Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 12:55:14

w Radomiu też się za białe płaci.
chociaż w jednym miejscy u stomatologa, podkreślam nieprywatnego za białe się nie płaci.
Nie wiem od czego to zależy!
Wszyscy moi znajomi teraz mykają do tego dentysty co ja. ;)

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 13:06:12

Siostra chodzi do dentysty w ramach NFZ i jeśli chce białą plombę (światłoutwardzalną czy coś takiego), to musi dopłacić 40zł- ponoć jest tylko w połowie refundowana. Nie wiem jak jest z tymi zwykłymi białymi. Ja chodzę prywatnie, wolę zapłacić, ale żeby mi dobrze zrobili, bo nie chcę przed czterdziestka pozbyć się własnych zębów;) zraziłam się do placówek publicznych; nie starają się ratować zęba, raz wypadła mi plomba, a jeden ząb po ich leczeniu boli do dziś gdy coś twardego przygryzę. Planuję iść go ponownie zrobić, bo chyba coś mi zgrzebali:/ Pewnie są również solidni dentyści, którzy nawet publicznie się postarają, ale ja niestety na takich nie trafiłam:|

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 13:15:26

w warszawie też zapłaciłam za białą, ale było warto!

Dentysta- białe plomby

02 wrz 2009 - 20:09:46

Cytat
alaolo
Ja chodzę prywatnie i mam 50 zł, kumpel chodzi na kase chorych i tez 50 zł. Ja za 100 mam zrobiony ząb i miła atmosfere, on za 50 niemiłe wspomnienia ;)
Ciekawe jak to jest, że ta sama dentystka w swoim prywatnym gabinecie jest miła i zakłada białe pląby a na kasę chorych jest niemiła i zakłada żółte pląby?
Jak takie stereotypy są silne w społeczeństwie.

Dentysta- białe plomby

02 wrz 2009 - 20:12:41

no to popatrz ja place na funsusz za biala 35 zl a u mojej babci nic nie placilam .. porazka

a teraz jak chodze prywatnie to u siebie w miescie place za plomby od 40-70 zl a ostatniopo pojechalam do wiekszego miasta i za 2 [malenkie] ubytki zaplacilam 180 zl..... myslam ze zemdleje .. oczywiscxie to byl gabinet podlegajacy pod moja ortpdatke ;]

przepraszma za bledy ale klawiatura mi szwankuje

aha w tym gabinecie drogim wypelnienie kosztuje od 80-120zl;/ za zeba

Dentysta- białe plomby

02 wrz 2009 - 20:13:35

niestety dokładnie w Krakowie się dopłaca do białych plomb z tego co wiem właśnie, ja na zębach nie oszczędzam i płacę za białe plomby tzw. kameleonki 150zł ale warto...

Dentysta- białe plomby

02 wrz 2009 - 20:24:52

Cytat
paulinka89krakow
niestety dokładnie w Krakowie się dopłaca do białych plomb z tego co wiem właśnie, ja na zębach nie oszczędzam i płacę za białe plomby tzw. kameleonki 150zł ale warto...[/quote
Lubię takich pacjentów. Nie ma co oszczędzać na zębach. Amerykanie mówią: dbaj przynajmniej o te zęby które chcesz zachować.
Przychodzi baba do lekarza i mówi:
-Panie doktorze, mam cukrzycę, nadciśnienie, niedowład prawej ręki, grzybicę, miażdżycę, reumatyzm, skoliozę...
-Mój Boże! A jest coś, czego pani nie ma?? - pyta lekarz
-Zębów, panie doktorze.
Mówi dentysta do pacjenta:
- Lojalnie pana ostrzegam, że będzie bolało, dlatego proszę mocno zacisnąć zęby i szeroko otworzyć usta.
Przychodzi facet do dentysty i mówi:
- Proszę pana, mam żółte zęby, co mi pan do tego doradzi?
- Brązowy krawat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-02 20:43 przez Suzan.

następna dyskusja:

czy nie chciana ciąża ?