Obecnie rozmawiamy o:

Budowa domu

gorący temat

zakupy internetowe

21 sekund temu

Projekt wnętrza

38 minut temu

usługi stomatologiczne

41 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

policystyczne jajniki

27 lip 2009 - 15:04:41

witam, czy u ktorejs z was dziewczyny stwierdzono zespol policystycznych jajnikow?
jak dlugo sie leczycie? jak sie leczycie? jak z tym zyjecie?
macie problem z poczęciem dziecka?
jakie dolegliwosci wam doskwierają?
napiszcie cokolwiek na ten temat, jestem przerazona, poniewaz najprawdopodobniej u mnie rowniez stwierdzono ten zespol
pozdrawiam i proszę o informacje

policystyczne jajniki

27 lip 2009 - 15:06:53

U mnie stwierdzono policystyczne jajniki 3lata temu, jestem teraz w 20tyg ciazy. leczylam sie jakims zelem ktory sie wklepywalo w udo. nie mam pojecia jak to dzialalo i czy wogole dzialalol, stosowalam to moze z 3miesiace ale jak widac, dziecko mozna miec :)

policystyczne jajniki

27 lip 2009 - 15:12:48

a powiedz jakie na początku miałas objawy?
ja mam podwyzszony poziom testosteronu i androstendionu i moj ginekolog stwierdzil ze to najprawdopodobniej zespol policystycznych jajnikow

policystyczne jajniki

27 lip 2009 - 15:13:19

zauwazylam tez ze ostatnio dosc mocno wypadają mi wlosy

policystyczne jajniki

27 lip 2009 - 15:31:30

ponawiam

policystyczne jajniki

04 sie 2009 - 12:52:45

Ja mialam, ale przy stosowaniu roznych lekow jakby zanikly pecherzyki.

policystyczne jajniki

16 wrz 2009 - 22:57:01

wiec u mnie tez wykryli to niedawno...tez nie wiem jak to będzie, nawet czekam na pierwszy dzień cyklu żeby zacząć brać tabletki, wiec ja tez ma za wysoki testosteron, trądzik i bardzo wypadają mi włosy i się szybko przetłuszczają, i z usg wyszło ze mam torbiele na jajnikach, a jeśli się to ma no to owulacji brak. czasem udaje się zajść w ciąże czasem trzeba przejść jakaś kuracje jeśli się zdecyduje na dziecko czasem ona pomaga a czasem nie... taka loteria nie?.. zresztą ja tak naprawdę wiele o tym nie wiem bo jestem nowicjuszką w leczeniu tej choroby....a jakie masz tabletki? chodzisz do ginekologa czy ginekologa -endokrynologa?

policystyczne jajniki

25 wrz 2009 - 10:23:04

ja nie moglam zajsc w ciaze przez poltora roku,zrobilam badania na hormony i mi wyszlo pco,mam brac przez pol roku tabletki anty zeby to wysuszyc,i potem jakies inne przez pol roku wspomagajace zajscie w ciaze,tylko moj facet musi sobie zrobic badanie nasienia ,a ciezko mi go namowic,bo jak on mowi ma juz jedno dziecko no to musi byc zdrowy:(:(:(
a czuje sie normalnie,czasem mnie bola jajniki podczas stosunku,i wogole nie mam ochoty na sex

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

policystyczne jajniki

25 wrz 2009 - 10:31:56

u mnie tez to stwierdzono a dzieckoma 14 miesiecy:)

policystyczne jajniki

09 paź 2009 - 12:23:35

Cytat
anita2308
ja nie moglam zajsc w ciaze przez poltora roku,zrobilam badania na hormony i mi wyszlo pco,mam brac przez pol roku tabletki anty zeby to wysuszyc,i potem jakies inne przez pol roku wspomagajace zajscie w ciaze,tylko moj facet musi sobie zrobic badanie nasienia ,a ciezko mi go namowic,bo jak on mowi ma juz jedno dziecko no to musi byc zdrowy:(:(:(
a czuje sie normalnie,czasem mnie bola jajniki podczas stosunku,i wogole nie mam ochoty na sex


ja tez mam pco. Jednak mam miesiaczke regularnie. Wpadaja mi wlosy- myje je codziennie. Do tego bylam juz w szpitalu i testosteron mam w normie. Juz mialam 4 ginekologów i tylko mnie tak wysylaja po szpitalach i nici z leczenia- juz mam dosyc!
Mecze sie 2 lata mimo ,ze mam lat 18.

