Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Oliwa z oliwek

14 lis 2011 - 10:19:12

Dla mnie najlepsza jest hiszpańska oliwa z oliwek. Grecka wydaje mi się za ostra, a włoska...cóż, często kupowana jest od Hiszpanów, przywożona i etykietowana we Włoszech, przez co jej cena wzrasta. Ale w Polsce dostępne jest juz sporo oliw hiszpańskich, z niewielkich stowarzyszeń oliwnych, które także zaczynają się otwierac na zagraniczne rynki, oferujac intensywno zieloną i oliwkową oliwę. A jej smak jest odzwierciedleniem tego, ze jest w 100% sokiem z oliwki. Oliwy gourmet, czyli z "wyższej pólki" coraz częściej można znaleźć w przystępnych cenach poza supermarketami, gdzie ceny takowych są bardzo wysokie.

Oliwa z oliwek

18 lis 2011 - 14:57:51

masz rację ta z biedronki jest wstrętna ja do sałatek kupuję Monini a do jakiś innych rzeczy jak trzeba dodać oliwę np do ciasta na pizze to jakąś tańsza bo wtedy aż tak nie czuć tej różnicy:)

zweryfikowana
Posty: 266
Ostrzeżenia: 1/5

Oliwa z oliwek

18 lis 2011 - 14:59:51

A ja używam tylko oliwy z oliwek, mi smakuje, ale też w drugą stronę bez przesady. Mam kumpla, który pije szklankę oliwy dziennie.

Oliwa z oliwek

24 lis 2011 - 13:58:55

kacha89, masz rację co do smaku, że oliwa daje smaku, w sensie zmienia go.Ale ja osobiście nie polecam oliwy z oliwek "tańszej" bo to oliwa z wytłoczyn,czyli podgrzewane do wysokich temperatur pestki żeby jeszce coś z tego soku oliwki wycisnąc, i nie jest zdatne do spożycia,dlatego dodaje jej sie troche oliwy z pierwszego tłoczenia żeby nadała jej trochę koloru i smaku i tyle. Z oliwy onaw sobie ma niewiele, to już lepiej cyba margarynę zwyczajną :p

A co do Twojego kolegi Alicja, to ja też nie rozumiem,hehe,mój brat ma fioła na punkcie siłowni i cwiczeń i też pił "shota" oliwy z oliwek, ale długo nie wytrzymał:D. Ja zawsze mówię, tosty z oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia i sól.Brzmi supeeeer dziwnie, ale na prawdę, mistrzostwo, jak ktoś spróbuje niech napisze czy mu smakuje czy nie, jestem ciekawa :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Oliwa z oliwek

24 lis 2011 - 14:04:26

O widzę, że stary temat... :)
Teraz już wiem więcej.

I mam już swoje ulubione oliwy.
Polecam Nyssos, ale może być nieco trudno dostępnazły/color]


i Bertoliizły/color]

Oliwa z oliwek

24 lis 2011 - 14:22:21

a zdajecie sobie sprawż że olej rzepakowy ma w swoim składzie więcej omega 3 i omega 6 niż oliwa a dodatkowo ich stosunek (co jest ważniejsze niż sama zawarość) jest bardziej zbliżony do optymalnego?

niestety na rynku trudno dostać olej rzepakowy tłoczony na zimno a to juz inna sprawa.

Ps. kto trzyma olej w lodówce?

Oliwa z oliwek

12 gru 2011 - 11:26:39

hej, ja w lodówce nie trzymam, moja mama kiedys uporczywe wsadzala oliwe z oliwek do lodówki, niczym zwyczajny olej, oliwie nic sie nie dzieje, jednak w bardzo niskich temp traci witamine E.
Szcze rze powiedziawszy co do oleju lnianego, to próbowalam raz, bo moj brat mial faze na silownie i specjalne odzywianie i kupowal rózne rzeczy, ale nestety mi smak nie do konca przypasowal, ale moze rzeczywiscie zdrowsze.

Nyssos i Bartlenini nie próbowalam , ale mega jest oliwa z oliwek Sierra Solana.

Oliwa z oliwek

12 gru 2011 - 11:41:23

ja smażę na oliwie i polecam:)

Oliwa z oliwek

12 gru 2011 - 11:44:11

Cytat
malamigotka
Chce sie przerzucic na zdrowe odzywianie,dosc juz kfc i maca,zaczelam sobie robic duzo surowek,salatek,iii kupilam oliwe z oliwek w biedronce :casa de azeite,ta oliwa jest wstretna,myslalam ze zwymiotuje,salatke wyrzucilam,mam pytanie do was,czy sa jakies dobre oliwy z oliwek???czy wszystkie podobnie smakuja,zalezy mi na tym,bo ta oliwa mo duzo kwasow omega3...
faktycznie ta oliwa z biedronki jest ohydna takze ja kiedys kupiłam ,ma dziwny smak ze nie da sie tego jesc,potem kupiłam w innym sklepie i była super

Oliwa z oliwek

12 gru 2011 - 11:44:29

ja kupuję w lidlu, nie pamiętam nazwy, ale jak wrócę do domu mogę sprawdzić. mi bardzo smakuje.

Oliwa z oliwek

12 gru 2011 - 11:45:43

Cytat
en144
a zdajecie sobie sprawż że olej rzepakowy ma w swoim składzie więcej omega 3 i omega 6 niż oliwa a dodatkowo ich stosunek (co jest ważniejsze niż sama zawarość) jest bardziej zbliżony do optymalnego?

niestety na rynku trudno dostać olej rzepakowy tłoczony na zimno a to juz inna sprawa.

Ps. kto trzyma olej w lodówce?
ja o tym ewłasnie takze czytałm to tak samo jak cytryna wbrew opini ma bardzo mało witaminy c ,o wiele wiecej ma jej zwykłę polskie jabłko

następna dyskusja:

obiadek. ;)