Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:16:33

tenebris to może idź jeszcze do innego neurologa,tak dla porównania.Wiesz,niektórzy to konowały,patrzą żeby zepchnąć gdzie indziej.Czasem warto poradzić się innego.
Skoro nie skutkują jedne krople,to znaczy że trzeba próbować innego leku.
Dużo niestety w swoim zyciu musiałam się leczyć ,i wiem,że niestety bardzo trzeba walczyć.Trzeba szukać lekarza.Jeden mówi że nie pomoże,a drugi zna rozwiązanie

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:17:34

kolejnym uciążliwym dla mnie objawem jest częste oddawanie moczu. ;/

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:19:04

Cytat
martuuus
kolejnym uciążliwym dla mnie objawem jest częste oddawanie moczu. ;/
Robiłaś badania?

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:19:58

martuuus, autobusem i nie wiedzieć gdzie wysiąść. ;P
Jak nie znasz miasta to się będziesz bardziej stresować prowadząc.
Co do wizyty u specjalisty... moja ostateczność właśnie nadeszła. -.- Trudno. Wolę to od kolejnych 12 lat z tym, za przeproszeniem, g*wnem. ;P
Nie mogę normalnie funkcjonować przez to, spotykać się z ludźmi itd. Umarłam towarzysko w zasadzie. Dobrze, że mam cierpliwego i wyrozumiałego chłopaka...

SilaS, te kropelki kosztują ok 10zł, więc cena jest całkiem całkiem. :) I starczają na dość długo.
ulamiel, byłam u neurologa nawet prywatnie, zapłaciłam 150zł za wizytę ale męczyła mnie prawie 2h.
No i się dowiedziałam że mam migrenę oczną i wysiłkową. Ale na temat ewentualnej nerwicy niewiele się dowiedziałam.
Mam wrażenie że ja mam rację, a wszyscy lekarze mnie olewają.

martuuus, to częste oddawanie moczu może być przypadkowe w tym wypadku i może to zwiastun jakiegoś przeziębienia? Od kiedy tak masz? Chyba że ta nerwica też się tym objawia, nie mam pojęcia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-27 18:23 przez tenebris.

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:21:04

Cytat
martuuus
Ja mam najprawdopodbniej nerwicę żołądka. Nie jest stwierdzona przez lekarza, bo nie byłam na konsultacji, ale wg mnie to na pewno to.
W stresie potrafię nawet wymiotować, nie wspomnę już o mdłościach, bólu brzucha i biegunce. Bywa uciążliwe...
Nie byłam już na dwóch weselach, bo w trakcie zaczynało mi się robić słabo i miałam mdłości ;/
Na mojej 18-nastce w restauracji ja leżałam na kanapie, kiedy goście się bawili.

Mogłby ktoś polecić jakiś łagodny, ale skuteczny środek uspokajający? Bo na samą myśl o tym, że 3 października zaczynają mi się studia zaczyna mnie boleć brzuch... ;/

valused

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:26:44

Valused

Skład: Valerianae radix extractum siccum 60 mg
Lupuli strobuli extractum siccum 40 mg
Passiflorae herbae extractum siccum 40 mg

Działanie: Preparat o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Wskazania: Stany napięcia nerwowego, uczucie niepokoju, trudności w koncentracji uwagi, nerwica wegetatywna oraz zaburzenia zasypiania na tle nerwowym.

Sposób użycia: 2 kapsułki 2-3 razy na dobę. Przy trudnościach w zasypianiu 2-3 kapsułki jednorazowo na ½ godziny przed snem.

Opakowanie: 30 kaps.


Z tego co wyczytałam to na sen raczej........

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:27:53

tenebris a czy to trzeba jakos na wode czy cos czy tak normalnie w kazdej chwili mozna wziac? ja dostalam tabletki Metoclopramidum ale czasami dzialają a czasami zadnych efektow nie widac...a jak nawet dzialaja to tak po 30 minutach najwczesniej

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:33:18

tenebris
gdzies czytałam, ze częste oddawanie moczu to również objaw nerwicy. To raczej nie przeziębienie, bo mam tak od jakiś dwóch lat w sytuacjach stresowych.

ulamiel
2 lata temu trafiłam do szpitala z silnym bólem w okolicach wyrostka. Miałam robione USG, badanie krwi i moczu. Nic nie wykazało



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-27 18:34 przez martuuus.

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:38:20

Ja tez mialam robione wszystkie badania usg cala morfologie i nawet gastroskopie i nie wyszlo nic

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:38:51

Cytat
martuuus
tenebris
gdzies czytałam, ze częste oddawanie moczu to również objaw nerwicy. To raczej nie przeziębienie, bo mam tak od jakiś dwóch lat w sytuacjach stresowych.

ulamiel
2 lata temu trafiłam do szpitala z silnym bólem w okolicach wyrostka. Miałam robione USG, badanie krwi i moczu. Nic nie wykazało
A żadnych bóli przy oddawaniu moczu wtedy nie masz?Przepraszam że tak męczę,ale od dziecka mam problemy z układem moczowym.

