Obecnie rozmawiamy o:

Meble na wymiar Warszawa

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.738
Ostrzeżenia: 2/5

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 08:28:47

Cytat
kasiula2
Kurcze szczęściaro... ja właśnie próbuję dodzwonic się do dentysty ale jest ciągle zajęte... Górne jedynki mnie trochę niepokoją mam proste, ładne zęby to jest mój atut:) i boję się że może się cos z nimi stac... no i musze isc do dentysty prywatnie 100zł od jednego zęba do tego plomba...ja pierdziele...:( chyba po 10 pójdę a póki co niech mi reperują moje 6 i 7 czarnymi plombami łeeeeee.
A powiedzcie mi czy te plomby płatne na kasę chorych są opłacalne? Czy nic nie warte?

hmm... w jakim sensie opłacalne?

osobiście jeśli chodzi o wygląd to TAK! nie wyobrażam sobie mieć srebrnej/czarnej plomby w buz ;)
jeśli chodzi o ich wytrzymałość to wydają się być takie same jak u prywaciarzy :P do tej pory żadna mi nie wypadła ;)

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 08:29:36

ja chodze prywatnie i od zęba bierze mi 80 zl ;/ ale w tym jest znieczulenie już..

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 08:34:50

ja place 80 zl za swiatloutwardzalna i w cene znieczulenie;];]

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 08:38:43

białych plomb nie refunduje fundusz zdrowia...
dlatego nawet u zwykłego dentysty płacimy za białe plomby...

skad wiesz ze nie płacisz??
Moze tego po prostu nie wiesz...
ile bierze Twój dentysta za wizyte a ile Twojej siostry??

ja chodze prywatnie prywatnie ;p
znaczy do przyjaciółki mojej ciotki i za biała plombe płaciłam 30 zł :D:D:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-01 08:43 przez maretka.

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 08:54:59

Mogą być dwie różne białe plomby.
1. Chemoutwardzalna- lekarz zarabia płyn i proszek, z czego powstaje masa, która w buzi twardnieje. Niestety one z czasem się przebarwiają. Takie plomby do zębów z przodu z tego co kojarzę są bezpłatne.
2. Światłoutwardzalna- lekarz nakłada masę ze strzykawki, tubki i potem naświetla ją lampą. Te już raczej są odpłatne.

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 09:04:27

Cytat
maretka
białych plomb nie refunduje fundusz zdrowia...
dlatego nawet u zwykłego dentysty płacimy za białe plomby...

skad wiesz ze nie płacisz??
Moze tego po prostu nie wiesz...
ile bierze Twój dentysta za wizyte a ile Twojej siostry??

ja chodze prywatnie prywatnie ;p
znaczy do przyjaciółki mojej ciotki i za biała plombe płaciłam 30 zł :D:D:D

ja w ogóle za nic nie płace u dentysty, chodze za darmo, nigdy za nic nie zaplacilam, i dostaje ciągle białe plomby i musze przyznać jeszcze blomba mi nie wypadla ani razu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-01 09:05 przez meg1988.

zweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 1/5

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 09:11:46

heh róznie bywa, w rzeszowie na fundusz 70zl za plombe w kolorze zęba, natomiast biale sa na fundusz, one sa mniej trwale bo nie sa laserowe, prywatnie ok 100zl

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 09:24:05

ja bym nie poszła do panstwowego, tam nie dbaja o higiene i im nie zalezy bo i tak maja prywatne gabinety no a za białe i tak trzeba płacic 50 zł

dlatego chodze prywatnie i za 100 zł mam super plomby ze zlewaja sie z zebami i nic nie widac no i nie musze sie martwic ze mnie czyms zaraza

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 09:26:41

zalezy jakie te plomby rozne sa materialy i rozne kolory powiedz mi nazwe zakladanych wypelnien to ci powiem czy sa refundowane czy tez nie :)

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 09:43:09

ja tez chodzę dosyć często do dentysty-niestety musze bo mam odsłoniete szyjki przy dziąsłach i te miejsca sa narażone na szybkie uszkodzenia.Muszę mieć plombę pod kolor zęba i trwałą.Leczę ząbki u dentystki która ma podpisany kontrakt z NFZ i przyjmuje również prywatnie-tak więc za tzw."kolor" musze dopłacać ok.50 zł. reszte robi mi z funduszu.Natomiast jeśli chciałabym normalna plombe z NFZ tą za darmo to one są faktycznie bialusieńkie jak śnieg i wyglądaja jakby się miało twarożek na zębach tak więc nie wiem co macie na mysli pisząc "biała plomba".Ale za te "twarożkowe" nie powinien dentysta brać opłaty bo są refundowane-mało estetyczne i nie trwałe.Z regóły zakłada się je w miejscach nie widocznych i nie są polecane do wypełniania zębów(są zbyt miękkie).Tak więc jeśli plomba jest dobierana pod kolor zeba(nawet białego....a są różne odcienie bieli) to dlatego się płaci...

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 09:52:30

ja tez chodze prywatnie,ale nie tu gdzie mieszkam w gdansku bo zaplacilabym wiecej niz jak pojade do domku,mniejszej miejscowosci i w komfortowych warunkach robi mi dentystka ktora od samego poczatku jak bylam dzieckiem robi mi zeby i ostatnio zaplacilam po 60zl za jedna plombe,bo dziurki byly male,generalnie baardzo dbam o zeby i moje wizyty sa bardzo sporadyczne:)

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 12:37:58

Ja chodze prywatnie, jednak z tego co mi wiadomo w nie prywatnych trzeba płacić za białą plombe. Ale popieram zdania niektórych szafowiczek - wole miec ,mile wspomnienia i zapłacić drożej niż zapłacic 50 zl i chodzic 5 razy z tym samym zębem ;/

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 12:41:39

w Poznaniu też się za białe płaci. tylko te okropne czarne są darmowe ;PP

<na szczęście nie posiadam żadnych :D>

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 12:49:47

ja dzis sie wlasnie umowilam na wizyte u mojego stalego dentysty- jest to maly gabinet, w ktorym normalnie pani doktor przyjmuje prywatnie, ale ma tez iles miejsc, by je zapelnic chorymi, ktorzy chca, zeby leczenie bylo refundowane przez NFZ- czy jak to tam nazwac:) mam juz pare plomb i kazda jest biala- za zadna nie placilam, bo zawsze sie rejestruje w ramach funduszu. :)

Dentysta- białe plomby

01 wrz 2009 - 12:53:52

U nas np. wszystko zależy od wieku. Do 18 roku życia nie płacisz za białe plomby, a po 18 roku już trzeba dopłacac trochę.

następna dyskusja:

czy nie chciana ciąża ?