pani, ale jednak zdaje sobie sprawę, że jestem zmuszona uczyć się z jej książek.
Za to znam dobrze Estreichera i często do niego zaglądam.

Jednak słyszałam, że jest coś takiego jak vademecum z historii sztuki, tylko bardzo ciężko je dostać. Znajoma znajomej podobno ma, ale obecnie się z tego uczy. Szukam więc własnego.

vademecum - historia sztuki

19 kwi 2009 - 10:43:51

Tzn. ja pamiętam że kupiłam sobie książkę z testami z historii sztuki, tylko nie pamiętam a utora a mam ją w domu rodzinnym. Ale jest cienka i tam jest tylko jeden test na każdą epokę, to trochę lipka:/

vademecum - historia sztuki

19 kwi 2009 - 10:53:52

3 lata studiowałam HS ale pierwsze słyszę żeby było jakieś ogólne opracowanie przez wszystkie epoki poza parotomowymi encyklopediami :O jezeli chodzi o architekture, to warto się pouczyć z pevsnera, lub ew. z kocha-choć jest tam trochę błędów...

vademecum - historia sztuki

19 kwi 2009 - 11:04:14

Cytat
monka-71
3 lata studiowałam HS ale pierwsze słyszę żeby było jakieś ogólne opracowanie przez wszystkie epoki poza parotomowymi encyklopediami :O jezeli chodzi o , to warto się pouczyć z pevsnera, lub ew. z kocha-choć jest tam trochę błędów...

na oczy tego nie widziałam, ale nie sądzę, żeby dziewczyna mnie oszukała ;) Chodzi mi oczywiście o vademecum maturalne.
A propos studiów - możliwe jest na historii sztuki robienie drugiego kierunku, przy normalnym trybie życia (spania więcej niż 4h na dobę i jakimś skromnym życiu towarzyskim) czy to raczej awykonalne?

Co do testów (jest tylko jedno wydawnictwo na rynku) - znam, mam, i jestem niezadowolona ;)

vademecum - historia sztuki

19 kwi 2009 - 19:50:35

Cytat
mycelisp
Cytat
monka-71
3 lata studiowałam HS ale pierwsze słyszę żeby było jakieś ogólne opracowanie przez wszystkie epoki poza parotomowymi encyklopediami :O jezeli chodzi o , to warto się pouczyć z pevsnera, lub ew. z kocha-choć jest tam trochę błędów...

na oczy tego nie widziałam, ale nie sądzę, żeby dziewczyna mnie oszukała ;) Chodzi mi oczywiście o vademecum maturalne.
A propos studiów - możliwe jest na historii sztuki robienie drugiego kierunku, przy normalnym trybie życia (spania więcej niż 4h na dobę i jakimś skromnym życiu towarzyskim) czy to raczej awykonalne?

Co do testów (jest tylko jedno wydawnictwo na rynku) - znam, mam, i jestem niezadowolona ;)

Wszystko jest możliwe :) ale zajęć jest sporo, i zazwyczaj do późna. Ja HS studiowałam wieczorowo, a jednocześnie inny kierunek dziennie i bez problemu dawałam radę. Teraz na Hs mam rok przerwy, nadal studiuję dziennie co innego, ale za rok wracam na mgr, także znowu będą 2 kierunki. A jeżeli chodzi o 2 kierunki dzienne, to lepiej poczekaj do 2 roku, bo z doświadczenia wiem, że 1-szy jest najcięższy...no i wg mnie najlepiej żebyś wybrała kierunki, które mają ze sobą coś wspólnego (część przedmiotów można przepisać) w moim wypadku HS + konserwacja...

vademecum - historia sztuki

19 kwi 2009 - 20:06:08

Wybieram się na wzornictwo przemysłowe i jest ono moim priorytetem, ale chciałabym też zrobic dodatkowo historię sztuki. Gdybym jednak miała poświecić wzornictwo kosztem naukii na HS, to zrezygnuję.

vademecum - historia sztuki

01 wrz 2009 - 21:01:00

zapraszam ja posiadam vademecum

następna dyskusja:

buty QUAZI