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:39:12

Dziewczyny przestańcie sie denerwować i mysleć o tym po powiekszacie tylko stres.Przeniescie swoje mysli i działania na coś co pozwoli Wam o tym zapomnieć choć na chwile. Wiem, ze to trudne (przeszłam przez to aż doprowadziłam sie do wrzodów żołądka - tym się to kończy) ale żadne leki, lekarze nie pomogły tylko praca nad sobą podparta piciem wód leczniczych.

SŁOTWINKA -zalecana w przewlekłych niezytach przewodu pokarmowego, nerwicach, stanach stresowych i chorobach neurologicznych. Działa przeciwalergicznie i antystresowo, bogate źródło wapnia i magnezu. Do kupienia w aptekach lub marketach np. AUCHAN.

ZUBER-zalecana przy chorobach wrzodowych żołądka, dwunastnicy. Leczy nadkwasote. Ma działanie żółciotwórcze i żółciopędne wykorzystane w leczeniu watroby i dróg zółciowych. Leczy też cukrzycę (obniza podwyższony poziom cukru we krwi). Niezbyt smaczna ale łączy sie ją w stosunku 1/2 z ciepła woda lub wodą JAN, która jest smaczna - jak zwykła mineralna-i poprawia pracę nerek i pecherza.

WAŻNE - kazdego ranka i przed spaniem mówcie sobie -JESTEM ZDROWA!!!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-27 18:42 przez ula.

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:42:38

Sedatif PC

1 tabletka zawiera:

Substancje czynne:
Aconitum napellus 6CH 0.05 mg
Belladonna 6CH 0.05 mg
Calendula officinalis 6CH 0.05 mg
Chelidonium majus 6CH 0.05 mg
Abrus precatorius 6CH 0.05 mg
Viburnum opulus 6CH 0.05 mg

Substancje pomocnicze: laktoza, kroskarmeloza sodu, stearynian magnezu

Wskazania

Wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu.

Dawkowanie i sposób użycia

Stosować doustnie.
Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: 1 tabletka rano, 1 tabletka po południu, przy trudnościach w zasypianiu 2 tabletki przed snem, trzymając tabletkę pod językiem, aż do rozpuszczenia.

Mi pomaga,a wypróbowałam już naprawdę dużo leków na nerwicę...

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:45:52

Cytat
ulamiel
Valused

Skład: Valerianae radix extractum siccum 60 mg
Lupuli strobuli extractum siccum 40 mg
Passiflorae herbae extractum siccum 40 mg

Działanie: Preparat o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Wskazania: Stany napięcia nerwowego, uczucie niepokoju, trudności w koncentracji uwagi, nerwica wegetatywna oraz zaburzenia zasypiania na tle nerwowym.

Sposób użycia: 2 kapsułki 2-3 razy na dobę. Przy trudnościach w zasypianiu 2-3 kapsułki jednorazowo na ½ godziny przed snem.

Opakowanie: 30 kaps.


Z tego co wyczytałam to na sen raczej........

mi to lekarz zapisał i nie biorę tego na sen, ale na uspokojenie :)

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:46:46

JA WIEM CO MOZE WAM DOLEGAC!!!!!!!!!
Niby jestescie zdrowe -bo badania super. Lekarze nie widzą problemów-i uwazają takiego pacjenta za hipochondryka!!! I odsyłają do psychologow. Możliwe,że jestescie chore na KANDYDOZĘ (grzybica,ale nie taka typowa typu: mam grzybice stóp-to nie to).
Chodzi o to,że każdy z nas ma w sobie grzybka -typu candida-jest on w kazdym ludzik organizmie. Ale np. po kuracji antybiotykowej lub spadku odporonosci -grzybek tez się rozrasta i wydziela jakies kwasy, które jakby atakują układ immunologiczny itd. pocztajcie.
Przez to są róznego typu obajwy.
Jest to choroba-przy są dziwne objawy:
psychiczne: unikanie ludzi, niska samoocena, problem w podejmowaniu decyzji i inne. Jesli chodzi o ciało: problemy skórne(sucha skóra), biały język, problemy z układem trawiennym, czeste oddawanie moczu. Jest tego fuulll. Wklejam artykuł bardzo ciekawy na ten temat:
http://www.eioba.pl/a77701/grzybica_kandydoza_zwana_rowniez_drozdzyca

Nerwica zoladka

27 wrz 2009 - 18:50:54

SilaS, te kropelki można brać na wodę podobno :) tak mi powiedziała pani w aptece :) I ja tak biorę.

następna dyskusja:

Słabszy okres