policystyczne jajniki

09 paź 2009 - 12:28:03

ja tez mam policystyczne jajniki, wykryte jakies 4 lata temu, na poczatku bralam tabletki a teraz przestalam, nie mialam wogule miesiaczki przez 1,5 roku , ale terazwszystko sie unormowalo. zyje normalnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-09 12:29 przez moniawp5.

policystyczne jajniki

09 paź 2009 - 12:36:59

Ja też to mam od wielu lat.Leczyłam się na niepłodność,przeszłam operację laparoskopową aby ponacinać klinowo jajniki w celu uwalniania pęcherzyków Graffa.Potem brałam leki na wywołanie owulacji.Udało się,mam dwie córki.Ale lekarz powiedział,że można z tym żyć i jeśli nie przeszkadzają mi nieregularne cykle(prawie w ogóle ich nie miałam) to nie trzeba tego leczyć.Bzdura.Po kilku latach zaczęłam tracić włosy,mam problem z tarczycą.Teraz jestem pod kontrolą endokrynologa,ginekologa i dermatologa.Powodzenia.

policystyczne jajniki

09 paź 2009 - 13:00:53

u mnie stwierdzono ZPJ jak miałam 14 lat teraz mam 24, jestem mamą i nadal na to choruje i się leczę. W ciążę zaszłam w 1 owulacji po odstawieniu tabletek hormonalnych, a jak przestałam karmić piersią od razu cysty wróciły choć ginekolog mówił że raczej przejdzie po dziecku. Teraz jak bedę chciała drugie dziecko wystarczy odstawić tabletki i się starać- także wszystko można zaplanować;)- oczywiście to nie jest takie proste...
tabletki hormonalne pewnie bede brała do przekwitania:( alę da się z tym żyć, mieć dzieci itd. także spoko

policystyczne jajniki

10 lis 2009 - 22:14:24

Witam.
U mnie też lekarz wykrył torbiela na prawym jajniku.Wypisał mi tabletki yasmin.Jak brałam to pojawiał sie ból .Tabletki brałam tylko przez dwa miesiące i od tygodnia nie biore i ból sie pojawił...ból jajników i podbrzusza .Wiem, że torbiele pojawiają sie przy cyklach bezowulacyjnych...Myślicie, że w tym wypadku łatwo jest zajść w ciąże ?
Pozdrawiam
Hello czy ktoś tu zagląda ???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-11 13:36 przez samirka.

policystyczne jajniki

18 lis 2009 - 15:29:26

U mnie ginekolog stwierdzil policystyczne jajniki jakies 2 lata temu, moje objawy to przerzedzenie wlosow na glowie za to rosly mi bujnie na calym ciele, wásik pod nosem itp, lekarz mowil ze mogá byc trudnosci z zajsciem w ciáze i przepisal tabletki antykoncepcyjne DIANE jako lek, po odstawieniu tabletek zaszlam w ciáze bez dlugiego starania sié o dzidziusia. Slyszalam tez o laparoskopii ale to chyba dopiero jak nic innego nie pomoze. Bádz dobrej mysli, wiele z nas z tym zyje no i mozna miec dzieci:)
U mnie ginekolog stwierdzil zesp.polic.jajnikow jakies 2 lata temu, zapisal na to Diane- tabl antykoncepcyjne, po jakims czasie zmienilam je na slabsze bo troché przytylam , pozniej 3 miesiace po odstawieniu tabletek zaszlam w ciaze:) bez problemu. A moje dolegliwosci przy tych policyst.jajnikach to glownie wypadanie wlosow na glowie i nadmierny wzrost wlosow na reszcie ciala, na nogach, okolicach bikini, pod nosem:( nie az tak tragicznie ale musialam z tym walczyc:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-18 15:39 przez margerita2.

następna dyskusja:

bolące sutki